Survivor 2021'in Eğlenceli Yarışmacısı Hayrettin'in Stand-up ve Tiyatro Kariyerinden Haberdar mıydınız?

3PAYLAŞIM

Survivor Türkiye'nin 2021 kadrosunda yer alan Hayrettin Karaoğuz kimileri için yeni bir yüz. Ama aslında kendisi çok uzun zamandır YouTube'da var ve kariyeri oldukça eskiye dayanıyor. Elbette onu eski videolarından hatırlayanlar vardır ama çoğu kişi tiyatro kariyerini pek bilmiyor. Merak etmeyin, biz sizin için hepsini araştırdık. Hayrettin Karaoğuz bu günlere gelene kadar hangi yollardan geçmiş, gelin beraber bakalım.

Hayrettin Karaoğuz, nam-ı diğer yalnızca "Hayrettin", komedi işlerine üniversitede okurken başladı

Kadir Has Üniversitesinde reklamcılık üzerine eğitim alan Hayrettin Karaoğuz, üniversitede arkadaşlarıyla bir tiyatro ekibi kurmuş. Zaten sonradan o ekip Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Topluluğu olarak anılmaya başlamış.

200'den fazla projeye hayat veren ekiple sahneleri ona genç yaşta ödül kazandırmış

2004 yılında başladığı üniversitede bir yandan okuyup bir yandan tiyatro oyunları düzenlemiş Hayrettin. 2009 yılında sahneye koydukları absürt komedi oyunu ödülleri toplamış. Kral Übü isimli bu oyun İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından ödüllendirilmiş. Hayrettin de en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görülmüş.

Tiyatro ile devam ederken stand-up gösterileri yapmaya başlamış

Tiyatro kariyerinde hızla ilerleyen Hayrettin bir süre Türkiye turnesine bile çıkmış. 2009 yılında ise kendi stand-up şovlarını yapmaya başlamış.

Kısa filmleri viral oldu, aldı yürüdü

Okul yıllarında bir sürü kısa film çekmiş Hayrettin. Hatırlayanlarınız vardır. "Kızsız Adam" bizi internet aleminde Hayrettin ile tanıştıran ilk projelerden biri.

Star TV'de Hayrettin isimli bir programı da vardı

Zaman geçerken birçok reklam filminde de gördük aslında Hayrettin'i. Ama televizyon dünyasında tanınmaya başlaması Star TV'deki Hayrettin programı ile oldu. Sonradan bir de ATV'de yayınlanan "Harry" isimli yarışma programında izledik kendisi. Bu arada Hayrettin bir yandan televizyonda boy gösterirken diğer yandan da stand-uplara devam etmiş.

Viral olan videolarını geliştirmek için Amerika'ya gitmiş

Kendine has bir tarzı olan Hayrettin, YouTube üzerinden yapacağı projelerle ilgili çalışmak için Los Angeles'a gitmiş.

Amerika'da kendisine baya güzel bir çevre yapmış!

O dönemde Matt Damon, Keanu Reeves gibi aşırı ünlü isimlerle çalışma fırsatı bulmuş kendisi. İngiliz asıllı YouTuber Sam Pepper ile beraber videolar çekmiş.

2014'te Türkiye'ye geri döndü ve dizilerde rol almaya başladı

Hayrettin'i TRT1'in Kalk Gidelim dizisinde izledik. Ayrıca Menajerimi Ara'ya da konuk olmuştu. Şimdi ise Survivor 2021'in ünlüler takımında. Hayrettin YouTube kanalına da aktif olarak kullanmaya devam ediyor.

Kış Gecelerinde İçinizi Isıtacak, Lezzetiyle Kendine Aşık Edecek 5 Sıcak İçecek Tarifi - onedio.com
Kış Gecelerinde İçinizi Isıtacak, Lezzetiyle Kendine Aşık Edecek 5 Sıcak İçecek Tarifi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir