Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Soul Eater Mangasını Okuyan Kız Ailesini Öldürmeye Çalıştı

33PAYLAŞIM

2012 yılında sevdiği Naruto Shippuuden karakterinin ölümüyle hayatını sonlandırmaya karar veren genci  ya da “Pikachu” diye bağırıp camdan atlayarak çocukluğumuzu harcayan ufaklığı hatırlıyor musunuz? Unuttuysanız bile yaşananları tekrar gündeme getirecek bir olay bu sefer Florida’da yaşandı. 14 yaşındaki genç bir kız perşembe günü sabahın erken saatlerinde yaşadığı evi ateşe vererek evde uyuyan annesini ve 9 yaşındaki kardeşini ölüme terk etti. Polislerin açıklamasına göre bir yatak çarşafını ve bir havluyu rom ve çamaşır suyuna batıran ve evlerinin garajında tutuşturan kız, kaçtıktan sonra  kıyafet, su şişeleri, kurabiye, el feneri, çakmak son olarak da bıçaklarla doldurduğu çantasıyla yakın bir parkın tuvaletine uyumaya gitti.

Neyse ki anne ve ve kardeş çalan alarm sayesinde evden zarar almadan kaçmayı başardı. Durumun aslını bilmeyen itfaiye görevlileri genç kızın evde olup almadığını anlamak için alevler içindeki eve dalmak zorunda kaldı. Bu esnada annenin telefonuna “Anne, çok üzgünüm. Bunu neden yaptığımı bilmiyorum. Yaralandınız mı?” şeklinde bir mesaj geldi. Sonrasında polislere yangını kendi çıkardığını itiraf eden genç kız kundaklama ve cinayet teşebbüsünden tutuklandı. Sorgu sırasında ise polise CreepyPasta internet sitesinin ve Soul Eater mangasının müdavimi olduğunu söyledi. Ayrıca polislerin bulduğu kıza ait günlükte “Eğer tüm bunlar devam ederse, bu ev güvenli olmaktan çıkacak.” şeklinde bir ifadeye rastlandı.

İlk başlarda  genç kızın internet ve oyunu sayesinde oldukça ünlü olan Creepy Pasta çıkışlı korku figürü Slender Man’e karşı bir saplantısı olduğunu iddia edildi; bu yüzden ortaya konan pek çok rapor ve hemen ardından basında tüm olayın sorumlusu olarak Slender Man gösterildi. İşin enteresan tarafı bu olayın Slender Man’in bir saldırı sonucunda suçlandığı ilk vaka olmaması. Wisconsin’de 12 yaşındaki kızların sınıf arkadaşlarını bıçaklaması yine Slender Man’e patlamıştı. Ya da13 yaşındaki bir kız çocuğun haziran ayında annesini bıçaklamasının ardından anne kızın günlüğünde Slender Man’e dair göndermeler olduğundan bahsetmişti.  Yaşanan bu olayda günlükte yer alan ifade de günah keçisi olarak yine Slender Man’in  işaret edilmesine sebep olmuş gibi görünüyor. Ancak bu noktada çoğu kimsenin dikkat etmediği şey kızın açık olarak isim verdiği tek kaynağın Soul Eater mangası olması ve bildiğimiz gibi onun da Slender Man içeren Creepy Pasta hikayeleriyle pek bir alakası yok.

Haberi paylaşan bir internet sayfasında Soul Eater’mangasının 87. bölümündeki bu kapak sayfası kullanıldı. Kapakta geçen cümle ise şöyle: “Sadece İnsan Öldürmek ile Alakalı Basit Bir Hikaye”

Olay üzerine yapılan bir basın toplantısında Pasco şerifi Chris Nocco, bahsi geçen kaynakların yangınla doğrudan bir bağlantısı olmasa bile internette “çocukların gerçeklik hislerini kaybetmelerine sebep olabilecek rahatsız edici pek çok şey” bulunduğunu ve daha kötüsünün de yaşanabileceği bu korkunç olaya internetteki bu şeylerin sebep olduğunu söyledi. Bunun yanında aileleri bu konuda bilinçlendirmek istediğini ve malum siteden de “sakıncalı içeriğin” kaldırılmasını talep edeceğini belirtti.

Sonuç olarak baktığımızda Floridalı gencin özellikle Soul Eater okuduğunu belirtmesi dışında neden tam olarak etkilendiğini bilmek zor. Kesin olan şey insanların, buna benzer çoğu vakada olduğu gibi olayın yaşanmasındaki asıl nedeni sorgulamak yerine kurmacanın üzerine suç atarak olayı somut sebeplere itme eğiliminden kurtulmaları için hala bir fırın ekmek yemeleri gerekiyor olması. Yazıyı burada Creepy Pasta sitesinin Wisconsin’deki olay sonrasında yaptığı açıklamadan bir cümleyle bitirebiliriz.

“Gerçek ve kurgu arasında bir çizgi vardır. Bu çizginin nerede olduğunu anlamak ise size kalmış.”

Bir de bu arada, bizim için en tehlikelisi her zaman Pokemon olacak galiba.

Kaynak: animefantastica 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir