Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tatile Gitmeyip Ankara'da Kalanların Yapabileceği 10 Aktivite!

0PAYLAŞIM

Yaz okulu için olsun, staj için olsun ya da sadece istediğiniz için Ankara'da kalıp, yapacak farklı şeyler arıyorsanız, listemize bir göz atın!

1. Seğmenler Parkı

O gün canınız ne çekerse alıp, bir çantaya koyup, en sevdiklerinizi toplayıp Seğmenler Parkı’na gidip, güzel bir gölge kapıp, tüm gününüzü orada geçirebilirsiniz!

2. Tunalı Hilmi Caddesi Üstüne Klasik Bir Sosisli!

Tunalı Hilmi Caddesi’nde güzel bir yürüyüş yaptıktan sonra, Tunalı Vitamin’den istediğiniz bir meyve suyu karışımı alıp meşhur sosislisini yiyebilirsiniz!

Ya da Sosisli Size Yetmeyecekse Kıtır'dan Kokoreç Yiyebilirsiniz!

Kuğulu'nun hemen yanı olan, Ankaralıların vazgeçilmez adresi Kıtır'dan kokoreç alarak caddeyi gezebilirsiniz. Ya da kokoreçinizi aldıktan sonra Kuğulu Park'ta kendinize bir gölge bulup, onlarca kuşun yem peşinde koşuşturmasını izleyebilirsiniz.

3. Serinleten Bir Buzlu Kahve!

Bugünlerde fazlasıyla popüler olan 3. dalga kahvecilerinde birbirinden farklı serinleten buzlu kahveler ya da üçüncü dalga kahvecilere yakışır birbirinden farklı şekillerde hazırlanmış kahveler içebilirsiniz.

Gidebileceğiniz onlarca adreslerden biri: Federal Coffee Company

Armada'nın arkasında, Via Flat'in altında yer alan bu kahveciye gidebilirsiniz.

Başka bir tanesi: F451 Brew

Ya da Kennedy Caddesi üstündeki bu kahveciye gelebilirsiniz.

Daha fazla 3. Dalga Kahveci önerilerimize buradan ulaşabilirsiniz!

4. Eymir Gölü'nde Keyifli Bir Gezi

Eymir Gölü'nün etrafında tek başınıza ya da arkadaşlarınızı alıp yürüyüşe çıkabilir, bisiklete binebilir, ya da sadece oturup, doğanın keyfine varabilirsiniz. Aşırı sıcaktan bunalmamak için, sabahın erken saatlerinde gidebilir ya da gölge kapmaya çalışabilirsiniz. Güneş kreminizi unutmayın! Ya da Eymir Gölü çok kalabalık diyorsanız:

Bilinmeyen bir köy: Yalıncak

Eski bir Ankara köyü olan ODTÜ sınırlarında bulunan Yalıncak'tan Eymir Gölü'ne uzun bir yürüyüş de yapabilirsiniz.

Ankara'da Deniz Yok Diyenlere Bir Diğer Göl: Mogan

250'den fazla kuşa ev sahipliği yapan Mogan Gölü'nde de bu aktiviteleri yapabilirsiniz.

5. Mangal Eşliğinde Saatlerce Sohbet!

Alacaatlı ya da Gölbaşı'ndaki mangal yerlerinden birini seçip, saatlerce kendi yaptığınız etleri yerken, sohbetin dibine vurabilirsiniz!

6. Ankara'dan biraz uzaklaşalım derseniz:

Ankara’ya sadece 80 km uzaktaki Soğuksu Milli Parkı’nda kamp yapabilirsiniz.

Ya da buraya gittim başka yer yok mu diyorsanız, daha fazla seçenek için daha önceden hazırladığımız bu içeriğe tıklayabilirsiniz.

7. Tabii ki Klasik Müze Gezisi!

Kışın zaman bulamadığınız, özellikle Ankara Kalesi çevresindeki birbirinden güzel müzeleri gezebilirsiniz. Anadolu Medeniyetleri, Resim Heykel ve  daha fazlasına daha önceden hazırladığımız bu içerikten ulaşabilirsiniz.

8. Açık Hava Sineması ve Sergi Keyfi İçin:

Cermodern’e gidip birbirinden güzel sergiler gezebilir ya da açık hava sinemasına gidebilirsiniz.

9. Hayvan Barınaklarında Sevgi Dolu Bir Gün!

Çeşitli yiyecekler alıp, hayvan barınaklarına gidip küçük dostlarımızı mutlu edebilirsiniz!

10. Müthiş bir yeni fikir değil ama:

Dışarıda sıcaktan bunalırım diyorsanız, kışın izlemek isteyip de izleyemediğiniz başlamak isteyip zaman bulamadığınız tüm dizileri ve filmleri bir oturuşta izleyebilirsiniz!

Bunun için de Onedio'nun en büyük film arşivinden yaralanabilirsiniz!

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir