Son Zamanlarda Yeniden Gündeme Gelen IYI Tamgası Hakkında Okumanız Gereken Bir Flood

-

Reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul dizisiyle popülerleşen, en son da Meral Akşener'in kurduğu İYİ Parti ile gündeme oturan bu Türk sembolü hakkında Twitter'dan Trakya Balkan isimli hesap bol görselli bir flood hazırlamış. İyi okumalar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mustafa-akin-sari

Sembollerden tarih takipçiliği yapılamaz.Tarih soycu ve atacı olarak ele alınır.Yani semboller genetiğinin gidemediği yere gidebilirler.Birbirleriyle hiçbir alakası olmayan toplumlar , benzer semboller veya mimari yapılar geliştirebilirler.Mezopotamyadaki ziguratlar ile latin amerikadakilerin benzerliği buna örnektir.Birbirleriyle genetik açıdan hiçbir bağları yoktur.Yani benzer şartlar altında benzer şeyler gelişebilir.

ayna-efendi

bulgar hanlığı kaşgarlı doğmadan daha eski bir tarihte kuruldu hanedan ailesi olan dulo klanının damgasıymış kaşgarlının verdiği damga ilse IVI şeklinde, bulgarlar karadenizin kuzeyinden çeşitli yerlere göç ettiler en önemli üç göçün biri tuna havzası biri de bugünkü rusya federasyonu tataristan özerk cumhuriyeti bölgesine biri de kafkasyada kabardino balkarya cumhuriyetine oldu (balkarlar bu bölgede yaşar), tunaya gidenler 1. bulgar imparatorluğunu kurdular

ayna-efendi

bu devlet içinde bulgar sayısı az olduğu için zamanla slavların arasında eridiler ve o bölgedeki slavlara kendi adlarını bıraktılar (aynı viking kabilesi olan rus un bölgedeki slavlara kalarak rus olması gibi) günümüzde eski bulgarlar (türk olanlar) ile bağlantısı bulunan gagavuz türkleri var onların çoğunluğu moldovada gagavuz özerk bölgesinde yaşıyor bulgaristanda sayıları çok az (yalnız bulgarlarla değil peçenek ve selçuklu ile de bağları var), eski bulgar türkçesi türk dilleri ailesinde ogur grubuna aittir ki o gruptan günümüzde yalnızca çuvaşça kalmıştır, aslında ilginç bir konu ama flood yapan kişi yeterince özen göstermemiş

ayna-efendi

çuvaşçayı merak edenler için

marblingg

Oğuzlar--> Gökhan-->Üçoklar--> Çavuldur. Herkes soyunu bilmeli. *.*

the-wild-rover

Salağa bak, bu malın paylaşımını beğendiğinize inanamıyorum. Sırf şu aptal yazıdan ötürü hesap açtım "Tamgalara bakarak söylüyorum: Trakya Türklerinin atası olsa olsa Oğuzların Çarukluğ boyudur! Tamga için bile kasmamışlar kendilerini". Osmanlıların bu kadar büyümesinin en büyük avantajı bulunduğu konumdu. Karamanoğulları'nı imparatorluğa kattıktan sonra Konya, Karaman ve Antalya'daki Türkleri Trakya'ya yerleştirmişlerdir. Osmanlı Devleti'nin en güçlü olduğu yer de Trakya'dır ve Trakya'daki askeri birlikler Osmanlı'nın en güçlü silahıdır. Ve Karamanoğulları'nın çoğu AVŞAR BOYUNA (Türklük bilincini en çok benimsemiş boydur) aittir. Ayrıca bak şunu da söyleyeyim, Türkçeye, Türk diline ve Türklüğe en çok sahip çıkanlar da Karamanoğulları'dır. Kurucusu resmi dil Türkçe olacak diye ferman yayınlamıştır. O dönemlerde millet Fars, Arap hayranıydı. Şu an bile Trakya'ya gelirseniz medeniyet görürsünüz. Sizler Araplaşmaya devam.

deneri

Çok kaliteli solcu bir yönetmen İYİ parti'nin kurucu üyesi bir sat komandosu da kurucu üyesi kendini sadece "Türk" milletvekili olarak tanımlayan biri de kurucu üyesi aslında hepsi farklı kafalar ama aynı çatı altındalar çünkü kimse kimseden bir kalıp beklemiyor. Anadolunun bu güzel toprakları için birleşiyorlar.

Görüş Bildir