Tarz Onlardan Sorulur! Modacılara Göre Türkiye’nin En Şık Giyinen 11 Duayen İş Adamı

78PAYLAŞIM

Giysinin “başarının desteklenmesi”nde kuşkusuz ki inkar edilemez bir payı var. Takım elbise ise, hele de büyük şirket yöneticileri için bir nevi üniforma sayılır. Bu kadar klasik ve net bir giyside farklılık yaratabilmek ise oldukça güçtür. Bu noktada giyiminizin hem kişiliğinizi yansıtması, hem de küçük detaylarla farklılaşabilmesi gerekir. 

Bu konuda biraz internet araştırması yaptık; ve  Cengiz Abazoğlu, Dilek Hanif, Ferruh Karakaşlı, Cemalettin Sarar, Süleyman Orakçıoğlu gibi moda dünyasının önde gelen isimleri Türkiye’de hangi duayen iş adamlarını şık buluyormuş; sizler için listeledik.

11. Kerim Kerimol

Kerim Kerimol
Kerim Kerimol

Türk tekstil sektörünün kuşkusuz en büyük duayeni, Beymen ve Altınyıldız'ın yaratıcısı Kerimov,  Ermenegildo Zegna'yı da Türkiye'ye getiren isim. Şıklığın yaşla değil, tarzla olduğunu en iyi yansıtan isimlerden biri olması şaşırtıcı değil.

10. Yılmaz Ulusoy

Yılmaz Ulusoy
Yılmaz Ulusoy

Yılmaz Ulusoy mono iki düğme takım ve ceketleri çok iyi taşıyor ve tenine uygun renkleri kullanıyor. Mutlaka kravatlarını mendille ve kravat iğnesiyle tamamlıyor.

9. Raif Dinçkök

Raif Dinçkök
Raif Dinçkök

Raif Bey'in hem yaşıyla hem de beyefendiliğiyle bağdaşan seçimlerinde
ciddiyeti her zaman görmek mümkün. Gündüz-gece olmasına göre; kravat, mendil gibi aksesuarları çok doğru kullanıyor.

8. Sezai Taşkent

Sezai Taşkent
Sezai Taşkent

Sezai Taşkent klasik el işçiliği ve görünümle güncelliği en mükemmel kullanan ender kişilerden biri. Detay kültürü çok geniş, günümüz modern ve şık erkeğin en iyi örneklerinden.

7. Ali Koç

Ali Koç
Ali Koç

Renk ve model açısından değişiklikler gösterse de, daha hiçbir modacı takım elbiseyi tahtından indiremedi. Ali Koç takım elbiseyi en hakkını vererek taşıyan isimlerden biri. Daima şık, ciddi ve fazlasıyla karizmatik.

6. Emir Yargıcı

Emir Yargıcı
Emir Yargıcı

Emir Bey'in gerek günlük seçimlerinde gerekse iş ve gece yaşamında hep başarılı tercihleri var. Şık, kibar ve çok sade. Her zaman doğru yerde, doğru kıyafetle görmek mümkün.

5. Cem Hakko

Cem Hakko
Cem Hakko

İyi giyimin birkaç altın kuralı var; renk, kumaş ve dikiş. Bir de en önemlisi kişiliğinizi
yansıtması. Giysinizin modern ya da klasik olması, tamamen kişiliğinizle
ilgili. Cem Hakko da her zaman görüntüsüyle kişiliğini yansıtabilen isimlerden biri oldu.

4. Faruk Süren

Faruk Süren
Faruk Süren

Faruk Süren kostüm ve blazer-pantolon şıklığında rakipsiz. Kravatlarında ve cep mendilinde yakaladığı zevkli seçimler ile gerçek İngiliz erkek giyimini sergiliyor. Genellikle çift düğme kruvaze takımlar tercih ediyor ve bu modeli de açıkçası çok iyi taşıyor.

3. Bülent Eczacıbaşı

Bülent Eczacıbaşı
Bülent Eczacıbaşı

Genelde işadamları kolayı seçerek belli bir ya da iki markayı tercih ederler. O markaların yönlendirmeleri ile giyimlerini oluştururlar. Ama kişisel stil başka bir şey ve Bülent Bey'in hakikaten çok klas bir stili olduğu kesin.

2. Cem Boyner

Cem Boyner
Cem Boyner

Boyner seçimlerinde maceraperest değil, sıkıcı hiç değil. Giyinmeyi iyi biliyor ve daima ortama uygun seçim yapıyor. Çok azla çok şık olabiliyor. Ayrıca nasıl yapıyor bilmiyoruz ama giydikleriyle bir şekilde hep yaşından genç göstermeyi başarıyor.

1. Rahmi Koç

Rahmi Koç
Rahmi Koç

En şık giyinenler listesinin başında ise tabii ki Rahmi Koç var. 

Rahmi Bey pahalı giyinmekle şık giyinmek arasındaki farkı bilen ender insanlardan biri. Bol desen ve rengi bir arada cesurca kullanıyor. Kalıcı temel bir stili var ve bunu yeniliklere uyum sağlayarak sürekli güncelleştiriyor. Rahmi Koç gerçekten de hem özgünlük, hem sofistikasyon anlamında modacıların "en şık" biçimindeki nitelemesini hak ediyor diye düşünüyoruz 👏👏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
busetenay

En şık ve en orjinal Rahmi Koç bence, çok asil. Şık olmak için maddiyat şart tabii o ayrı.

yakcan

cem uzan'ı unutmuşsunuz oda iyi giyinir ve italan kesim beyaz gömleğin dünyada ondan başkasına yakışmıyor

ahmet-battal1

bu kesin cem uzan

ibrhmhkrdnz

e normaldir onların ki kadar param olsa bırak şık olmayı kendimi baştan yaratırdım.

vy

Ağaoğlu nerede? asdasdas :D

Gizli Kullanıcı

Rahmi Koç en iyisi.

Görüş Bildir