Görüş Bildir
Haberler
Taner Yıldız: 'Elektriksiz Kalıp Terbiye Olsunlar Demek İstemedim'

Taner Yıldız: 'Elektriksiz Kalıp Terbiye Olsunlar Demek İstemedim'

Onedio Medya
04.08.2015 - 09:20 Son Güncelleme: 04.08.2015 - 11:04

Enerji Bakanı Taner Yıldız dün yaptığı açıklamada yer alan, 'HDP'ye giden emanet oyların 3 gün elektriksiz kaldığında ortadan kalkacağı' şeklindeki sözlerinin çarpıtıldığını söyledi. PKK’nın baraj ve elektrik hatlarına yönelik saldırılarına atfen açıklama yaptığını söyleyen Yıldız ''Benim dediğim ‘üç gün elektriksiz kalsınlar, terbiye olsunlar’ demek değil. Yaptıklarının olumsuz sonuçlarını halkın yaşadığına dikkat çekiyorum'' ifadelerini kullandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ’nin “Yalılarda viskisini yudumlayıp HDP’ye oy veren şerefsizler” sözleri siyaset dünyasında geniş yankı uyandırırken, bir ‘emanet oy’ çıkışı da Enerji Bakanı Taner Yıldız’dan geldi.

Yıldız, “Şu anda HDP’nin, ‘Silahlar sussun, terör olmasın’ cümlesini Ak Parti ve hükümetimize söyleyeceğine eğer cesareti varsa PKK’ya söylemesi lazım. PKK’nın yaptıklarını kınaması lazım. HDP’nin 7 Haziran seçimlerinden önce yaptığı şirin gözükmeleri, yüzündeki boya aktıktan sonra gerçek haline dönüştü. Bir terör dili haline dönüştü. İster erken seçim olsun isterse olmasın HDP’ye verilen emanet oyların önemli bir kesiminin ortadan kalkacağına inanıyorum. Hele hele 3 gün elektriksiz kaldığında bunu doğru değerlendireceğine inanıyorum” demişti. 

'OLUMSUZ SONUÇLARA DİKKAT ÇEKTİM'

Bakan Yıldız, büyük tepki çeken bu sözlerinin ardından Hürriyet gazetesine yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Büyük resme bakmak yerine sözlerimi çarpıtıyorlar. Ben, ‘biz yapıyoruz, sen kırıp döküyorsun’ diyorum. Yıkılan elektrik direğini tamir edene dek üç gün geçiyor. Önce asker güvenli hale getiriyor. Sonra biz gidiyoruz arızayı ve araç gereci tespit ediyoruz. Sonra tamir ediyoruz. Çukurca’daki tek hattı yıktılar ve ilçeyi elektriksiz bıraktılar. Silopi santralına kömür taşıyan sistemi patlattılar, tamir için gereken pano 4 günde geldi. Barajlara zarar veriyorlar, tamiratı daha uzun sürüyor. Yani benim dediğim ‘üç gün elektriksiz kalsınlar, terbiye olsunlar’ demek değil. Yaptıklarının olumsuz sonuçlarını halkın yaşadığına dikkat çekiyorum.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0