TEOG İçin Durdurma Kararı

 > 
148PAYLAŞIM
TEOG İçin Durdurma Kararı

Sekizinci sınıf öğrencileri için yapılan sınavda mahkeme dört sorunun yürütmesinin durdurulmasına karar verdi. Milli Eğitim Bakanlığı, üst mahkemenin kararına göre sınav sonuçları ilan edecek.

Sekizinci sınıf öğrencileri için yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması (TEOG) dört sorunun hatalı olduğu gerekçesiyle açılan davada, yürütmenin durdurulması kararı verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı, bu karara itirazda bulunulduğunu, üst mahkemenin kararına göre sınav sonuçlarının ilan edileceğini açıkladı.

MEB'in konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

(TEOG) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması çerçevesinde, 8'inci sınıf öğrencileri için 28-29 Kasım 2013 tarihinde yapılan ve 20 Ocak 2014 tarihinde sonuçları açıklanan ortak sınavlara ilişkin olarak, Ankara 13'üncü İdare Mahkemesi'nde yürütmenin durdurulması istemli iptal davası açılmıştır.

Açılan davada, Ortak Sınavların Fen ve Teknoloji Testi A kitapçığı 9 (B kitapçığı 6); İngilizce Testi A kitapçığı 4 ve 6 (B kitapçığı 5 ve 7); Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Testi A kitapçığının 7'nci (B kitapçığı 1) sorularının hatalı olduğu ve iptal edilmesi gerektiği iddiasına yer verilmiştir.

İlgili Mahkeme, yukarıda belirtilen sorulara ilişkin olarak yürütmeyi durdurma kararı vermiştir. Bakanlığımız, karar aleyhine Bölge İdare Mahkemesi'nde itiraz başvurusunda bulunmuştur. Üst mahkemenin kararına göre, sınav sonuçları ilan edilecektir.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir