Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tekstil Sektöründeyseniz, İşinizi Fas'a Taşımanız İçin 12 Birbirinden Cazip Neden

-
Abone ol

Fas, coğrafi konumu, stabil politik ve ekonomik yapısı ile Afrika’nın dünyaya açılan kapısı olmaya devam ediyor. Türk tekstil firmalarının pazara girerken sahip olduğu sayısız avantajlardan birkaçını sıralıyoruz.

Masallar Diyarı Fas

Türkiye’ye benzer tarafları olan ve içinde birçok güzellikleri barından Fas’ta, Sahil şeridindeki oteller turistlik seyahatler için oldukça ideal. Marakeş, Fes, Meknes gibi görülmeye değer şehirler var. Fransızlar ve İspanyollar başta olmak üzere birçok Avrupalı, emekli olunca bu ülkeye gelip yerleşmektedir.

Ortak Kültürel Değerlere Sahip İki Ülke

Fas bizim gibi Müslüman bir ülke. Ortak kültürel değerlere sahip iki ülke olarak ekonomik anlamda da iş birliğimiz sürekli artmakta. Türk ürünleri Fas'ta hem ucuz, hem kaliteli olarak tanınmakta ve rağbet  görmektedir.

Direkt Uçuşlar ile Ulaşım Kolaylığı

Türkiye'den Kazablanka'ya yapılan direkt uçuşlar, iş adamlarına yatırımlarını yerinde takip etme imkanı sunmaktadır.

Vizesiz Seyahat İmkanı

Fas'ın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulaması mevcut değildir. Ancak pasaportun temdit süresinin en az 6 ay olmasına ve pasaportta en az 1 sayfalık yer olmasına dikkat edilmelidir.

Afrika Kıtasının En İstikrarlı Ülkesi

Afrika’nın en istikrarlı ekonomilerinden biri olan bu ülke, bölgedeki konumu itibariyle Afrika ve Avrupa’ya açılmak isteyen Türk firmalarına açılan bir kapı konumundadır.

Serbest Ticaret Anlaşması

2006 yılında yürürlüğe giren serbest ticaret anlaşması ile
Fas – Türkiye ticaretinin hızla daha fazla büyümesi bekleniyor.

Türkiye – Fas Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi

Haziran 2013’te ülkeler düzeyinde Türkiye – Fas Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin (YDSK) Kurulmasına ilişkin ortak siyasi bildiri imzalanmıştır.

Esnek Bir Sanayi

Sektörün % 85’ini küçük ve orta ölçekli işletmelerin teşkil ediyor olması, Fas tekstil sanayisine büyük ölçüde esneklik kazandırmakta. Bu durumda modaya ve değişen trendlere uygun sipariş hazırlanabilmesi imkânı oluşturmaktadır.

Fas Ticaretinin Merkezi, Kazablanka'nın Fuar Alanları

Fas'ta özellikle ülkenin ticaret merkezi Kazablanka'da oldukça modern fuar alanları mevcuttur. Afrika ticaretinin bel kemiği olan bu fuar alanları, yılda yüz binlerce iş adamını ağırlayarak ülkenin ithalat-ihracat hacmini genişletmektedir.

Modern Alışveriş Merkezleri ve Hareketli Perakende Pazarı

Modern alışveriş merkezleri, tarihi dokusu, ışıldayan caddeleriyle Fas; sadece ülkenin değil, Afrika ve Avrupa'nın da alışveriş için bir cazibe merkezidir ve yılda milyonlarca turist misafir etmektedir.

Avrupa ve ABD'nin Hazır Giyim Tedarikçisi

Hem Avrupa Birliği, hem de ABD ile yürürlükte olan serbest ticaret anlaşmaları
sayesinde bu iki büyük pazara tercihli ticaret yoluyla giriş şansı bulunan Fas,
özellikle hazır giyim ihracatında bu pazar için önemli bir tedarikçi konumuna
yükselmiştir.

Kumaş İthalatı Gümrük Vergisinden Muaftır

Kumaş ithalatının gümrük vergisinden muaf olduğu Fas, en fazla kumaş ithalatını gerçekleştirirken bu ivme yan sanayi, aksesuar, hazır giyim ve tekstil makineleri ihracatına da büyük katkı sağlamaktadır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir