Sosyal Medya Memur Maaşına Yapılan Yüzde 7,36 Zamma Tepkisiz Kalamadı

 > 
3.5bPAYLAŞIM

Hayat pahalılığının giderek arttığı Türkiye'de memur maaşına yapılan zam oranı konuşuluyor. Özellikle sağlık çalışanları zam oranının yetersiz olduğunu savunuyor. 

Memur ve emekli maaşlarına yapılacak olan zam oranı aralık ayı enflasyon rakamlarının ardından belli oldu.

Enflasyona göre memurların maaşına yüzde 7,36 oranında zam yapılacak.

Emekliler, Ocak-Haziran döneminde maaşlarını yüzde 8,36 zamlı alacak.

Detaylar için 👇

Memur ve Emekli Maaşlarına Yapılacak Zam Oranı Belli Oldu - onedio.com
Memur ve Emekli Maaşlarına Yapılacak Zam Oranı Belli Oldu - onedio.com

Sosyal medyada 7.36 yorumları 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
renginibelliet

öğretmen maaşı sağlıkçı maaşı toplamda 5 k nın altında zaten 5 seneye kalmaz eşitlenir böyle giderse asgari ücretle o zaman herkes rahat eder. temiz düzgün memur da kalmaz. hep beraber rahat ederiz.

sharkek

memurların 3 katı çalışıp yarı maaşını alamayan işçiler ne bok yesin?

Gizli Kullanıcı

Memurların sanki bi boka yaradıkları var. Asgari ücret bile fazla. Sabahtan akşama kadar dedikodu, laklak. Özel sektörde millet üç kuruş para için gece gündüz cebelleşiyor. Kolluk kuvvetleri haricinde aldığı maaşı hakeden memur yoktur.

altinyaruk

Ne ağladınız be. Asgari ucretle çalısanlar ölsün o zaman. Hele şu Öğretmenler nasıl ağlıyor öyle ya. Sonra yeni nesil niye başarısız adamların gözü paradan başka birşey görmüyor ki çocuk eğitsin. Asgari ücretle çalışan kişilerin çoğu maddi açıdan imkansızlıklardan okuyamamış , Memurların yaptığı işten bin kat daha ağır işlerde çalışan karşılığında ise çok az maaş alan insanlar. Biraz da bu adamları düşününün. Sonra Ülkede memurlar neden sevilmiyormuş. Memurların yarısı da torpille atanan tipler. Az ötede ağlayın la memurlar.

sakin_adam

hepimiz dua edelim de pandemi süreci daha devam edip zaten b.ktan olan ekonomiyi bomb.k etmesin memur maaş zammına denilecek hiç bir şey yok ama memlekette asgari ücretle düzenli bir iş bulabilmek için canını verecekken yoksulluktan intihar eden insanlar varken bu ağlaklık zammı verenlere değil memur olarak hizmet vermek zorunda olduğumuz insanlara hakarettir...

Görüş Bildir