Görüş Bildir
Haberler
Temmuz Ayını İşaret Etti: Çalışma Bakanı Bilgin'den Asgari Ücrete Zam Sinyali

Temmuz Ayını İşaret Etti: Çalışma Bakanı Bilgin'den Asgari Ücrete Zam Sinyali

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 'Temmuz ayında, emekçilerin karşılaştıkları bu enflasyon tahribatına karşı daha geniş korunmasını sağlayacak düzenlemeleri yaptığımızı, hazırlığını yaptığımızı belirtmek isterim' diye konuştu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikasının düzenlediği 'Gıdanın Geleceği Ellerimizde Zirvesi'ne katılarak açıklamalarda bulundu. 

Bakan Bilgin enflasyon, 3600 ek gösterge ve emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili konuştu.

"Türkiye'de enflasyon ciddi boyutlarda"

"Türkiye'de enflasyon ciddi boyutlarda"

Türkiye’de enflasyonun ciddi boyutlarda olduğuna dikkati çeken Bilgin, dünyada da aynı şekilde enflasyonda artış yaşandığını ABD’nin tarihinde görmediği enflasyonu yaşadığını söyledi.

Enflasyonun birçok sebebi olduğunu dile getiren Bakan Bilgin, “Temelinde pandeminin meydana getirdiği sorunlar var. Arkasından ise dünyada enerji fiyatlarındaki artış, üretimdeki maliyetlerdeki artış petrol ve doğalgazdaki artış ve bizim ülkemizin buna hazırlıksız yakalanması” diye konuştu.

Bakan Bilgin, enflasyona karşı çalışanların korunacağını vurgulayarak şunları kaydetti:

“Bizim önümüzde Temmuz ayında biliyorsunuz sadece enflasyon farkı değil, emekçilerin karşılaştıkları bu enflasyon tahribatına karşı daha geniş korunmasını sağlayacak düzenlemeleri yaptığımızı, hazırlığını yaptığımızı belirtmek isterim. Sadece kamu çalışanlarının, memurların, işçilerin değil aynı zamanda emeklilerimizle ilgili hazırlıklarımız var.

"3600 ek göstergede sona gelindi"

"3600 ek göstergede sona gelindi"
İçeriğin Devamı Aşağıda

3600 ek gösterge meselesini çözümünü bu ayın sonu itibarıyla tamamlamış olacağız. Bitti zaten, son düzenlemeleri yapacağız. Sözleşmeli personel meselesi EYT meselesi var. Bunların hepsi dosya dosya hepsi önümüzde. Adım adım dosyaları açıyoruz, çözüme ulaştığımız anda da kamuoyuyla paylaşıyoruz. Emekçilerimizi, çalışanlarımız endişe etmesinler. Bizim görevimiz onları enflasyon karşısında korumak.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
26
20
6
4
3
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
rcpbyrm

enflasyon durmayacak demek ki ... o maaşlar da kim bilir kaç günde eriyip bitecek.

Yetemely 1

BUNU DUYAN PARAGÖZLER ZAM YAPTI BİLE ŞİMDİDEN

Halil Değerli

Sandık geliyor... ... 😠😡🤪🤪😡😠

Emre Göker

O yüzden şimdiden her şeye %30-%40 oranında zam geliyor neticede değişen bir şey olmuyor.