Tek Bir Detayı Fark Edip İnsan Tacirinin Elinden 15 Yaşındaki Kızı Kurtaran Kabin Memuru!

-

Alaska Havayolları'nın Seattle'dan kalkıp San Francisco'ya giden uçuşunda görev yapan kabin memuru, bir yolcunun insan tacirlerinin elinde olduğunu fark edince hızlı davranarak genç kızın hayatını kurtardı. ABD'de meydana gelen bu akılalmaz ama mutlu sonlu olayı Boredpanda'dan derledik.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/flight-attenda...

"İçimden bir ses bir şeylerin yolunda gitmediğini söylüyordu," diye anlatıyor 2011 yılında yaşadığı bu olayı, 49 yaşındaki Alabamalı kabin memuru Sheila Frederick.

Sheila uçaktaki yolculardan biri olan 14 ile 15 yaşları arasındaki genç kızın perişan göründüğünü fark etti.

Genç kızın yanındaki adam ondan çok daha yaşlı ve oldukça iyi giyimli biriydi. Sheila'nın kıza yönelttiği soruların tamamına adam cevap veriyordu. Shelia'nın dikkatini çeken şey ise adamın bu kadar iyi görünmesinin yanında kızın darmaduman görüntüsü ve huzursuzluğuydu.

Hızlıca harekete geçmesi gerektiğini fark eden Sheila, kıza gizlice tuvalete gitmesini söyledi. Kabin memuru aynaya kızın okuması için bir not yapıştırmıştı, kız ise ona cevaben yardıma ihtiyacı olduğunu yazdı.

Sheila'nın durumu pilota haber vermesiyle, pilot San Francisco polisi ile irtibata geçilmesini sağladı ve polis uçak iner inmez adamı sorguya götürmek için havalimanında hazır bekliyordu.

Polislerin adamı tutuklamasıyla genç kız kurtuldu ve şimdi bir üniversitede okuyor.

Her yıl 600.000 ile 800.000 civarında kişi, insan tacirlerinin elinde uluslararası sınırlardan geçiriliyor.

Bunlardan %80'i kadın, %50'si ise çocuk. Genç kızın hayatını kurtaran Sheila sözlerini verdiği mesajla bitiriyor, "Bir şey fark ederseniz, buna sessiz kalmayın."

Detayları fark etmesiyle bir genç kızın hayatını kurtaran kabin memuru Sheila başından geçenleri anlatıyor...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozge-feyza-yilmaz

ne kadar güzel bir his düşünsenize bir insanın hayatını kurtarıyorsunuz.

alperen.inan.9277

<3 <3

Gizli Kullanıcı

God Bless America

seksekoynayanmafyababasi

şimdi bu cennet'e gitmicek ha

berke-aydogan

Bu işi dine bağlaman çok saçma.

jsy

Neye bağlasın? Biz dünyaya cezalandırılmak için gönderilmedik mi ? Amacımız tekrar Allah katına onun cennetine girmek değil mi ? Bu bilgileri Allah bize din aracılığı ile iletmedi mi ? O zaman ben yaşadığım her şeyi dine bağlardım. Eğer ateist olmasaydım. :)

denemecelersss

Orasını Allah bilir. Önemli olan bu dünyadaki sınavında yaptığın doğrular ve yaptığın yanlışlardır. Olaya bu şekilde bakma bence.

tuenti

iman insanın cennete mi cehenneme mi gireceğini, ameli gideceği yerin derecelerini katlarını belirler, imansız da olsa iyi bir insan ile zalim bir insan aynı katlarda bulunmayacaklar, belki cehennemin en azap verici katında değil de daha serin yerinde olur. Da bunun konu ile alakası var mıdır? Lütfen dine bağlamayalım böyle şeyleri biz görevimizi yapalım her ne olursak olalım insan olalım önce. Neyse, dünyada milyonlarca insan bu namussuz şerefsizlerin elinde ve bizim elimizden bir şey gelmiyor. Öyle şeyler oluyor ki aşağılık babında aklımızı başımızdan alıyor, insanlığımızdan utanıyoruz.

hasan-algan

jehat sercan yacan inanmıyorsan bu senin için sorun teşkil etmemeli.. boş yapma..belki kadına iman nasip olacak cennete gidecek , belki de çok daha büyük bir günah işleyip cehenneme.. şüphesiz olan tek şey var.. femenyağmel misgale zerratin hayray yerah vemen yağmel misgale zerratin şerray yerah..

jsy

İnanmıyorsam, sizinle, din hakkında konuşamaz mıyım ?

tuenti

İnşallah Allah sana da nasip eder kardeşim istediğini yap özgürsün, konuşmak istersen konuşursun fakat konu ile alakası olsa daha şık olurdu.

jsy

Sağol kardeşim kullandığın dil çok nazik. Ama Benim lafım biraz Hasan Algan'aydı. Benim açımdan konuyla alaka kurabıliyorum ama size göre yok demek ki. Israr etmemin anlamı yok :)

merioo

suç işlemeyerek iyi biri olmuyoruz bunları engellemeliyiz sadece bu kadın gibi daha dikattli ve duyarlı olmalıyız

Görüş Bildir