Görüş Bildir

Soylu: 'PKK'nın Önemli Düzeydeki Yöneticilerinden Birisi Elimizde'

Anasayfa > Gündem

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Elimizde PKK'nın önemli düzeydeki yöneticilerinden birisi var ve 14 Temmuz gecesi telsizlerden gelen mesajda, yaklaşık bir ay hiçbir eylem yapmayacaklarının kendilerine talimat verildiğini söylüyor. Ta ki 15 Temmuz'dan 3 gün sonra yeni bir talimat gelene kadar.' dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz şehitlerini anmak için düzenlenen programda konuştu.

Soylu, programın acı ama aynı zamanda bir milletin kahramanlık destanını, onu yazanları ve yaşayanları unutturmamak adına önemli olduğunu dile getirerek, bunda emeği geçenleri kutladı. Etkinliğin özellikle Cumhuriyet Bayramı'na denk gelmesinin kendilerini özellikle memnun ettiğini, hadiseye çok farklı bir anlam kattığını belirten Soylu, şu değerlendirmede bulundu:

"Elimizdeki PKK yöneticisi 14 Temmuz gecesi kendilerine yaklaşık bir ay boyunca eylem yapmayacakları talimatı geldiğini söylüyor"

"Elimizdeki PKK yöneticisi 14 Temmuz gecesi kendilerine yaklaşık bir ay boyunca eylem yapmayacakları talimatı geldiğini söylüyor"

'15 Temmuz hadisesinin üzerinden üç aylık bir zaman geçti ve zaman boyunca hem sınırlarımız içinde hem sınırlarımızın dışında ortaya koymak zorunda kaldığımız mücadele, aslında 15 Temmuz gecesi Türkiye'nin nasıl bir uçurumun kenarından döndüğünün çok açık bir biçimde bize özetidir ve bunu anlatmaktadır. Darbe girişiminin hemen arkasından PKK'nın, DEAŞ'ın FETÖ'ye ve onun ihanet eylemine sahip çıkarcasına gerçekleştirdiği eylemler aslında karşımızdaki cephenin kimliğini de açıkça deşifre etmiştir. Burada belkide Türkiye'nin ilk kez duyacağı bir gerçeği ifade etmek istiyorum. Elimizde PKK'nın önemli düzeydeki yöneticilerinden birisi var ve 14 Temmuz gecesi telsizlerden gelen mesajda, yaklaşık bir ay hiçbir eylem yapmayacaklarının kendilerine talimat verildiğini söylüyor. Ta ki 15 Temmuz'dan üç gün sonra yeni bir talimat gelene kadar.'

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
49
26
23
12
6
4
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Kaan Şahin

abdullah öcalandan bahsediyor sanırım

Pasif Kullanıcı

:DD

Negan Smash

65454465 tane militanda infaz edilmiştir kesin.

Emre Aslan

He amk o yüzden yarına kadar PKK biter qnq