Dünyanın En Zor Hayatını Yaşayan Suudi Arabistan'daki Kadınların Karşılaştığı 27 Zorluk

 > -

Plüton'un dibinden fotoğraf çekebildiğimiz çağlara ulaşmışken Suudi Arabistan'da kadınların halen insan yerine konulmadığı gerçeği maalesef devam ediyor. İşte bu ülkede yaşayan kadınların karşısına çıkan başlıca engeller bunlar:

1. Suudi Arabistan’da kadın ve kızlar, yabancılar da dahil, siyah giyinmek zorundadırlar. Giysileri ya çarşaf ya da abaye olacak, başları kapalı olup ayakları görünmemelidir.

Eğer peçe ile gözleri açıkta bırakan kısım geniş olursa, bu aralığın transparan bir kumaş ile gölgelenmesi gerekiyor. Ayrıca erkeklerin dikkatini çekmemek için renkli çarşaf giymeleri de yasak.

2. Ülkede çalışan işgücünün sadece % 5'i kadındır, onların da genelde erkeksiz ortamlarda çalışmalarına izin verilir. Kadın işgücünde dünyada sonuncu sıradadır.

Kadınlar için istihdam olanaklarının genişletilmesinin hükümet kararıyla desteklenmesi çalışma bakanlığı, dini polis teşkilatı ve erkek vatandaşlar tarafından olumsuz karşılanmıştır.

3. Kadınların araba kullanması yasakken eylemlerden sonra kısıtlı olarak kullanmaları serbest oldu.

Yasağa sebep olarak "Batılı açık yaşam tarzına" ve geleneksel değerlerin erozyonuna yol açabileceği inancı gösteriliyordu.

4. Üç genç fazla yakışıklı oldukları için kadınları günaha sokabileceklerinden sınır dışı edilmişti.

5. Devlet tarafından oluşturulan din polisleri, kadınları hayatın her alanında gölge gibi takip edip şeriata uygun davranıp davranmadıklarını denetliyor.

6. Kadınlar kasiyerlik yapabilirlerken yayınlanan bir fetvayla kadınların kasiyerlik yapmasının, akrabaları olmayan erkeklerle aynı ortamda bulunmaları anlamına geldiği ve bunun şeriata aykırı olduğu belirtilmişti.

7. Bir kadının yanında kendisine eşlik eden erkek bir akrabası olmadan taksiye binmesi ahlaksızlık olarak görülüyor.

Kadınlar bisiklet de kullanamıyor.

8. Kadın ve kızların aile kısmı olmayan kafe ve lokantalarda oturmasına izin verilmemektedir. Hatta oturmak şöyle dursun kadın kasası ayrı olmayan fast foodçulardan paket siparişi bile yapamamaktadırlar.

Ürdün asıllı Amerikalı bir iş kadını, yanında bir erkek iş arkadaşıyla birlikte kafede oturduğu için tutuklanıp hapse atıldı. Kafede, kadınlarla erkeklerin birlikte oturmalarına izin verilen tek yer, aileler için ayrılan perdeli bölümdü. Hâkim önüne çıktığında duyduğu ilk söz şu oldu: Günah işledin ve cehennemde yanacaksın!

9. Evlenecek kız ve oğlanlar birbirlerini göremezler. Oğlan annesi gidip kızı görür, beğenirse ister.

Nişanlı flörtlerine bile izin verilmez.

10. Suudi Arabistan, kadınları iş hayatına kazandırmak için sadece kadınların çalışmasına izin verilen kentler inşa ediyor.

Erkek sineğin bile girmesi yasak olan bir kent.

11. Kadınlar seçme ve seçilme hakkına sahip değiller.

Neyse ki 2015 sonundaki seçimlerde ilk kez oy kullanabilecekler.

12. Dünyada olimpiyat oyunlarına kadın sporcu göndermeyen tek ülke Suudi Arabistan'ken 2012 Londra Olimpiyatları'na kapalı bir kadın sporcu göndermişti.

Sporcu sonuncu olmuştu ve ilk kez olimpiyatlarda her ülkeden kadın sporcu katılabilmişti.

13. Ülkenin bazı bölgelerinde kadın sünnetleri mecburidir.

14. Açık lokantalarda yemek yemesi işkencedir. Peçe altından yemek ve içmek zorundadırlar.

Bu yüzden bazı lokantaların aile bölümleri localarla ve/veya paravanlarla ayrılmıştır. Bu bölmelere erkek garsonlar giremez, kapıdan ya da paravan ötesinden seslenirler, ailenin erkeği gelip tabakları, bardakları alır. Böylece kadınlar buralarda peçelerini açabilirler ki yiyip içebilsinler.

15. Mahkemelerde iki kadının tanıklığı bir erkeğinkine eşdeğer görülüyor.

Kadınlar ancak erkek tanıkların bulunmadığı, kişisel davalarda tanıklık yapabiliyor. Çoğu zaman tecavüz olaylarında bile kadınların tanıklığı geçerli olmuyor.

16. Din polisi korkusundan kendi mahallelerinde bile tek başlarına dolaşamayan kadınların Suudi Arabistan sınırları dışına çıkmak için kocalarından ya da babalarından izin almaları gerekiyor.

17. Riyad, bir kadının toplu ulaşım araçlarına binebildiği tek kent. Burada da araçlarda kadın ve erkeklerin bölümleri ayrı.

Kadınlar otobüse ayrı bir kapıdan binip arkada kendilerine ayrılan yerde seyahat ediyor.

18. 30 yıldır yasak olan sinema Riyad'a geldi ancak erkeklerin ve 10 yaş altındaki kız çocuklarının izleyebildiği filmi kadınların görmesine izin verilmedi.

19. Ülkenin önde gelen müftülerinden biri verdiği fetvada iki gözün tahrik edici olduğunu öne sürerek tek gözünü açıkta bırakan özel peçeler giyilmesini istemişti.

Makyaj yapmamalarını da söylemiş.

20. Kadınlar üniversiteye gidebiliyor, ancak erkeklerden ayrı eğitim almaları şart. Eğitmen erkek ise dersi ancak video/audio sistemi aracılığıyla izleyebiliyorlar.

21. Boşanma ya da dul kalma durumunda, bir kadın erkek çocuğunun velayetini en fazla yedi yaşına kadar, kız çocuğunun velayetini de dokuz yaşına kadar elinde tutabiliyor.

Bu yaşlardan sonra çocuklarının velayetini ya babalarına ya da babalarının ailesine vermek zorunda. Ayrıca kadın boşandığı eşinden yalnızca üç ay için nafaka parası alabiliyor.

22. Kadınların yargıç olmasına izin yok. Yüksek devlet görevlerine de atanamıyorlar.

23. Suudi Arabistan'da bir kadın kocasına kahve yapmazsa bu boşanma nedenidir.

24. Kadınlar, kocalarının izni olmadan çocukları adına ayrı banka hesabı açamıyor.

Yanlarında kendilerine eşlik eden bir erkek yakınları olmadan bankaya girmeleri yasak. Bu yüzden, kadın müşterilerin işlemlerini yalnızca kadın görevlilerin yapabildiği kadınlara özel banka şubeleri açılıyor.

25. Kadınların çalışması yasak olmasa da, bir kadının işe girebilmesi için sağlanması gereken kurallar var: 1. Kadının yaşamak için paraya ihtiyacı olmalı.

2. İşyeri sadece kadınların görev yaptığı bir ortamda olmalı; kadınlarla erkeklerin teması olmamalı. 3. Çalışan kadın evdeki görevlerini ihmal etmemeli 4. İş, kadının yanında erkek bir akrabası olmadan seyahat etmesine neden olmamalı. 5. Kadının çalışması için kocasının onay vermesi gerekli.

26. Yargıtay Yüksek Mahkemesi, 19 yaşındaki bir kadını, 2006 yılında 7 adam tarafından saldırıya ve tecavüze uğradığında, bu kadını bir adamla birlikte olmak suçundan 200 kırbaç ceza vermiş ve ayrıca 6 ay hapse mahkum etmiştir.

27. Bir kadın doktorun erkek hastayı muayene etmesi yasak, erkek doktorun kadın hastaya müdahale etmesi hasta kadının yakınlarının tavrına bağlı.

Kalp krizi geçiren 24 yaşındaki genç bir kadın, erkek doktorların müdahalesine izin verilmeyince iki saat yardım bekledikten sonra hayatını kaybettiğini haberlerden duymuştuk.

Olaya tanıklık eden öğrenciler, yetkililerin kendilerine “Arkadaşınız örtülü değil ve kızların bulunduğu yere erkek görevli giremez” dediklerini söylemiş.

2002’de de Mekke’de bir kız öğrenci yurdunda çıkan yangında erkek itfaiyecilerin binaya girmesine izin verilmeyince 15 kız öğrenci yanarak can vermişti.

BONUS: Bir din adamı kadınların muz, havuç, kabak, salatalık gibi yiyeceklere dokunmasını ‘yasaklamıştı’. Şeyh, bunların erkek cinsel organına benzediğini ve cinsellik düşünmeye neden olabileceğini iddia etmişti.

Bu yasak Mısır da olsa da Suudi erkeklerin destekleyeceği kesin.

Cennet annelerin ayakları altında değil miydi Suudi erkekleri?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
batista19931

masallah

canbaz67

#1 ben, annem ve teyzem umreye gittik, renk renk istedikleri gibi giyindiler, kabe ve çevresinde hergün polislerle ile muhattap olduk. hiç biride karışmadı. Cidde şehrinde ise bir çok başı açık kadın gördüm.

yasinnn112312

Zaten burada yazılanların bir çoğu karalamacadan ibaret Arabistana gitmiş birisi anlar bunu. Yukarıdaki iftiraların haricinde tüm Suudilere Vahhabi diyorlar ama ben bazı Harameyn imamları ve Kraliyet Ailesi dışında pek vahhabi yok diye biliyorum. Ama Kraliyet Ailesi de vahhabi olmayabilir tam bilgim yok.

onur.kafkas.5

çoğu sağdan soldan toplanmış doğru olmayan bilgiler sanırım.Gidip gördüğünüzde çoğu maddenin yalan olduğunu anlayacaksınız. Otellerde, taksilerde, bankalarda, avm lerde çalışan onlarca kadın var.

ozgur-bey

Kendii kültürleri biz sanki çok süper durumdayız amk sizene ırkçı ibneler

sude-rumeysa-sahin

Eh... Böyle kültüre sıçıyım.

ozgur-bey

Saygı duy onlarda senin kültürüne sıçsın.

sude-rumeysa-sahin

Hiç de saygı duymam. Onlar önce kadınlarına saygılı olsunlar sonra ben onlara saygılı olayım. Bu arada nickinizi yanlış yazmışsınız... ''Arap sevici bey'' olacaktı.

ozgur-bey

Evet Arap kardeşlerimi seviyorum çünki tarihini İslamın dünyaya yayılması için çaba göstermiş ve başarılı olmuş ırkı kötülemen büyük ayıptır büyük utançtır. Ve en büyük utançta HZ. MUHAMMED (S.A.V)'in doğduğu topraklar doğduğu coğrafya ve ırkını kötülemen gerici demen çook daha utanç verici. Benim zoruma gidiyor.. Kendi inançları ona bakarsan hindular da ineği lan biz ineği yiyoruz onlar tapuyor ama ne diyebilirsin ki kendi kültürü inancı..

sude-rumeysa-sahin

djghfdsg daha inancı bile araştırmaya yeltenmemişsin. Bu arada müslümanım ama şunu demeden duramayacağım, müsluman ülkelerde hep kargaşa vardır bak istersen... Yanlış anlama müslümanım ama Araplar İslam'ı sadece kılıçtan geçerek anlattı.

ozgur-bey

Hayır Araplar 1. HZ. MUHAMMEDİN (S.A.V.) IRKI MÜSLÜMANIM DİYEN ARAPLARA ASLA LAF SÖYLEMEMELİ KÖTÜLEMEMELİ KUR'AN-I KERİM ARAPÇA DEĞİL Mİ ? ÜLKENDE VE MÜSLÜMAN ÜLKELER DE EZAN GÜN İÇİNDE 5 KERE OKUNMUYO MU ? EZAN ARAPÇA DEĞİL Mİ ? DÜNYADA İSLAMİYETİ İLK KABUL EDEN IRK ARAPLARDIR Kİ ZATEN O COĞRAFYADA YAYILDI SONRA KABUL EDEN IRK KÜRTLERDİR VE HEMEN SONRASINDA TÜRKLERDİR. ÖNCE ÖĞREN SONRA NE YAPARSAN YAP.

sude-rumeysa-sahin

He aynen aynen. Din kardeşi diye diye siksinler bizi demi? Araplar kadar pis bir ırk tanımadım ben. Ayrıca Türkler ve Kürtler kılıçtan geçirelerek müslüman oldu ilk önce öğren. Araplardan her zaman nefret edeceğim... Bu arada tarihi de öğren Araplar bize ne kadar ihanet etmiş bir bak.

ozgur-bey

Ona bakarsan kardeş kardeşe ihanet ediyo Araplar ne alaka ingilizler de etti amerikalılar da tüm avrupa da ? Hayır 2. Kürtler etti 3.Türkler onlar zorla etmedi etti de hata mı etti ?

baris-ozturk10

sude, cahil gerizekalı, s*ke s*ke saygı Duyacaksın. onlar Din ne emrediyorsa öyle yaşıyorlar. Sizde edep denen birşey olmadığı için anlamassın tabi. Ayrıca Araplara Kurban ol sen.

sude-rumeysa-sahin

Barış Araplar hep cahildir cahil kalacaktır :).

sude-rumeysa-sahin

Özgür herkes ihanet etti diye bu normal bir şey canım dimi

sude-rumeysa-sahin

Barış edepten yoksun olabilirim. Ancak, asla o pis araplar gibi cahil olamam.

baris-ozturk10

Ateistmisin sen ? Eğer Ateistsen En büyük Cahil sen ve Senin gibiler zaten. Ayrıca Türkiye de Kargaşa yokmu ? En büyük kargaşa Türkiye de var. Ayrıca Araplara cahil diyorsun ama Sende Cahilsin Çünki Cahil insan Aklını kullanamadığı için Düzgün cevap veremez Küfür eder. Ayrıca Edepsizliği Cahilliğe Tercih ediyorsan Bu bile senin nasıl biri olduğnun göstergesidir. Arap Kardeşlerime laf söylemeden önce İnsan olman lazım gerçi İnsan olduktan sonra da Söyleyemessin...

sude-rumeysa-sahin

O zaman tekrar diyorum Arapların sonuna kadar amına koyayım! Ayrıca Ateist değilim. Ancak senden bin kat daha zeki Ateistler tanıdım :). Ayrıca lütfen yazım kurallarına dikkat et ya gözüm kanadı :/. Neyse yazdıklarına gelirsek, Türkiye de kargaşa yok demiyorum. Ama Araplar pis bir ırktır ve hep öyle kalıcak. Yani ırk demiyim de toplumdur. Ayrıca edepsizlik nedir biliyon mu ya dfsjghdsf. Tabii ki de edepsizliği cahilliğe tercih edicem. Cahil kalmak kadar kötü bir şey yok. Küfür etmek sadece diyecek başka bir şey bulamamak mı... Bu saçmalık. Entel dantel ekşici takılacağıma küfür ederim evet. Bu benim bir şey söylemekten aciz olduğum anlamına gelmez. Bazen kelimelerini anlatamazsın kelimeler yetmez ve küfür kullanırsın. Ne var bunda? Açıkcası gerektiğinde küfür etmekten de edepsiz olmaktan da çekinmem. Araplar bize en büyük ihaneti yapmış kişilerdir. Aynı zamanda da Arabistan gibi bir ülkede daha önce annem bulunmuştu. Nasıl bir yer desen anlatmaya kelimelerim yetmez...

sude-rumeysa-sahin

Ayrıca Araplar neden kardeşimiz? Hep onlar başımıza gelen en kötü şey olmuştur. Arıca Türklüğümüzü de Araplaşarak unuttuk malesef :(.

baris-ozturk10

1. Söylediklerine dikkat et Küfür kullanma. 2. Ben Ateist değilim ve Ateistler Aptaldır. 3. Sende Kullandığın kelimelere dikkat et. 4. Peygamber Efendimiz de Araptı ve Peygamber Efendimiz kadar Temiz İnsan yok Dünyada. 5. Edepsizlik Kavramını iyice öğren. Sana göre Edepsiz olmak Normal birşey çünki zaten Şuan Öylesin Şuan olduğun birşey farklı gelmez Daha önce Cahil olmadığın için Cahilliği kötü birşey sanıyorsun Cahillik Bir konu Hakkında yeteri kadar yada Hiç bilgin olmamasıdır. Edepsizlik ise çok ayrı ve Pis birşey. 6. Ben de sana Söyleyecek kelime bulamıyorum O Zaman Sabaha kadar Küfür mü ediyim sana böyle bir manıtk varmı ? 7. Arabistan Kadar Güzel bir şehir yok Mekke var Kabe var daha ne istiyorsun ? 8. Erkekler neden şikayetçi değil Arapistan dan da sadece kadınlar şikayetçi ? Çünki Namuslu yaşamağa alışık değiller O yüzden İşlerine gelmiyor.

baris-ozturk10

9. Ve Son...Burada önemli olan Türk arap yada bir ırk değil Bir DİN dir Müslüman olduğun sürece diğer şeylerin önemi yok ayrıca Arapları neden sevmiyosun bu kadar Anlamış değilim Çoğu Türk den daha iyiler bana göre de Türkler iğrenç.

sude-rumeysa-sahin

1.Küfür kullanmaya devam ediceğim. 2. Ateistsin demedim söyle desem daha doğru ''Müslümanlardan kat kat daha zeki Ateistler tanıdım.''. 4.İstisnalar kaideyi bozmaz. 5.Cahillik her zaman kötüdür. En kötüsüde cahil olduğunu bilip cahil kalmaktır :/. 7.Ben şehirleri kötü demedim. İnsanları kötü olduğu için orayı kötü yapan şey o. 8.Orda ki erkekler en namussuzlardan biridir. Evet erkekler şikayet etmiyor çünkü erkekler için orası güllük gülistanlık biraz insan empati kurmayı dener.

sude-rumeysa-sahin

9. Kültürümüzü kaybetmek her zaman kötüdür. Bir kere bile Arapların bize faydası olmadı hatta zararı oldu şimdi ben onları neden seveyim söylesene?

sude-rumeysa-sahin

Bir de Türkler iğrenç dermiş su işe bak. Senin şuan yaşaman için kıçını kurtarmak için kaç Türk öldü haberin var mı?

baris-ozturk10

Benim yaşamımı ALLAH kurtardı o ölenler sadece Aracıydı...

baris-ozturk10

Ayrıca Kendi Yorumlarını Beğenme...

baris-ozturk10

Kültürümüz derken ? Bizim Kültürümüz HER Zaman İSLAM dı.

baris-ozturk10

1. Küfür etmen senin Zeka seviyeni göterir o yüzden Bozma kendini. 2.Kendi yazdıklarınla Çelişiyorun 3. Ayrıca Arapların Bir faydası olması mı gerekiyor ? O ZAMAN Türklerin ne Faydası olmuş Arabitan a ? 4. Cahillik Kötü değildir ''Birşeyi YANLIŞ BİLMEKTENSE HİÇ BİLMEMEK DAHA İYİ''...

sude-rumeysa-sahin

1.Kendi yorumunu beğenme diyorsun ancak beğenmiyorum zaten. Hem sadece ben beğendim diyelim neden 2 beğeni?= :D. Neyse konumuza dönelim. Her zaman islam değil di saçmalama. Hem İslam bir kültür olamaz. İslamdan önce Göktanrı inancına inanıyorduk ve açıkcası çok iyiydik. Küfür etmek zeka seviyemi göstermez sadece bazen insanlar kelimeleri yetmeyince küfüre başvurur ayrıca ''sike sike seveceksin arapları'' diyen kim di seni cahil şey? Ayrıca Arabistana ne fayda ettik dersen az. Her şeyi yaptık neredeyse araplara. Onlar naptı? İngilizlere yardım etti ve bizi yüz üstü bırakarak ihanet etti. Ayrıca yanılıyorsun, hatalı bilersen en azından merakın varmış ki öğrenmişsindir o şeyi. Merak her zaman iyidir.

baris-ozturk10

Muhammet Sahin. Dua et İnsan değilsin hatta hayvan bile değilsin O yüzden sana Küfür etmicem Çünkü Küfür bile ziyan sana ALLAH ın Salağı O söylediklerinin 10 katı senin sülalene veriyorum...

baris-ozturk10

Sude Rumeysa Şahin, 1. Ben Küfür ettim ama Küfür ettiğimi savunmadım sen Savunuyorsun küfür güzel birşey gibi. 2. Gök tanrı inancı dediğin saçma sapan Aptalca birşeydi. İSLAM dini Sayesinde biraz insana benzediler tabi Sizin gibi benzemeyenlerde var. Ayrıca İslam Kültür değilmi ?? Ne Kullanıyosun merak ettim Ne kültür peki Ateistlik mi ? İslam dinine Kültür değil dedi ya ALLAH ım biraz akıl ver şu insana yada Beyin.

baris-ozturk10

Muhammet Sahin. Ayrıca lan OROSBU ÇOCUĞU ANNENİ MEZARDA S*KERİM senin Çocuk. 2. olarak. Benim o Cümlemden onu mu anladın Beynini S*ktimin salağı. Şikayet eden Kadınlara bak hepsi Orosbu Orasını burasını açan Edepsizler, hepsi ondan diyorum sadece kadınlar şikayetçi diye. Hiç Tesettürlü bir Bayanın arabistandan şikayetçi olduğunu Duydunmu ? Yada Müslüman olan birinin Şikayetçi olduğunu ? Şikayetçi olan yada Sevmeyen hepsi Ya senin gibi Beyinsizler yada Atesitler. Ayrıca Tanımadığım derken ? Bir Kadın İslam Dini ne emrediyorsa yapmıyorsa Giyimi açıksa nedir o kadın ? Edepli olma ihtimalimi var ?

sude-rumeysa-sahin

1.''s*ke s*ke saygı Duyacaksın.'' kim dedi pardon ? 2.Saçma mı ? :D Güldürme beni İslamdan bin kat daha mantıklıydı. Ayrıca evet kültür değil. Ateistlikte bir kültür değil.

sude-rumeysa-sahin

1.Şimdi de normal giyen kişi orospu oldu şerefsize bak.. Ve evet tesettürlü bir bayanın Arabistandan şikayet ettiğini duydum. Hatta senden daha çok tanıyorum Arapları ve Arabistanı çünkü halamın çocuğu bir Arapla evli. Ve bizzat şikayet ediyor ve senin ona orospu deme hakkın yok..

baris-ozturk10

Size göre Normal olan İSLAM a göre Normal değil nesini anlamaın ? Size Göre Normal dedğiniz açık kıyafetler İSLAM da yasak. bu yüzden Açık giyinen insanların hepsi O.... anladınmı şimdi ? Ayrıca Dini bir kenara bırak bir Bayan neden orasını burasını açar makyaj yapar dar kıyafetler giyip kendini gösteriri ? Erkeği etkilemek için değilse ne için o zaman ? Ayrıca Ben İnsan Sarrafı yım Anlarım. Benim de Kuzenim arabistanda 5 kişi yaşıyorlar onlardan hiç şikayetçi olanı duymaıdm. buna ne diyeceksin ? Ayrıca sen daha İSLAM ı tanımıyorsun arapları arabistanı nasıl tanıyorsun eminim ki gitmemişsindir bile. daha konuşuyor birde burda...Ayrıca Açık giynen herkeze Orosbu demeye sonuna akdar hakkım var... Önce İnsan gibi giysinler Göz zevkimiizn içine etmesinler. Anlayın artık o dar giynenler Sizin İğrenç vücudunuzda gözümüz yok Gidin İsrail de Yunanistanda yaşayın orda yasal...

sude-rumeysa-sahin

Asıl sen Suudi Arabistana git! Orda şeriat var nasıl olsa. Tamam o zaman normal şeye açık diyeyim; AÇIK GİYİNEN KİMSEYE O... DİYEMEZSİN! Ayrıca sen kızları çok yanlış anlamışsın... Kızlar kızlar için makyaj yapar ve giyinir. Hep aralarında en iyi en güzeli olmak ister. Yani bir yarış gibi düşün. Ya da kendini iyi hissetmek için yapar. İnsan sarrafıymış bide hasiktir KLJDSFLKJFDSLJKFDS. Ve gittim. Ayrıca kuzenlerinin için kız varsa tek sebebi köleliğe alışmış olmasıdır... Şu artık iğrenç düşüncelerinizi kızlara uygulamaktan vazgeçin.

baris-ozturk10

Senin bahsettiğin o kızlar Birer Pisliktir. Ben neden Makyaj yaptıklarını biliyorum. Açıklayım. Kendileri çok çirkin oldukları için ve güzel görünmek ve Diğer kızlarla amaçsız bir yarış içine girmek için ve Güzel görünüp Erkekleri kendine çekip sonrada önemsemiyomul gibi Davranmalarıdır. Hepsi OROSBU... Ayrıca Düzgün konuş Veled. Ben sana Küfür ediyormuuym ? O değilde Sen herhalde Ateist sin :D bunları söylediğne göre İSLAM a da inanmıyorsun değilmi ? :D asdsadsa Sen ölünce ne olcağına inanıyorsun ? Toprak mı olcaksın ? yani Maximum 70 Yıl sonra Yok olacaksın ! senin mantığına göre ki.

sude-rumeysa-sahin

1. Erkekleri kendine çekmek mi LŞKSDFHSDFKLJASF hiç bir kızın makyaj yaparken ilk amacı erkekleri kendine çekmek değildir emin ol. 2.Küfür etmedim ne kafasındasın :D 3. Pardon da Ateist olduğumu nerden açıkladın? şkjdsflkhfdsşlkhdfs evet doğru İslam'a inanmıyorum ama Ateistte değilim. (İnancımıda sana söyleyecek değilim :D)

baris-ozturk10

Beynin güzelmiş güle güle kullan :D 2. Çocukmusun sen ? niye sürekli cevap yazma gereği duyuyosun Senin saçma sapan olmayan Dinin beni ilgilendirmez Müslüman değilsen benim için konu bitmiştir nasıl olsa Bu şekilde imansız ölürsen Cehenneme girceksin benim için sorun yok Sen kendin düşün. Son olarak yaşını merak ettim Animeci ? :D kaç 10 mu 15 mi ? Son olarak Eğer kızlar erkekleri kendine çekmek için makyaj yapmıyorsa neden Makyajsız yakalanmamak için erkeklerden kaçıyorlar Hadi ateistler bunu da açıklayın :D !

sude-rumeysa-sahin

1.Ateistle karıştırma diye kaç kere dedim sana.. 2. ''niye sürekli cevap yazma gereği duyuyosun'' diyorsun ama tartışmayı başlatan ve devam eden sensin farkındaysan kendinle çelişiyorsun dfslkjhfds 3.İkisini karıştırma din ve inanç farklı şeylerdir dinim var demedim 4.Kızlar erkeklerin yanında rahat değildir çok kolay bir soru bu.

baris-ozturk10

Tamam Aferim sana... konu kilit cevap yazma bidaha Çocuklarla uraşamam.

fatma-uysal12

muhammet sahın sıze aynen katılıyorum.beenım soylemek ıstedıklerımın aynısını yazmıssınız.kadınlar namussuz oldukları için kabul etmıyormuslar kadınlar namussuzmus.ozamn senın ananada bacında kadın onlarda namussuz.kadınlara namussuz dıyen cahıl kafalı kişiler fırsat bulunca ilk kadına saldıran sapık kişilerdır yüzde yüzü boyledır.kadınlar namussuz erkekler namuslu dıye bir sacmalık olamaz unutmayalımkı analarımız ve bacılarımızda kadındır.erkekte kadında ıslamda birdır.kımse kımsenın namusuna karısamaz.kadınlarda salak gerızekalı ınsanlar degıldır.kendı namusunu korurlar.sen erkeksın yapabılırsın dıye bişey yoktur.o geri zekalı sapık cahil muslumanım dıye kendını musluman gostermeye calısan aptallar için gecerlıdır.allah askınna kadınları kotuleyen cahıl zıhnıyet sana soruyorum sen kuran okumayı bılıyonmu yada ıbadetlerını tam yapıyomusun kı ıslamdan bahsedıyosun.ben kuranı kackez hatmesmıs bırıyım.anlamlarınıda okuyorum.ve senın bahsettıgın seyler kuranda yok

fatih-gorer

ÇÜNKÜ İSLAMİYET BİR PİSLİKTİR...

batista19931

senin annai sikim ata turku sikim

yasinnn112312

Kardeş Atatürkü sevmiyor olabilirsin ama Atatürke sövmek anayasal suç Allah korusun hapse girersin sil şunu

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriCinsellikMısırPolisSinemaSuudi ArabistanTecavüzYargıtaykabakkadınlar
Görüş Bildir