Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tası Tarağı Toplayıp Acilen Gidilmesi Gereken Saint Lucia'dan 17 Nefes Kesen Fotoğraf

 > -

Saint Lucia, Karayip bölgesinde bulunan küçük ve kendi halinde bir ülke. Doğayla ve okyanusla iç içe olan bu masalsı ülke adeta insanı kendine çekiyor...

1. "Ah o adada ben de olsaydım" dedirten bir yer kendisi...

2. Sadece 617 km2'lik bir alan üstüne kurulmuş olan ülkenin nüfusu 174.000 kişi.

3. Ekvator bölgesine yakın olduğundan soğuk hava sevmeyenler için en ideal yerlerden biri.

4. Özel Sahil Güvenlik ekipleri hariç ülkede bir askeri veya polis yapılanması yok.

5. 

6. 

7. Hiç mi kötü bir şeyi yok peki derseniz, var...

8. Bu nefis manzaralar için değer mi bilemeyiz, ama problem şu ki...

9. Ülke, dünya üzerinde en yüksek cinayet oranına sahip ülkelerden biri.

10. 100 bin kişi başına yılda 22 cinayet gerçekleşiyor.

11. Yani nüfusa vuracak olursak, her yıl 35-40 kişi öldürülüyor bu küçük ada ülkesinde.

12. "Her yerde var o risk" derseniz, Saint Lucia dünya üzerinde ayak basabileceğiniz en muhteşem yerlerden biri.

13. Adanın en turistik yeri Piton dağları.

14. 

15. 

16. Şu manzarayı dağların tepesinden izlemek paha biçilemez olsa gerek.

17. "Ölmeden önce gidilmesi gereken yerler" listesine alınmayacak gibi değil...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yecngnl

tasınızı tarağınızı toplayın defolun gidin izlandaya finlandiyaya st.luciayaya falan boşuna dememiş akif verme dünyaları alsan da bu cennet vatanı diye

amerika

Duyarını yesinler

heartagram

Ülkemiz insanlarında çevreyi korumak gibisinden bir alışkanlık olmadığı için, ne kadar beton o kadar gelişmişlik düşüncesi içerisinde oldukları için pek de cennet vatan diyemeyeceğim.

kamil-zor

bence sen ülkemiz insanı derken kendinden bahsetmişsin gördüğün şeyler sadece beton ise sen betonun olduğu yerleri tercih ediyorsun demektir toprak, yeşil, kar,deniz görmek istersen uygun yerlerimiz mevcut.

yecngnl

şey trabzonluyum da biraz

yecngnl

haksız da değilim abi

yecngnl

hem abi şöyle bişey ya st.luci st.vincent granedineler falan hep commonwealth ülkesi bağımsızlığı yaşamanın vermiş olduğu tadı alabilir misin ?

heartagram

Haklısın, çevreyi kirletiyorum ve çevreyi kirletenleri kınıyorum. Betonu gelişmişlik olarak görüp tercih ediyorum ve bu düşünceye sahip diğer insanları kınıyorum. Gördüğüm şeylerin sadece beton olma sebebi, buralardan taşınıp gitmeye gücümün yetmemesi. İsterse Türkiye'de olsun isterse Finlandiya'da, doğal güzelliğin hala korunduğu yerlerde yaşamak en büyük hayalimdir oysa. Ama çevre bilinci olmayan bir toplumda bu hayali gerçekleştirmek zor. Değinmeye çalıştığım nokta buydu.

kamil-zor

"Ülkemiz insanı" diyorsun ama sende onlardansın dendiğinde hakaret gibi algılıyorsun. tabiki birileri hep istediklerimizi yapsa bizde mutlu olsak istiyor insan ama kimse o birileri olmak istemiyor nedense.Eğerki şehirden ayrılamıyorsanız doğa sevginizin önüne geçen başka şeyler var demektir şehir hayatında diye düşünüyorum.

heartagram

Ülkemiz insanı olmayı hakaretmiş gibi algılamıyorum. Çevre bilinci olmayan ülkemiz insanı olmak istemiyorum. Şehirden ayrılamamamın nedeni ise yaşım gereği tek başıma çıkıp gitmeye gücümün yetmemesidir. Her neyse çok uzamasın. Düşüncenin tam olarak ne olduğunu anlayamadım kusura bakma. Yine de saygı duyarım. Zaten konuyla ilgili ilk yorumu da başka ülkelerde yaşamak isteyeni, vatan sevgisi olmayan biri olarak gören arkadaş için yazmıştım.

kufurbaz

olmeden gidilmesi gereken yere gidin orda cinayete kurban gidin...(kotumserlik kotu birsey)

nebukadzerrr

Bir sürü ağaç var tayyip görmesin burayı avm yapar her yere

beyaz-toros

neyse ben biraz tropico oynayayım :)

takabayashi

sanki gittigimiz yerlerde kus bakisi yasicaz gibi bu resimlere aldananlar hala varmi. Yilin en güzel ve günesli günleri( yagmur, firtina oluyor merak etmeyin) efekt verilerek kullanilan pek cok resim. saint lucianin yerlilerinin sürdügü yasamin resimlerini koyun bakalim sefalet icindeki o insanlarin kaci, ultra lüks otel resimlerinde ki hayati yasiyor.

gollum

Olsun sen turist olarak gideceksin :) Küba'yı da bok götürüyor ama turistlerin takıldığı oteller halka göre fazla lüks. Burası da aynıdır diye düşünüyorum :)

Görüş Bildir