Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Temmuz'da İstanbul'da en çok konut satılan ilçeler

3PAYLAŞIM

10. Küçükçekmece

Küçükçekmece

İstanbul'un Avrupa Yakası ilçelerinde Küçükçekmece, Temmuz ayında en fazla konut satılan ilçeler sıralamasında 546 satış ile 10. sırada yerini aldı.

9. Gaziosmanpaşa

İstanbul'un yaşamak için burun kıvırılan ileçleri, yeni yüzleriyle konut satışı rekorları kırıyor. Gaziosmanpaşa, Kiptaş ve Toki projelerinden sonra, markalı proje firmalarının yatırımlarıyla Temmuz'da 564 konut satışına ulaşarak 9. sırada yerini aldı.

8. Tuzla

Anadolu Yakasının sınırı veya giriş kapısı ilçesi Tuzla'da konut piyasasının yıldızı parlak. Tuzla, Temmuz'da 580 konut satışı ile 8.en çok konut satılan ilçe oldu.

7. Kartal

Anadolu Yakasının tam orta noktası, markalı konut üreticilerinin hedef bölgesi Kartal çekim merkezi olmaya devam ediyor.Kartal 621 konut satışı ile 7. sırada yer aldı.

6. Ümraniye

İstanbul Finans Merkezi ve kentsel dönüşüm ile yıldızı parlayan Ümraniye'de konut satışları, bölgede iş yapanlar için sevindirici boyutta. Temmuz'da 740 konut satışı gerçekleşen Ümraniye, 6. en fazla konut satılan ilçe oldu.

5. Başakşehir

Tem'den geçerken gördüğümüz, Bizim Evler, Avrupa konutları gibi devasa projelerin yükseldiği Başakşehir'e yatırım devam ediyor. Temmuz'da 829 konut satılan Başakşehir, sıralamada 5. sırada yer alıyor.

4. Beylikdüzü

Uzaklığıyla pek çok espriye konu olan Beylikdüzü ilçesi, konut satışında iddialı. 880 konut satışı gerçekleşen Beylikdüzü, sıralamada 4. sıradan yerini aldı.

3. Sancaktepe

Bir zamanların Ümraniye'ye bağlı bir mahalle olan Sarıgazi'nin merkenini oluşturduğu, Ümtaniye ve Kartal'dan aldığı sınırlarıyla ilçe olan Sancaktepe'de konut inşaatı da satışı da hız kesmiyor. Temmuz'da 881 konut satışı gerçekleşen Sancaktepe, 3. en fazla konut satılan ilçe konumunda.

2. Pendik

Fiyatları ile orta direk vatandaşa hitabeden Pendik, 896 satış ile Temmuz ayında en fazla satış yapılan 2. ilçe oldu.

1. Esenyurt

İstanbul konut piyasasının kutup yıldızı Esenyurt liderlik bayrağını elinde bırakmıyor. Esenyurt'ta gerçekleşen konut satışı diğer ilçelere göre açık ara önderliğini devam ettiriyor. Esenyurt 2.916 konut satışı ile Temmuz ayında da liderliğini korudu.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir