Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Tarihin Derinlerinde Gizli Kalmış Ürkütücü Bir Tarikat: Kurukafalar ve Kemikler

142PAYLAŞIM

Yale Üniversitesi bünyesinde kurulan Skulls and Bones (Kurukafalar ve Kemikler) cemiyetinin geçmişi 19. yüzyıla kadar uzanıyor

Korkunç isimleriyle pek iç açıcı sinyaller göndermiyorlar öyle değil mi?

Topluluk hakkında bilinenlerin çoğu spekülasyondan ibaret olsa da, bir şekilde yüzeye çıkmış bilgiler dahi aşağı yukarı bir fikir vermeyi başarıyor.

Cemiyet, Aydınlanma hareketinin bir ürünü olarak William Huntington Russell ve Alphonso Taft tarafından 1832 yılında kuruldu.

Cemiyet, Aydınlanma hareketinin bir ürünü olarak William Huntington Russell ve Alphonso Taft tarafından 1832 yılında kuruldu.
Cemiyet, Aydınlanma hareketinin bir ürünü olarak William Huntington Russell ve Alphonso Taft tarafından 1832 yılında kuruldu.

Ve sonraki 150 yıl içinde binden fazla üyeye sahip oldu.

İki ABD başkanına sahip Bush ailesinden baba ve oğul Bush, şu anki ABD Dışişleri bakanı John Kerry, dünyanın ilk milyarderlerinden olan Percy Rockefeller, ABD’nin en büyük medya patronlarından olan Henry Luce gibi isimler bu üyeler arasında bulunuyor.

Bu isimler dahi açığa çıkabilecek güç hakkında bilgi veriyor.

Bush ve Kerry’nin 2004’te başkanlık yarışı vermesi tuhaf bir ayrıntıydı. Kaybeden kim olursa olsun cemiyet kazanacaktı.

Bu arada üyelerin sessizlik yemini vardır ve topluluk hakkında üçüncü kişilere bilgi vermeleri yasaktır.

Time, Fortune gibi dergilerin sahibi Henry Luce.

Bilinmezlik sarmalı da buradan doğuyor gibi...

Önde gelen üyelerin cemiyet içinde mahlasları mevcuttur. Bu mahlaslar edebiyat ya da mitolojiden alınmıştır.

Banker Lewis Lapham’ın Sanço Panza, George H. W. Bush’un Magog, Avarell Harriman’ın Thor, McGeorge Bundy’nin ise Odin takma isimlerine sahip olması gibi örnekler gösterilebilir.

Cemiyete yalnızca Yale son sınıf öğrencileri ve erkekler kabul ediliyor.

Aynı zamanda beyaz ve birkaç kuşak boyunca anglosakson olmak şartlar arasında. Her sene en fazla 15 üye kabulü yapılıyor.

Söylentiler bitmez...

Genel merkezinin hiçbir camının ya da kapısının olmaması, üye olarak kabul edilme şartı olarak meşhur bir kişiliğin kafatasını cemiyete teslim etme zorunluluğu, üyelerin kabul aşamasında bir tabuta kapatılıp bekletilmesi gibi bilgilerin gerçekliğine dair bir kanıt bulunmasa da, çoğunlukla sohbetlerde dillendiriliyorlar.

Skulls and Bones’un temel olarak Dünya ve bilhassa ABD üzerinde bir hakimiyet telaşına girişmiş gibi görünen bir erkekler kulübü olduğu söylenebilir.

Elbette yıllar içinde değişip dönüşse de, gizeminden ödün vermemeyi başardı. SBS’nin modern toplum pratiklerindeki önemi bilinmez. Komploya kaçmayan bir bakış itibariyle ABD plütokrasisine nefer sağlayan bir çark dişlisi olarak görülmesinde sakınca yok.

Cemiyet, yeni dünya düzeni klişelerine epey katkı yaptı.

İlluminati’nin bir kolu olduğu ve buradan hareketle kurulduğu, dünyayı yönetme uğruna çalışmalar verdikleri sürekli söylenegeliyor. Rivayete göre her bir üyesini ABD’de kilit noktalara getirilir ve böylece nizam sağlanır. Tabii, neden-sonuç açmazını unutmamak gerekir...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
john-dee

1)George W. Bush'un büyük babası Prescott Sheldon Bush ise teşkilat adına çaldığı gözde eşyası ile tanınıyor. Geronimo'nun kafatası(kim olduğunu söylememe gerek yok sanırım) 2) Bu kadar gizli olmasının ve sırlarının hiç bir medya kuruluşu tarafından açığa çıkmaması nedenlerinden biri de birçok medya organizasyonunun elinde bulundurmaları Time/Life/Fortune/Newsweek/National Review/Atlantic Monthly vb. 3)Hitler'i finanse etmek, Sovyetler birliğine destek vermek, Vietnam savaşı, Angola entrikaları ve Çin yükselişi bu örgütün çevirdikleri işler arasında. 4)Hegelistik felsefeye inandıkları için Nazizm Marksizm Komünizm gibi felsefler arasında mutlak bir denge sağlayarak kazananı kontrollü bir biçimde belirlemişlerdir. Aynı uyuşturucu konusunda yaptıkları gibi.

john-dee

5)Özellikle Amerikan Ekonomik Kurumu, Amerikan Tarih Kurumu, Amerikan Kimya Cemiyeti ve Amerikan Psikoloji Derneği ya hepsi teşkilat üyesi ya da üyelere yakın kişiler tarafından kontrol ediliyor. Bunun dışında tabi birçok siyasi devlet adamı araştırma ve fikir organizasyonları hukuk bilim dünyası ve hatta kiliseye bile hakimdir. 6)Amacı Cecil Rodos'un isteği ile kayda geçirilmiştir. "İngiliz hakimiyetinin dünyada yayılması; enerji emek ve girişim açısından uygun görülen her yerde Birleşik Krallık kolonizasyonu oluşturmak.. Nihai hedef olarak Amerika Birleşik Devletlerinin İngiliz imparatorluğunun dahili bir parçası haline getirilmesi. Kısaca Hegel-Anglo melez kültürü altında dünyayı birleştirmek istiyorlar.

john-dee

Daha fazla bilgi almak isteyenler olursa bu yorumun altına yazıcam. Hatta sapkın ritüellerinide yazıcam

john-dee

Örgüt amaçlarına ulaşmak ilk önce eğitim sistemilerine dahil oldu ve bunlar tarafından Dewey sistemi tanıtıldı.(Ayrıntıya girmeyecem) Daha sonra vakıflar kontrol altına alınmaya başlandı(Carnegie-Ford-Peabody-Slater-Russeil-Sage vb) Teşkilat hakkında bu bilgiler sadece bir tesadüf sonucu ele geçmiştir. Tıpkı 1783'te illuminati belgelerinin ortaya çıkışındaki gibi(belgeleri taşıyan bir kuryenin öldürülmesiyle ortaya çıkmıştı) Bunun gibi daha bir çok durum vardır. En önemlileri Rusya ve Hitlere olan destekleridir. Örgütün ritüelleri en çok merak edilen husustur. Bu konuda bilhassa ayrıntıya girmeyecem. Sadece şunu söyliyeyim. Her yıl 15 üyenin katıldığı örgütte üyeler sapkın bir ritüele tabi tutulurlar. Rosenbaum'a göre "Mezarın korkunç dehlizlerinden tuhaf çığlıklar ve iniltiler yayılmaktadır" Üye ilk bir lahit içinde çıplak yatar ve özel hayatıyla ilgili sırları diğer üyelerle paylaşmaya zorlanır. Enteresan kıyafet giyen patrikler üyelere doğru ulur ve bağrır ve bunun gibi devam eden durumlardır

logicaldoor

Muktedire malzeme çıktı. Şimdi "siz kendi cemaatinize bakın" diye laf sokmaya uğraşır...

Görüş Bildir