Görüş Bildir
Haberler
Taner Yıldız: 'Kandil Gezi Ruhunu Canlandırmak İstiyor'

Taner Yıldız: 'Kandil Gezi Ruhunu Canlandırmak İstiyor'

Onedio Medya
23.08.2015 - 15:11
İçeriğin Devamı Aşağıda

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın PKK için 'Ama'sız silahlar bırakılsın' dediğini belirterek, 'Terör örgütü ile devletin askerini, polisini nasıl bir kefeye koyarsın? Yeniden sazı ele almak gerektiğini düşünüyor herhalde. Kandil, Gezi ruhunu yeniden canlandırmak istiyor' dedi.

Bakan Taner Yıldız, AK Parti Kayseri İl Başkanlığı'nın, Melikgazi Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenlediği toplantıda konuştu. 

Bakan Yıldız, 7 Haziran seçimlerinden sonra, AK Parti'nin hedef alındığı bir ortamdan, koalisyon kurulması süreçlerine geçildiğini ifade ederken, şöyle konuştu:

'Bundan sonra yapacağımız çalışma; sadece AK Parti'nin birinci parti olması için değildir. Karşımızdakiler, yüzde 60'lık blok, yeni seçim hedeflerini belirlediler. AK Parti'nin birinci parti olmaması için çalışacaklarını ifade ediyorlar. Ancak şunu belirteyim ki, her şeyin siyaseti yapılır ama şehitlerimiz üzerinden siyaset ve hesap yapılmaz. Hangi partiden olursa olsun.'

'Türkiye sahipsiz değil'

Seçmenin, sandıkta verdiği mesajın doğru anlaşılması gerektiğini vurgulayan Yıldız, AK Parti olarak 7 Haziran seçimlerinde halkın verdiği mesajları aldıklarını, Türkiye'nin sahipsiz olmadığını, kimsenin de ülkenin geleceğine ilişkin ümitsizliğe kapılmamasını istedi. Yıldız, şunları söyledi:

'Kandil, ‘Gezi ruhunu canlandırın, birlikte bir sinerji oluşturalım, Kandil'de ölenlerin gereğini yapalım' diyor. Bugün mevzu olan ülkenin kendisidir. Ülkenin kader, istikrarını savunanlara vuruyorlar. Gezi olaylarının tek başına çayır- çimen olayı olmadığını o zaman da söyledik, şimdi de söylüyoruz. 'Ama'sız silah bırakacaksa, PKK silahlarını bıraksın. Siz bu ülkede olmayan güveninizi, bir kez daha kaybettiniz. PKK silahlarını bırakacak, bir daha almamak üzere gömecektir. Her bir şehidimiz, hepimizin yüreklerini yakıyor. Şehitlerimizle üzülüp, onların haberlerini duyarken, PKK'nın kayıpları göz ardı ediliyor. PKK'nın çok terörist kaybı var. Terör örgütünün güncellenmiş depo, sığınakları her neresi varsa vuruldu ve vuruluyor. Bundan sonra lafın sözün değil, icraatın olması gerektiğini söyledik. Bizim çözüm sürecinin istismar edildiğini hep beraber gördük. AK Parti'yi DAEŞ'e destek olmakla suçladılar. Çözüm sürecinde de partimizi PKK'ya destek vermekle suçladıkları gibi. Şimdi de PKK'ylaü yapılan mücadeleyi eleştiriyorlar. Oyunun farkına varmamız lazım.'

İHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Grotesk

Açıklama yapma sen ne olur, kaşlarını boyatmaya devam et.

kayisikomposto

Bu adam okulu dışarıdan falan mı bitirdi? Enerji işine baksın başka bir şeye dokunmasın. Kafası basmıyor yeminle.

Pasif Kullanıcı

Bu nursuzu salak saçma açıklamadan sorumlu parti üyesi yapmışlar bence. Bir çeşit gündem saptırma adamı gibi.(Adam dedim pardon. Tipini s.ktiğim)