Telefon Fiyatları Artmaya Devam Etsin Biz Telefonunuzun Ömrünü Nasıl Uzatacağınızı Anlatalım

5PAYLAŞIM

Ülkemizde her şeyde olduğu gibi telefon fiyatlarında da büyük bir yükseliş var. Artık telefonumuza gözümüz gibi bakıyoruz. Telefonunuzun ömrünü, nasıl uzatabileceğiniz hakkında önerilerimiz var.

Buyurun içeriğimize.👇

Rahatsız etme!

Telefonunuzun ömrünü uzatan bir özellik olan rahatsız etme seçeneği, telefonu kapatmak kadar faydalı olmasa da yine işe yarayan bir çözümdür. Telefonunuzu acil işleriniz dışında, uçak modunda kullanmak kalıcı bir çözüm getirebilir.

Ekran zaman aşımı süresini kısaltın.

Ekran zaman aşım süresini kısaltmak, telefonun ömrünü ciddi anlamda uzatabilir. Ayarlardan ekran zaman aşımı süresini belirleyebilirsiniz. Uzun bir zaman aşımı süresi pil ömrünü hızla tüketir. Ekran zaman aşımı sadece birkaç saniye ile sınırlı olmalıdır.

Şarj olurken telefonu çok fazla kullanmayın.

Bu "parazit yük" denen duruma neden olur. Telefonu bu şekilde kullanmak işlevsiz bir şarj kullanımı nedeniyle, telefonun ömrünü kısaltan bir diğer durumdur. Telefon şarjdayken oyun oynamak veya dizi/film izlemek telefonunuz için sakıncalıdır.

Konum servislerini kapatın!

Acil bir durum söz konusu değilse, konum hizmetlerinin her zaman açık kalması gerekmez. Çünkü konum hizmetlerinin sürekli bir biçimde açık kalması, telefona en büyük zararlardan birini verir. İhtiyaç duymadığınız durumlarda konum servislerini kapatabilirsiniz.

Koyu renk duvar kağıtları...

Teknolojinin hızla gelişmesiyle, elektronik eşyaların her bir parçası da teknolojiye ayak uydurmak zorunda kaldı. Buna ekranlarda dahil. Ekranlarda kullanılan  Amoled teknolojisi, akıllı cihazların hepsinde kullanılan bir ekran teknolojisidir. Bu teknoloji fazla enerji tüketen, parlak bölgelerde pixelleri yakabilmektedir. Hem enerji tasarrufu hem de pixel bozulmalarını önlemek amaçlı koyu renk duvar kağıdı daha faydalı olacaktır.

Pili tüketen uygulamalara bakın.

En çok enerji tüketen uygulamaları belirlemeniz ve bunları kaldırmanız telefonunuz için faydalı olacaktır. En azından kullanmadığınız ama pili tüketen uygulamaları silebilirsiniz.

Uzun süreli şarj işlemleri yerine daha kısa süreli ve daha sık şarj işlemlerini tercih edin.

Telefonunuzu uzun süre kullanmayacağınız zamanlarda bile pilini %50'ye kadar doldurun. Pilin ömrü telefonu kullanmadığınız zamanlarda bile giderek azalır. Kendi içerisinde şarj sınırına ulaşan pilleri, uzun süre şarj etmenin bir anlamı yoktur.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir.

Cep Telefonunu Elinden Düşüremeyenlere Özel, Bağımlılık Yaratma Riski Yüksek 13 Oyun - onedio.com
Cep Telefonunu Elinden Düşüremeyenlere Özel, Bağımlılık Yaratma Riski Yüksek 13 Oyun - onedio.com
Sabahları Uyanamayanlar Buraya! Sizi Uyandırmadan Rahat Bırakmayan 13 Alarm Uygulaması⏰ - onedio.com
Sabahları Uyanamayanlar Buraya! Sizi Uyandırmadan Rahat Bırakmayan 13 Alarm Uygulaması⏰ - onedio.com
Burcuna Göre Sosyal Medyayı Nasıl Kullanman Gerektiğini ve Tavrını Söylüyoruz! - onedio.com
Burcuna Göre Sosyal Medyayı Nasıl Kullanman Gerektiğini ve Tavrını Söylüyoruz! - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir