Sosyal Medyada Dikkatleri Üzerine Çeken Siyasetçi ve Bilim İnsanı Dr. Serdar Savaş Kimdir?

0PAYLAŞIM

Son günlerde özellikle de YKS sınavı öncesinde yaptığı açıklamalar ile gündeme gelen Dr. Serdar Savaş'ı tanıyalım.

Siyasetçi, bilim insanı ve toplum sağlığı uzmanı olan Dr. Serdar Savaş, Kabataş Erkek Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi'nde tıp ve hukuk eğitimini tamamladı.

Londra Ekonomi Okulu'nda Sağlık Planlaması ve Finansmanı, London School of Hygiene’de Epidemiyoloji ve İstatistik eğitimi aldı.

Mesleğe ilk olarak 1987 yılında Adana Sağlık Müdürlüğü'ne tayin edilerek başladı. 1988 yılında bakan danışmanı olarak yeni görevine getirildiğinde aynı zamanda müsteşar yardımcılığı da yaptı.

Müsteşar yardımcılığı görevine 5 yıl devam etti ve 1993 yılında Kopenhag’da bulunan Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Ofisi’ne getirildi. 1998 yılında Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Başkan Yardımcılığı’na atandı.

2000 yılında Türkiye'ye dönme kararı alan Dr. Serdar Savaş, ülkemizde ilklere imza atarak Birleşik Sağlık Sistemleri’ni, İleri Tıp Teknolojileri’ni ve GENAR Enstitüsü’nü kurdu.

2004 yılında DSP'nin parti meclisine seçilerek siyasete atıldı. 2009 ve 2011 yılları arasında DSP’nin politika geliştirme, Dışişleri, Ar-Ge’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevini yürüttü.

Dr. Serdar Savaş, 'Bakanlığın açıkladığı verilere göre, bu sınavın neticesinde meydana gelecek bulaşmalar neticesinde 600 kişi hayatını kaybedecek. Peki bunun hesabını kim verecek?' diye sordu.

Programın moderatörü ve diğer konuşmacılar arasında bir tartışma söz konusu olmuştu ve Dr. Serdar Savaş gündemde en çok konuşulan kişilerden oldu.

Dr. Serdar Savaş canlı yayında sinirlendi ve programın moderatörü ile diğer konuşmacılar arasında geçen konuşmaları izleyebilirsiniz.

Habertürk'te Sesler Yükseldi, Ortam Gerildi: 'Milletin Gözüne Bakarak Yalan Söyleyen Gerizekalılar' - onedio.com
Habertürk'te Sesler Yükseldi, Ortam Gerildi: 'Milletin Gözüne Bakarak Yalan Söyleyen Gerizekalılar' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alara-buyukates

sektöründeki insanlardan aldığım duyumlara göre yanında çalışanlara ağır mobbing uygulayan, torunu yaşındaki calisanlarla tacize denebilecek yakınlıklar kurmaya çalışıp karşılık alamadığında mobbing seviyesini arşa çıkaran, şimdilerde krizi fırsata çevirmek isteyen şerefsiz bir zavallı

sonay-demir3

annem yıllarca yanında çalıştı böyle ağır ithamlar çok kötü. aksine çok iyi niyetli ve düzgün bir insan tabi ki sonrasını bilemem ama inanın söylediklerinizin yanından yakınından geçmiyordu.

justoneofthem

Alfa oğlu alfaaa

ok-optum-by

Celal Şengör gibi:)

Görüş Bildir