Görüş Bildir
Haberler
Sultan Reşad'ın Torununa Büyü Oyunu: Safran Suyuyla Yıkanacaksın Diyerek 460 Bin TL'sini Aldılar

Sultan Reşad'ın Torununa Büyü Oyunu: Safran Suyuyla Yıkanacaksın Diyerek 460 Bin TL'sini Aldılar

Batuhan
22.07.2020 - 09:38

Osmanlı hanedanı soyundan gelen N.H.H., Hakan C. ve eşi tarafından dolandırıldığını iddia etti. Hakan C.’nin “Sende ve ailende büyük bir büyü var. Kilo kilo safran suyuyla yıkanacaksın” diyerek safran parası olarak kendisinden 460 bin lira aldığını öne sürdü.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Hürriyet'te yer alan habere göre, Sultan Mehmed Reşad Han’ın torunu E.N.H.’nin oğlu N.H.H., yaşadığı sıkıntılara çare olur umuduyla bitkisel ürün işi yapan Hakan C. (49) ile, bir arkadaşı aracılığıyla tanıştı. Geçen ocak ayında yapılan görüşmede Hakan C., sıkıntı içindeki N.H.H.’ye ailesi ile ilgili bir takım bilgiler sıraladı. Hakan C.’nin bu bilgilere sahip olmasına şaşıran N.H.H., Hakan C.’nin Üsküdar’daki evine gitti.

Evine gelip ritüeller yapıldı

Evine gelip ritüeller yapıldı

Evde, Hakan C.’nin eşi Yasemin C. (35) de bulunuyordu. Çift taş zemine bir çarşaf serdi. Çarşafın üstüne konulan leğene bir miktar su konuldu. Suyun içine birtakım resimler, Arapça yazılı kağıtlar, tuz ve 11 gram safran ilave edildi. Hakan C. bu esnada bir elini Kur’an-ı Kerim’in üstüne koyarak dua etmeye başladı.

"Sana ve ailene büyük bir büyü yapılmış"

"Sana ve ailene büyük bir büyü yapılmış"

Allah’tan ve meleklerden bahseden Hakan C., 10-15 saniye sonra “Tamam geldiler” dedi ve el çabukluğu ile leğene muska, kafası koparılmış Buda heykeli, kırık jiletler ve sabundan yapılmış bir bebek de koydu. Leğenin içindeki malzemeleri N.H.H.’nin çıkarmasını isteyen Hakan C., leğendeki çamurlu suyu göstererek “Sana ve ailene büyük bir büyü yapılmış. Büyüyü, yapacağımız çalışmalar ile çözebiliriz. Bu şekilde, aileyi uzun yıllar koruma altına almış oluruz” dedi.

Gönderdiği paranın dekontunun açıklama kısmına ‘safran’ ve ‘kurban’ yazdı

Gönderdiği paranın dekontunun açıklama kısmına ‘safran’ ve ‘kurban’ yazdı

Hakan C. yaşattığı görsel illüzyondan sonra bu kez, N.H.H.’ye yaşadıkları ev, çocuk sahibi olamama durumu, ablası ve damatları ile ilgili de bazı bilgiler vermeye başladı. Hakan C.’nin sözünü ettiği ‘büyü’ iddiasına inanan N.H.H., gelen talepleri karşılamaya başladı. Hakan C., N.H.H.’ye kilo-kilo İran safranı konulmuş su ile yıkanması gerektiğini söyledi. Kilosu 80-90 bin liraya satılan İran safranını daha uygun fiyata satan toptancı arkadaşları olduğunu söyleyen Hakan C., N.H.H.’nin kendisine para göndermesi halinde safranı daha uyguna alabileceğini söyledi. N.H.H., 31 Ocak ile 13 Şubat arasındaki 2 haftalık süreçte, Yasemin C.’nin banka hesabına 460 bin 260 TL gönderdi. N.H.H., 4 ayrı dekontun açıklama kısmına da ‘safran’ ve ‘kurban’ ifadesi ekledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İtalya isteği şüphelendirdi

İtalya isteği şüphelendirdi

Hakan C., N.H.H.’den gelen para ile aldığını söylediği safranlı su ile evinde banyo yapmasını sağladı. Hakan C. daha sonra N.H.H.’ye, iddiaya göre, “İtalya ve Bangok’a gezi yapmamız gerekir. Bu çarşaf ve tuz olayını oralarda da yapmamız gerekir” dedi. Bu ifadeler sonrası N.H.H. durumdan şüphelendi. Hakan C. ile ilgili yaptığı araştırma sonrası şüphesi artınca gönderdiği paraların iadesini istedi. Sonuç alamayan N.H.H., Hakan C. ve eşi hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na ‘nitelikli dolandırıcılık’ iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Savcılık C. çiftinin ifadelerinin alınmasını istedi.

'Para konusu ikimize özel'

'Para konusu ikimize özel'
www.veryansintv.com

Konu ile ilgili telefonla ulaştığımız Hakan C. ise “Soruşturmadan haberim yok. Henüz ifadem de alınmadı. Evimize gelen bir yazı da yok. N.H.H.’yi tanırım, çok da iyi bir insandır. Eşimin hesabına para gönderdiği doğru. Ancak paraların neden gönderildiği, benimle onun arasındaki özel bir konudur; bunu açıklayamam. Kimseyi dolandırmam veya zarara uğratmam da söz konusu olamaz” diye konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
195
30
6
4
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
feyk

birde bunlara imparatorluk emanet etmeyi savunan kalabalik kitleler var. hangisi daha aptal acaba.

Sefa Döner

Aptal insan anlamadığı şeyden korkar. Sen ona özgürlük,ilim,bilim dersin daha terimsel bahsedersin aptal insan korkar.Düşünmekten ,araştırmaktan da korkar on... Devamını Gör

Kara

Bu kadar yıl geçmiş adamlarda zihin değişmemiş :D Neden çöküşe geçti Osmanlı işte size kanıtı.

rcpbyrm

böyle dolandırıcıların hastasıyım ya :) iyi keriz avlıyorlar.

Pasif Kullanıcı

Dolandiricilik yokki ortada burada adam isini yapiyor. Suclanacak biri varsa bunlara inanan saflar aptallar.