Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

TEOG Boş Kontenjan Listesi Açıklandı

1PAYLAŞIM

TEOG sınavında aldıkları puana göre tercih yapan ancak yerleşemeyen öğrenciler için boş kontenjanlar açıklandı. TEOG yerleştirme sonuçlarının ardından 1. nakil süresince istedikleri okullara yerleşemeyen adaylar için 2. nakil süreci 15 Ağustos Pazartesi günü başlıyor.

Lise nakil işlemleri ne zaman yapılacak?

Lise nakil başvurularının ilki 15-19 Ağustos arasında, ikincisi 22-26 Ağustos, üçüncüsü ise 29 Ağustos-2 Eylül aralığında yapılacak.

TEOG yerleştirmeye esas nakil için tüm öğrenciler başvuruda bulunabilecek. Fakat nakil işlemleri sonucu başka bir liseye yerleşen öğrenciler, önceki okullarında kazandıkları haklarından vazgeçmiş olacak. TEOG yerleştirmeye esas nakil için 3 tercih hakkı yer alacak.

Velinin talebine göre yapılacak bu tercihler, 1.nakil, 2.nakil ve 3.nakil yerleştirmesi için geçerli tutulabilecek.

Yerleşemez ya da açık lisede kalırsanız ne olacak?

Eğer TEOG'da nakillerde herhangi bir okula yerleşemezseniz, kayıt yaptığınız okulda devam edersiniz. Açık lisede kalan öğrenciler için ise il ve ilçe nakil komisyonları son bir kez daha nakil uygulaması yapar. Sadece açık liseye kaydedilenlerin katılacağı bu uygulamada da bir örgün eğitim kurumuna yerleşemeyen öğrenciler için seçenek özel okul olacak.

TEOG boş kontenjan listesi

TEOG boş kontenjan listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Okullar ne zaman açılacak?

2016- 2017 eğitim öğretim yılı 19 Eylül 2016'da başlayacak.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir