Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Şule Arslan Yazio: CİNekolog Kimdir?

261PAYLAŞIM
Yazio Banner

Günümüzün cinci hocaları olan eski Türk toplumlarındaki kamlar büyü yapabilen, manevi dünyayla iletişim kurabilen insanlardı. Dolayısıyla da hastalıklara neden olan yaratıklarla iletişime geçerek bu hastalıkları tedavi edebileceğine inanılırdı.  

O dönem elbette (placebo etkisiyle) hastanın iyileşeceğine inanmasının aslında iyileşmenin yolu olduğunu düşünürsek, büyücülerin hekimlikte büyük ölçüde başarılı olduklarını tahmin edebiliriz. Bu yüzden, okuyup üflemek o dönemin en etkili tedavilerinden olmuş olsa gerek. Ne yazık ki günümüzün teknolojisi bu etkiyi kırmaya hala yetmiyor ki bilime inanmak yerine cinci hocalar tarafından kandırılmaya devam edebiliyoruz.

Cinsel problem yaşayan bir kadın cinci hocaya gidiyor. Peki sorun nedir?

Vajinasına cin girmiş. 

Halüsinasyonlar gören birini cinci hocaya götürüyorlar sorun: beynine cin girmiş. 

Alt ıslatan çocuğu cinci hocaya götürüyorlar peki burada sorun nedir? Tabi ki cinler korkutmuş çocuğu. 

Peki bu cinlerin hiç işi gücü yok mu neden bizimle uğraşıp duruyorlar? Acaba biz mi onlarla, onlar mı bizle uğraşıyorlar?

CİNekologlar ne yazık ki toplumdan besleniyorlar

İbadet yapan adamdan zarar gelmez mantığından çıkılmadığı sürece her anlamda soyulmaya devam edilmesi çok muhtemel görülüyor. Daha birkaç yıl önce otizmli çocuğu için şifa dilenen kadının 25 bin TL kaptırması ve defalarca da birlikte olması sanırım bu durumu en iyi anlatan örneklerden bir tanesi…

Biter mi sandın cahiller belaya atlar gideriz

20 TL’ye kitap almaya eli gitmeyen biri için, nikah tazelemek adına kefaret parası olarak 3 bin 200 TL talep edildiğinde sorgusuz sualsiz parayı ödemesi aslında çok da şaşırtıcı değil. Türkiye İstatistik Kurumu’nun yaptığı araştırmaya göre (ülke genelinde ve ülke ortalamasında) günde 6 saat televizyon izleyen, 3 saat internete giren Türk insanı, kitap okumaya sadece 1 dakika ayırıyor. Özetle ülkemizde her 100 kişiden sadece 4’ü kitap okuyor.

Cinleri savmanın en etkili yolu

Şunu da kabul etmeliyiz ki çoğumuz için konfor alanımızı bozmak hiç de kolay değil. İstenilen sonuçlara ulaşmak için en kolay ve en kısa yolu seçiyoruz, ancak bunlar tam da olgunlaşmamızı zorlaştıran unsurlar. Konfor alanımızın dışına çıkmadığımız, araştırmadığımız, okumadığımız, ezberleri bozmadığımız sürece doğru yolda değiliz demektir. Bu yazımı da ulu önder Atatürk’ün bir sözü ile bitirmek istiyorum. 

 "Ben, manevî miras olarak hiçbir âyet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır. Benden sonrakiler, bizim aşmak zorunda olduğumuz çetin ve köklü zorluklar karşısında belki gayelere tamamen erişemediğimizi, fakat asla taviz vermediğimizi, akıl ve ilmi rehber edindiğimizi tasdik edeceklerdir.’’

Instagram
Facebook

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ercan07

Çok başarılı bir yazı olmuş.. İlim ve irfandan uzaklaşaşan, okuyup yazmayan, eğitim seviyesi gün geçtikçe gerileyen bir toplumun bu yobazlarların kucağına nasılda düştüğünü kısa ve anlaşılır anlatmışsınız. 👏👏👏

uzaklardan

Eğitimsiz olunca cin de girer *ik de girer.

linkop

Hepinizin içine 3 harfi kaçmış ama sandığınız o 3 harfli şey değil ^^

bykzlt

Uygun fiyata sevgili muskası, büyü bozma, koca bağlama, dilek duası yazılır bademcik ameliyatı yapılır. Garanti çözüm isteyenler bana ulaşsın.

bykzlt

:)) Atalarınız büyü diyordu, siz bilim diyorsunuz. Ben öyle bir yerden geliyorum ki, ikisi tek ve aynı. :P Gökdeniz maaşla emekle olmuyor ya günü kurtarmaya çalışıyoruz, simit satarken milyoner olan vekil yakınlarından daha ahlaksız olamayız bu toplum neleri sindirdi bizi de unuturlar. Ufak ufak başlayalım kısa yoldan parayı bulmak için toplum mühendisi olmak gerek. Düşünsene öyle bir coğrafyada yaşıyorsun ki üfürükçüyüm ayağına profesörleri, danıştay hakimlerini bile dolandırabiliyorsun şaka gibi ama hepsi yaşandı. Ortak olalım Osho Belgelesini düşün gel sekreterim ol sen de Anand Sheela ışığı görüyorum :))

bykzlt

Aynen işte batıda da meditasyon arınma dinginlik ayağına küreselleşmenin nimetlerinden faydalanırız, kıpraşma yavrum sen de zevk alacaksın.

bykzlt

Göklerden gelen bir karar var, işi büyütürsek tarikat kurarız ismi şahlanış :P olabilir. Stajımızı burada yaparız sonra ver elini Avrupa. :)) Arada memlekete gelip kendini feylesof sanan gurbetçiler gibi herbokolog olmak istiyorum, açız diye ağlıyorlar hain bunlar...

bykzlt

:)) Anlaşılan senden anca ayakçı olur getir götür işlerini yaparsın

gozdepercin

İyi ki gittik hoca efendiye çocuğumuz olmuyor diye,bak şu Allahin işine nasil da benziyor nur yüzlüye ☺️😉 çarpulun guzzuumm daş olun guzzzuuumm öle deme guzzuuuuum

Görüş Bildir