Görüş Bildir

Taşı Toprağını Yurt Bilip, Fersah Fersah Gezdiğimiz Birbirinden Fantastik 13 Oyun Diyarı

Anasayfa > Iq > Gamer

Oyunlar her birini memleket saydığımız, taşına toprağına hasret kaldığımız fantastik diyarlara kapı açıyor. Her biri keşfedilmeyi bekleyen gizemlerle, antik büyüler ve farklı ırklarla anlatacak birçok hikayeye sahip. İşte The Witcher'dan Dark Souls'a kadar keşfetme şansı bulduğumuz birbirinden büyüleyici 13 fantastik diyar...

1. Continent - The Witcher

1. Continent - The Witcher

Toprağı kan kokan Continent ise The Witcher oyunlarında kapılarını bize açmış ve iyi kalpli canavarlar, sonu gelmez siyasetve bitmek bilmez savaşlarla tanıştırmıştı.

2. Aeternum - New World

2. Aeternum - New World

Amazon'un yeni MMORPG'si New World ise oyuncuları mistik bölgeler ve antik lanetlerle kaynayan Aeternum'a davet ediyor. Bolluk bereketin yanı sıra korku ve büyüyün de her aldığı Aeternum pek ilginç bir memleket.

3. Azeroth - World of Warcraft

3. Azeroth - World of Warcraft

World of Warcraft ise Azeroth adında binbir çeşit halka yuva olan bir diyarda geçiyor. Azeroth durup ortaya çıkan yeni kıtalara, oldukça değişken biyomlara ve ortasında saplanmış devasa bir kılıca sahip.

4. Sanctuary - Diablo

4. Sanctuary - Diablo

Diablo serisi oyuncuları melekler ve şeytanlar tarafından yaratılan ve içinde unutulmuş kötülüklerin bulunduğu devasa bir dünyaya davet ediyor. Sanctuary adındaki bu büyük dünyada canlar fani, kötülük ölümsüz.

5. Albion - Fable

5. Albion - Fable

Albion ile efsane RPG Fable'da tanışmış ve büyülü diyarda taş üstünde taş, göz üstümde kaş bırakmamıştık. Fable'dan geçen her saat bizi Albion'a daha fazla bağlamıştı.

6. Thedas - Dragon Age

6. Thedas - Dragon Age

Aslında The Dragon Age Setting kelimelerinin bir kısaltması olan Thedas, siyaset, kıyamet, büyü ve ırkçılığın bolca bulunduğu büyük bir memleket. Dragon Age oyunlarında Thedas'ın çeşitli mekanlarını geziyor ve iblis istilasını durdurmaya çalışıyoruz.

7. Yharnam - Bloodborne

7. Yharnam - Bloodborne

Hidetaka Miyazaki ustanın kaleminden çıkan Yharnam ise Bloodborne'un geçtiği Gotik şehirdir. Viktorya döneminden esinlenerek oluşturulan Yharnam kabuslara sebep olacak kadar korkutucu yaratıklara ve sonu sadece ölüme çıkan sokaklara sahip.

8. Tamriel - The Elder Scrolls

8. Tamriel - The Elder Scrolls

The Elder Scrolls dünyasının geçtiği Tamriel ise Cyrodiil, Black Marsh, Elsweyrs, Hamerfell, High Rock, Skyrim, Morrowing, Summerset Isles ve Valenwood adında farklı bölgelerden oluşur. Her diyarında binbir çeşit ırkın, savaşın ve siyasetin sürdüğü Tamriel yiğidin harmanlandığı yerdir.

9. Rivellon - Divinity Original Sin

9. Rivellon - Divinity Original Sin

Divinity serisinin geçtiği Rivellon ise tamamı keşfedilmemiş büyük bir dünyanın sadece küçük bir parçası. Buna rağmen birbirinden büyük olayları bünyesinde barındıran Rivellon'da elfler, orklar ve cüceler yaşıyor.

10. Tyria - Guild Wars 2

10. Tyria - Guild Wars 2

Guild Wars 2'nin geçtiği fantastik diyar Tyria ise devlerin, ejderhaların ve tanrıların izlerini taşıyan devasa bir dünya. Aynı zamanda Elona adındaki dev bir kıtanın parçası olan bu memleket her köşesinde sakladığı gizemlerle keşfedilmeyi bekliyor.

11. Lordran - Dark Souls

11. Lordran - Dark Souls

Kadim lordların diyarı olan Lordran ise unutulmuş kötülükler ve devasa canavarların kol gezdiği çaresiz ve üzgün bir diyar. Chosen Undead olarak her deliğine girdiğimiz bu memleket gerçekten yaşanılacak gibi değil.

12. Hyrule - The Legend of Zelda

12. Hyrule - The Legend of Zelda

Zelda oyunlarının geçtiği Hyrule diyarı ise yeşillikleriyle göz alır, dağları tepeleriyle bir türlü aklımızdan çıkmaz. Hayatı boyunca bir kez de olsa Zelda oynamış olan tüm oyuncular hala Tanrıların Diyarı olan Hyrule'in hasretini çekmektedir.

13. Eora - Pillars of Eternity

13. Eora - Pillars of Eternity

Pillars of Eternity oyunlarında tanıştığımız Eora ise büyü ve efsunun evidir. Uçsuz bucaksız Eora dünyasında her çeşit ırktan halklar yaşar. Obsidian Entertainment'in merakla beklenen oyunu Avowed'da bu diyarda geçecek.

İlginizi Çekebilir

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
10
9
2
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
panda-slothful

witcher ve dark souls hariç çöp...

M

Witcher haritası yoksa kavga ederim diye girmiştim yazıya tşklr

Uğur Balaban

Ultima Online haritasını gözlerim aradı. Nerede o Britain, Minoc, Yew. Nerede o dungeonlar. Mazi gözümde canlandı. :(