Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Teknoloji Milyonerinden Çılgın Hamle: Yalnızca 10 Bin Dolara Sonsuza Kadar Yaşamak Mümkün Olabilir!

-
Abone ol

Aklınızın sonsuza kadar var olması fikri kulağa nasıl geliyor? Teknolojinin ilerlemesi sayesinde daha önce aklımıza gelmeyen birçok fikri gerçekleştirebilme imkanı elde edebiliyoruz. Fakat bu yeni gelişmelerin hepsi de mantıklı olmayabilir.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

10.000$ karşılığında beyni sonsuza dek korunacak!

Silikon vadisi teknoloji milyarderi Sam Altman, bir kişinin beynini bilgisayara yükleyebileceklerini söyleyen Nectome adındaki şirketin bekleme listesinde yerini aldı bile.

Sam Altman beynini saklamak isteyen 25 kişiden biri.

Altman'ın kurduğu Y-Combinator şirketi Nectome gibi birçok Startup'a yatırım yapıyor. Anlaşma maddelerinden biri de beynin mumyalanarak daha sonradan bilgisayara aktarılması.

Evet ölmek için para verecek!

Aklını sonsuza dek koruyabilmek için, 32 yaşındaki Altman'ın ölmesi gerekecek. Fakat bu olay sadece beş ABD eyaletinde yasal.

Şirket işlemin "100% ölümcül" olduğunu söylüyor.

Hali hazırda canlı olan müşteri bir makineya bağlanır ve "mumyalama" işlemi için vücuda bir sıvı enjekte edilir. Nectome'un kurucusu Robert McIntyre işlemin "Doktor destekli intihara" eşdeğer olduğunu söylüyor.

Şirketin misyonu "Tüm anılarınızı saklamak"

Bugüne kadar sahip olduğunuz tüm hatıraları sonsuza dek saklayabileceğimiz bir alan yaratmak kulağa hoş geliyor ama şirketin inandığı bir şey daha var: "İçinde bulunduğumuz yüzyılda bilgiyi dijitalleştirebileceğimize ve bilincimizi yeniden yaratabileceğimize inanıyoruz."

"Size aklınızı tekrar canlandırabileceğimizi söylesek ne yapardınız?"

Mumyalama sıvısı vücudunuzu dondurup çürümesini engelliyor. Yüzlerce hatta binlerce yıl vücudunuzu koruyabiliyor. Fakat işe yarayabilmesi için beynin taze olması gerekli.

Öncelikle hasta kişilere...

Nectome kalp ya da akciğer makinesine bağlı, hastalığı çok ilerlemiş hastalara genel anestezi altında, boynundaki atardamarlardan mumyalama sıvısını enjekte etme planı olduğunu söylüyor.

Uygulama sadece 5 eyalette yasal olsa bile kişinin kalıcı bir hastalığı ve 6 ay ya da daha kısa süre içinde hayatını kaybedecek olması gerekmekte.

Aslında insanoğlunun bilgisayar ortamına aktarılması fikri Silikon Vadisi genelince oldukça popüler. 

Bir futurolog olan Dr. Ian Pearson ilerde, bir kişinin gerçek dünyadan kopmak için bile herhangi bir android yapıyı kullanabileceğini söylüyor.

Nectome'un birleşik devletlerle ve MIT nörobilimcileri ile işbirliği bulunuyor.

Hatta mumyalama tekniği sayesinde bir domuzun beynini koruyabildikleri için 80.000$ ödül bile kazandılar. Öyle ki beynin içerisindeki her sinaps hala bir elektron mikroskobu ile görülebiliyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
narutolga

SOMA

90sneverend

BUNLAR HEP BLACK MİRROR

hikka-mikazuki

Beyin çözülmüş mü ki bilgisayara aktaracaklar? Beyin ameliyatında bile hastanın bilinci açık oluyor, nereye dokununca ne olacağını görebilmek için. Anılar, hafıza nasıl aktarılacak? Olmaz değil ama bugünün teknolojisiyle zor bence. Ölüm döşeğindeki insanlardan para koparıp denek olarak kullanacaklar, o yani.

sinan-kazak

ölmeden olmuyomuymuş...

gzm-ynklr

♥ ♥ ♥

Görüş Bildir