Tarkan'ın Hayatı Boyunca Yaşadığı ve Kimselerin Pek Bilmediği Ağır Travmaları

-

Tarkan'ı çoğumuz seviyoruz ve onu gördüğümüz kadarıyla tanıyoruz. Ancak onun hayatı, hiç de bildiğiniz kadar kolay geçmemiş. Ekşi Sözlük yazarı bilimkurgusal isimli kullanıcı, Tarkan ile ilgili o bilinmeyen, travmatik gerçekleri yazmış. Gelin bakalım neler olmuş?

Not: Bu içerik, yazarın izniyle yayınlanmaktadır.

Annesi Neşe Hanım, Tarkan'a hamileyken bir trafik kazası geçiriyor ve doğum, annenin hayatı için risk oluşturuyor.

Doktorlar annenin yaşamını tehlikeye atmamak için çocuğun alınmasını ön görüyorlar. Fakat bu arada babası Ali Bey, rüyasında oğlunun sağlıklı doğduğunu, hatta başının üstünde bir yıldız olduğunu görüyor. Her şeye rağmen Tarkan dünyaya geliyor...

Çocukluğunu ailesiyle Almanya'da geçiren Tarkan, abisi Hakan ile at arabasının peşinden koşarken feci bir kaza geçiriyor.

Abisi Hakan'la Alzey'de her akşam meydandan geçen at arabasına takılıyor kardeşler. Ancak Tarkan bir gün o at arabasına binemiyor ve at, Tarkan'ı ezip geçiyor. Apar topar hastaneye götürüyorlar, herkes "bu çocuk yaşamaz" diyerek bakıyor ona. Tarkan yine hayata dönüyor. Yüzündeki yara izi de bu kazadan kalma.

Biraz daha büyüdüğünde abisiyle evden kaçıyor...

Fakat bu sefer tehlike, içerden geliyor. Babası Ali Bey, Tarkan'ı çok fena dövüyor, hırpalıyor. Bu, Ali Bey'in gösterdiği ilk aile içi şiddet de değil üstelik. Böyle böyle büyüyor Tarkan.

Türk olduğu için dönemin ırkçı ve faşist kitlesinden büyük bir baskı görüyorlar Almanya'da.

Her türlü küfrü duyuyor, psikolojik baskıyı ailecek iliklerine kadar yaşıyorlar.

Babasının kalp hastası olmasından sonra Türkiye'ye kesin dönüş yapıyorlar ancak bu yeni hayat hiç de kolay olmuyor.

Tası tarağı toplayıp İzmit'e yerleşiyor aile. Babası bir market açıyor ancak kısa süre sonra market batıyor. Aile çok büyük bir maddi zorluk içerisine giriyor. Bu yüzden çocuklar aileye katkı sağlamak için çalışmaya başlıyorlar.

Avrupai tipi, kulağındaki küpesi sebebiyle bir takım cahil insanlar ona "Kız Tarkan" demeye başlıyor.

Çınarcık gazinolarında şarkı söylemeye başlıyor Tarkan. O Avrupalı tipi, her nedense bazılarını rahatsız ediyor ve "Kız Tarkan" diye seslenmeye başlıyorlar. Büyük bir psikolojik şiddete daha maruz kalıyor yani anlayacağınız.

Küpe taktığı için üstüne yürümeler mi dersiniz, saçlarını zorla kazıtmalar mı...

Lisedeyken saçlarını zorla kazıtıyorlar Tarkan'ın. Küpe taktığı için de bl bol üstüne yürünüp tartaklanıyor. Almanca şivesi ile çoğu zaman dalga geçiliyor. Güzel kızlarla arkadaşlık ettiği zaman bunu sindiremeyenler tarafından denize atıldığı zamanlar bile oluyor.

Fransa'da geçirdiği trafik kazası ise çoğu kişi tarafından bilinmiyor çünkü bir kez daha kefeni yırtıyor Tarkan.

Uzun süre yoğun bakımda kalıyor Tarkan. Vücudundaki kırıkların izlerini hala daha göğsünde ve sırtında taşıyor. Neyse ki iyileşiyor. Ancak tam Karma albümü çıktığı sırada, konsere giderken bir trafik kazası daha geçiriyor. Otobanın ortasında öylece kalıyor ama mucize eseri yine hayata tutunuyor. Bu kazalar basından hep saklanıyor.

Bir ara rüyasında ne görse çıktığına inanıyor ve o akşam da rüyasında bineceği uçağı görüyor.

Uçağın düştüğünü görüyor rüyasında ve o uçağa binmiyor. Gerçekten de uçak kalkıştan yarım saat sonra hidrolik arıza gerekçesiyle piste geri iniyor.

Öyle bir zaman geliyor ki, bir gün arkadaşına "Buradan atlarsam ölür müyüm?" diye soruyor ciddi ciddi.

Askerlik sebebiyle Türkiye'ye dönemediği, uykusuzluk hastalığına yakalandığı ve panik krizleri yaşadığı günler. Gözlerinin feri kaçmış ve oldukça yorgun olduğu zamanlar. Durumun vahametini anlayan yakınları tarafından doktor seanslarına başlatılıyor Tarkan. Uzunca bir süre psikolojik destek alıyor ve bu sayede toparlanıyor.

Kısacası korunaklı dünyasında oldukça büyük travmalarına rağmen ayakta kalabilen, üstüne üstlük müthiş bir başarı yakalayan bir adam Tarkan.

Aile içi şiddet var, göçmenlik var, ekonomik sıkıntı var, kültürel uyum sorunu var... Bir de kendini bildi bileli cinselliğiyle kafayı bozmuş bir dış dünya gerçeği var. Tüm bunları bir arada yaşamak herkesin kaldırabileceği türden şeyler değil.

Ve kim bilir daha neler neler... Hem bu kadar güçlü, hem bu kadar başarılı, hem bu kadar yakışıklı olacaksın ve biz de seni sevmeyeceğiz öyle mi? Hastayız sana hasta!

Üstelik her geçen gün daha da çok hasta oluyoruz. Kendine iyi bak, trafiğe dikkat et, bize de yeni şarkılar yolla Tarkan ;)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ftmnr_orhn

son bi kaç gündür Tarkana olan merakım arttı bugünde bu yazıyı okuyunca gerçekten ona verilen Mega Star ünvanını sonuna kadar hakediyor. bu kadar zorluga göğüs germesi güçlü olması takdir edilesi .

pekala

Güzel kızlarla arkadaşlık ettiği zaman bunu sindiremeyenler tarafından denize atıldığı zamanlar bile oluyor.KIL OLDUM ABİ

enk-capital

Kimseyi çok fazla sevmeyin. Takdir edin ama hayran olmayın. Kısacası mantığınızı köreltecek duygulardan uzak durun.

magup-saada

TARKAN es extraordinario un gran artísta y excelente ser humano, con una extraordinaria Luz interior que nos toca hasta a las personas que no entendemos su idioma. Dios te bendiga Tarkan.

pers-prensi

amemo

spaceman

Azrail bile kıyamamış Tarkan'a o bile torpil geçmiş 😀

Görüş Bildir