Söylemleri ve Haklarındaki İddialar Sebebiyle Tepki Bombardımanına Tutulmuş Valilerden Seçmeler

1.3bPAYLAŞIM

Birçoğu bu sözlerinden sonra açığa alındı, onu da hatırlatalım...

Kendisine gerekli ilgiyi göstermeyen dönercinin "eldiven takmadın" gerekçesiyle dükkanını kapatan Denizli Valisi Ali Fuat Atik

Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasından sonra Vali özür dilediğini ve söz konusu dükkanın kapatılmasından vazgeçildiğini içeren bir açıklama yaptı.

Detaylar için buraya bakabilirsiniz

Dönerciye Sinirlenip 'İşletmeyi Kapatın' Talimatı Veren, Ardından İmla Hatalarıyla Dolu Özür Açıklaması Yapan Vali Gündemde - onedio.com
Dönerciye Sinirlenip 'İşletmeyi Kapatın' Talimatı Veren, Ardından İmla Hatalarıyla Dolu Özür Açıklaması Yapan Vali Gündemde - onedio.com

Koronavirüsün bulaşmasını engellemek için vatandaşa sokakta sosyal mesafe fırçası atan Uşak Valisi Funda Kocabıyık

Mart ayının sonunda kameralar eşliğinde yapılan bu uygulama büyük tepki çekti.

Büyük oğluna Fethullah, küçük oğluna Gülen isimlerini koyan Tokat Valisi Cevdet Can

2017 yılında çıkan bu haberle ilgili Cevdet Can'a gazeteciler neden bu isimleri tercih ettiğini sormuş. Can'ın açıklaması şu şekilde: “Çocuklara dini isim diye koyduk. Konuyla ilgili sayın bakanıma da (İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu kast ediyor) bilgi verdim. Neden soruyorsunuz, siz işinize bakın…”

Doktorlar için "Benden daha fazla maaş alıyorsunuz, ağlamayın!" diyen Adana Valisi İlhan Atış

2011 yılında Çukurova Üniversitesi'nde tıp bayramı kapmasında konuşan Vali, özlük hakları ve sosyal güvenceleri olmadığı için eylem yapan doktorlara şu sözleri söylemişti:

"Doktorlarımızın iş güvenceleri süreklidir. Önceki yıllarda sivil toplum kuruluşlarımız tam gün yasasını savunuyorlardı, şimdi ise 'istemeyiz' diyorlar. Sakıncaları olabilir. Fakat, hiçbir sistem ne tam iyidir, ne tam kötüdür. Doktorlarımız Türkiye'de çalıştığının karşılığını alabilen meslek grupları arasında en önde gelenidir. Ben 41 yıldır çalışıyorum. Devlet valisiyim. Hiçbir şikayetim de yok. Bir aile hekimi benden 3500 lira fazla alıyor. Benden 10 kat fazla maaş da alabilir. Doğaldır. Çünkü hayat kurtarıyor. Ama, 'maaşımız az' deyip de ağlamayalım. 'Ah vah, eziliyoruz, perişanız, şiddete uğruyoruz, iş güvencemiz yok' demeyin. En çok maaşı alan sizlersiniz. Yapmayın Allah aşkına. Çok daha iyi olmalıyız, iyinin sonu yok. Bugün Türkiye'de mezun olduğunda iş kaygısı olmayan tek meslek dalı doktorluktur."

Bilecik'in adının "Ertuğrul" olarak değiştirilmesini isteyen Bilecik Valisi Tahir Büyükakın

2017 yılında gerçekleşen bir sempozyumda konuşan Vali'nin sözleri şöyleydi: "Aslında çok radikal bir tavsiye olacak ama Bilecik’in adı da değiştirilebilir. 'Ertuğrul' ismi verilebilir. Bunlar tartışılsın, konuşulmaya başlasın diye söylüyorum. 'Ertuğrul' ismi verilerek, şehirler kuran şehir olduğu tekrar hatırlanarak, Bilecik’i 'Ertuğrul' adıyla yeniden diriltmek, ayağa kaldırmak hatta mimari tartışmaların merkezi yapmak ve Bilecik’in pilot il seçilmesi, adının değiştirilmesi, 'Söğüt ruhu'na uygun yeniden konumlandırılması şeklinde yıllara yayılacak bir proje söz konusu olabilir."

"Turizm fuarı pavyona döndü" diyerek EMITT fuarına katılmayacaklarını söyleyen Bitlis Valisi Orhan Öztürk

Bu sözler 2015 yılında Vali tarafından şu şekilde dile getirilmişti: "Fuar adeta pavyon ve panayır havasına dönüştürüldü. Fuar yetkilileri kapalı alanda çok ciddi eğlence ve müzik yapılmasına müsaade etmiştir. Bu şekilde tanıtım yapılması engellenmiştir. Fuar yetkilileri gerekli hassasiyeti göstermemiştir. Bizler 4 gün boyunca çok yüksek seste yapılan müzik ve eğlence dolayısıyla gerekli tanıtımımızı yapamadık. Bu şekilde kapalı alanda konser ve pavyon mantığı ile yapılmış bir tanıtıma bir daha katılmayacağımızı belirtmek istiyorum. Bu amaçla burada yaptığımız masrafların tazminatı ile birlikte geri alınması için çalışmalarımızı başlattık. Böyle bir fuar ülkemizin dışarıdaki tanıtımı için ciddi bir zarardır. Fuar yetkilileri üzerlerine düşen hassasiyeti ve sorumluluğu yerine getirememektedirler. Bu şartlarda Bitlis Valiliği olarak bundan sonra EMITT fuarına katılmayacağımızı belirtmek istiyorum.”

Gazeteciyi öğretmen sanarak kürsüden "Öğretmen gibi otur" diyerek azarlayan Konya Valisi Cüneyt Orhan Toprak

Konya'da öğretmenler günü kapsamında yapılan bir organizasyonda konuşan Vali, karşısında bacak bacak üstüne atmış oturan bir kişiyi görünce sinirlenip kürsüden şu sözleri sarf etti:

"Sen öğretmen misin? Öğretmen gibi bir otur da görelim. Böyle güzel duygularla geliyoruz, güzel hareketlerle karşılaşmak isteriz. Beni değil arkadaşlarını rencide ediyorsun. Bana göre hava hoş. Biz halen ilkokul öğretmenimizin bize destur edindirdiği hareketlerle hayatımızı devam ettiriyoruz. Biz onu hareketleriyle örnek alıyoruz ve öyle öğretmenler görmek istiyoruz. Yalan mı arkadaşlar? Yalansa söyleyin"

Okul müdürlerine "Öğrencinin terbiye amacıyla hafif okşanması konusunda rahat olun" şeklinde talimat veren Samsun Valisi Osman Kaymak

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde düzenlenen ‘Geleceğin eğitiminde yönetici rolleri' başlıklı panelde okul müdürlerine şu sözleri söylemişti Osman Kaymak:

"Bu söyleyeceğim yanlış anlaşılmasın, eskiden olduğu gibi öğrencinin terbiye amacıyla hafif okşanması konusunda rahat olun. Bu konuda şikayetler edilir. Malum küçük konularda hemen dilekçe yazıyorlar. Veli, ‘öğretmen öğrencimizi dövdü, şikayetçiyim, çocuğumun kulağını çekti' diyor. Terbiye amaçlı eğer öğretmen arkadaş psikopat değilse, o çocuğun geleceği için sınıfında bunu yapmışsa biz o konuda her zaman öğretmenin ve sizin yanındayız." 

"Doktorlar kendini koronavirüsten koruyamadı" diyen Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş

Vali'nin merkeze çekilmeden önceki sözleri şu şekildeydi: "Her türlü tedbir alınmasına rağmen maalesef sağlıkçılarımız kendilerini koruyamadılar. Tüm arkadaşlarımızı uyardık. Bu bizim faturamızı ağırlaştıran olay oldu. Normalde sağlıkçılarımızın bize getirdiği yük olmasaydı bugün belki de geri dönüşü konuşuyor olacaktık."

Görevdeki polise "Aferin devam et o.... çocuğu" dediği iddia edilen Afyon Valisi İrfan Balkanlıoğlu

UŞAK-Afyon Karayolu’nun 35’inci kilometresinde 2 Aralık 2013 günü saat 03.00 sıralarında görev yapan trafik ekibi, 10 ZL (...) plakalı aracı durdurdu. Aracın muayenesinin ruhsata işlenmediğini belirleyen polisler, aracı trafikten men etti. Bu sırada araç sahibi Danyal Eroğlu, polis memurlarına “Ben AK Parti Sındırgı İlçe Başkanıyım, şu an belediye başkan aday adaylığım nedeniyle Ankara’dan geliyorum. Afyon Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nu ararım, sizinle uğraşırım” diyor ve Vali'yi arıyor. Polis memurunun ifadesinde iddia ettiği konuşma şöyle: 

Vali: Ben o arkadaşları Sındırgı’da kaymakamlık yaptığım dönemden tanırım aracı bırakalım.
Ö.K: Men işlemini ve cezasını bitirmek üzereyim bundan dolayı aracı bırakamam.
Vali: Aracın vizesi ve sigortası varmış, neden bağlıyorsun?
Ö.K: 3 yıldır trafik belgesini değiştirmemiş, vizesini işletmemiş, bundan dolayı men ettim.
Vali: O kadar çalıntı, hırsızlık, kaçak araçlar var, onları bulmuyorsunuz da bunu mu buldunuz?
Ö.K: Sayın Valim, inşallah denk gelirse onları da yakalayacağız.
Vali: Aferin devam et o.. çocuğu.

Kendisini protesto eden vatandaş için "Alın o gavatı" diye talimat veren Adana Valisi Hüseyin Avni Coş

Protestocuların içindeki bir kişiyi gösterip "Allah belanı versin diyen o gavatı alın" talimatını veren Coş, daha sonra yanlış anlaşıldığını şu sözlerle ifade etmişti: “Ben gavat kelimesini kullanmam. Kavas demiş olabilirim” dedi. Bu kelimeyi de 'yürüyen, hizmet eden, gezinen adam' anlamında söylediğini ve sık kullandığını belirtti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
beatrixkiddo

bilecik olayı ile alın gavatı diyen şahısları o tiplerle kim vali yaptı amk

papichulopapichulo

``birakin lan beni ibneler`` niye yok?

architect

Adana Valisi İlhan Atış' ın söylediklerinde ne yanlış veya garipti de buraya konuldu acaba

apprentice

badem bıyıklı karaktersizler.

Gizli Kullanıcı

Tiplere bak hepside biyikli at hirsizina benziyor. Bunlari ozel olarak seciyorlar. Cok akilli olmayacak ki sorun cikartmasin.

Görüş Bildir