Görüş Bildir
Haberler
Tekne Faciasında Kaybolan Komutandan Acı Haber

Tekne Faciasında Kaybolan Komutandan Acı Haber

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde Laz Koyu açıklarında fiber teknenin alabora olması sonucu kaybolan iki askerden biri Teğmen Musa Bulut'un cansız bedenine ulaşıldı.

Gökçeada İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Musa Bulut, Gökçeada Trafik Tim Komutanı Kıdemli Başçavuş Fatih Toykuyu, Uzman Erbaşlar Şener Altay ile Mehmet Çelik, Off Road Türkiye şampiyonlarından Kenan Çarpışantürk’e ait fiber tekne ile geçen cuma günü balık tutmak için denize açıldı.

Teknenin alabora olmasıyla Çarpışantürk’ün cansız bedenine ulaşıldı. İki uzman erbaş ise yaklaşık 1 kilometre yüzerek, kıyıya çıkmayı başardı. Gökçeada İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Musa Bulut, Gökçeada Trafik Tim Komutanı Kıdemli Başçavuş Fatih Toykuyu ise suda kayboldu.

Cansız bedenine ulaşıldı

Cansız bedenine ulaşıldı

Kara, deniz ve havadan gece gündüz devam eden arama çalışmaları kapsamında kayıp İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Musa Bulut’un cansız bedenine ulaşıldı. 

Laz Koyu’nun 200 metre açığında yeri tespit edilen teknenin biraz daha açığında 22 metre derinlikte Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait mayın avlama gemisinin termal kameraları ile yeri tespit edilen Bulut’un cansız bedeni dalgıçlar tarafından sudan çıkarılarak, otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Kayıp Gökçeada Trafik Tim Komutanı Kıdemli Başçavuş Fatih Tonkuyu ise aranıyor.

Kayıp Gökçeada Trafik Tim Komutanı Kıdemli Başçavuş Fatih Tonkuyu ise aranıyor.
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Funda Tunca

Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun inşallah. Umarım diğer aranan askerimize sağ salim ulaşırlar😔