Son Dönemde Tüm Psikopat ve Sosyopat Dizi Karakterlerinde Görmeye Alıştığımız Saçma Salak Tripler

-

Son zamanlarda her dizide bir psikopat, sosyopat, en iyi ihtimalle bir kafası kırık bulmak mümkün. Garip garip huyları, takıntıları, düşmanlarını titreten davranışları var. Ama artık karikatürize olmaya ve her dizide benzer şekilde gözükmeye başladılar. Böyle insanların gerçekte de ortak bazı davranış şekilleri olabilir ama bir kısmı klişe kere klişe değil mi?

1. Öncelikle giyim kuşamlarında uçları yaşarlar. İlk yöntem yataktan yeni kalkmışçasına giyinip en ciddi ortamlara girmek. Yahu muhteşem salak bu görüntüyü ve pipi belirteci gri eşofmanı ka çı ra maz sı nız!

Çukur - Serdar

2. Ya da daha güzeli: Hayvan gibi jilet giyinme çabası. O mendil takılacak o yelek giyilecek, saat koleksiyonu yapılacak...

Poyraz Karayel - Zafer

3. Deli manyak bir psikopatsanız et sevmek zorundasınız. Ya kesersiniz ya etten çok iyi anlıyorum tribine girersiniz. Hımmfsss diye kanlı kanlı neredeyse hiç pişmemiş eti hüpletirsiniz.

İçerde - Celal

4. Sadece et olmaz... Kimi menemene takar, kimi adam kesip biçtikten sonra kutu sütünü içer. Bir başkası suya abanır, avuç avuç bonibon yer. Kıl işte.

Fi - Can Manay

5. "Boş adam değiliz, bizim de hobilerimiz var" dediğinizi duyar gibiyim psikopatlar ve sosyopatlar. Avcılık olsun, uçak maketi, tetris oynamak... Çoğunlukla hem güç gösterisi olabilecek hem de içindeki yaşanamamış çocukluğu belli edecek birer hobi olur.

Fi - Sadık Murat Kolhan

6. Sanat tutkuları takdire şayan. Allah'ın ruh hastalarının klasik müzik dinlemeden günü geçmez. Acayip acayip tablolar, değişik değişik operada koltuğum var havası. Günün sonunda golf sopasıyla adam dövüyorsun ya...

Çukur - Emrah

7. Kimsenin yaşama hakkına bile saygı göstermeyen bu adamların ukalalığını ve muhteşem saygı takıntısını da atlamayalım. Vay efendim adımı şöyle mi dedin, önümde ağzını mı şapırdattın, bana ters mi gittin... Harcarlar!

Behzat Ç. - Ercüment Çözer

8. Daha şimdiye kadar bu heriflerden bir tanesinin bile düzgün konuşanını görmedik. Kısık ses, ağııır ağır bastıra bastıra konuşmak bunlarda huy.

Kurtlar Vadisi - İskender

9. Gülüşleri, ah o gülüşleri... Ya fazla abartı ya da fazla 'gülmüyor gibi gülmek' paketlerinin önemli bir özelliği.

İçerde - Kudret

10. İnsani davranışlarını minimumda tutarlar ama kahkaha atmak olsun, sevinmek olsun, sinirlenmek olsun; bunlarda o kadar abartıya kaçarlar ki şaşırırsın. Dersin bu kadar olabiliyormuş bravo sana sayko.

Better Call Saul - Tuco Salamanca

11. Düzen takıntısını pas geçemeyiz çünkü hiçbir detayı atlamayan, aşırı düzenli ve titiz bu melek gibi katilleri, ruh hastalarını üzmek istemeyiz. Her şeyi çiftlesin, dizsin, tasnif şelalelerinde yüzsünler...

Ezel - Temmuz

12. Saygı takıntısı demiştik. Bir de insanlara kendini iyi göstererek böyle saygı edinmeye çalışan psikopatlar var. Yardımlar, dernekler, fakirlere yardım gibi uzanan vahşi eller... Paravan kişiliği de işi de severler.

Breaking Bad - Gus

13. Twitter fenomeni olsalar epey yürürler. Çünkü aforizma kasmayı da insanları etkilemeyi de çok iyi bilirler. Havalı sözler, beyin yıkayan yönlendirmeler onların işi.

Fi - Can Manay

14. Hastalıklı kişiliklerini bir şekilde kitlelelere kabul ettirip etraflarında adam toplayabilirler. Hasta ruh çok biliyorsunuz, mutlaka akıl akıl peşime takıl diyen çıkıyor.

Şahsiyet - Cemil

15. Sanmayın yalnızken de çok güçlüler. Genelde tek dolaşamayan, sürekli korunan ve bu yüzden tek bir düşmanını bile yaşatmayan tipler.

Ezel - Kenan Birkan

16. Yaptıklarının sebebi %90 geçmiş takıntılarıdır. Ya sevdiği kız kaçmıştır ya ailesine bir şey yapılmıştır. Bunun intikamını alayım derken bin kez daha kötü olurlar.

Ezel - Kenan Birkan

17. Ve aynı zamanda geçmişleri çok karanlıktır. Genelde aileleri yok olmuş veya ağır travmalar bırakmıştır. Harem'de tuvalete terk edilen bile gördü bu gözler. İstismar da büyük olasılık.

Çukur - Çeto & Mahsun

18. En sonunda muhakkak bir kadına fena halde takılır kalırlar. Aşık olamazlar, saplantılı bir şey yaşarlar. Huzur vermez, reddedildiğini kabul etmezler.

Sen Anlat Karadeniz - Vedat

19. Amaçları uğruna her türlü vicdansızlığı yapmaktan, çoluk çocuk demeden kadın demeden katletmekten ve zarar vermekten geri durmazlar.

Kurtlar Vadisi - Testere Necmi

20. Tam da bu yüzden empati yeteneklerinin olmaması en tehlikeli şeydir insanlık adına. Bir deli fikirle gezegeni yakabilir, ne yaptığını fark edene kadar tüm kemiklerinizi kırabilirler.

Yeter - Yekta

Senaristler, yapımcılar buradaki cevheri fark etti. Her dizide bir psikopat, sosyopat var şimdi. Bu adamlardan tek birinin bile fanı olmamalı, olunmamalı değil mi?

Ufak Tefek Cinayetler - El Turco

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
merkerci1

kerime laf ettirmem

gunelhasnva

çok güzel espri yaparlar. bazıları komik olur. bide sevdiyi kadına acayip sahip çıkar. dizide en çok sevdiyim tiplerdir

kajanoraarendale

Hoop!Kerim reyize laf yok! Adam bölümün yarısında çıktı, ortalığı kırdı geçirdi yani! Lütfen!

mrpremarjinal

Böylesine saçma düzenlenmiş çok az şey gördüm. Bahsedilen karakterlerin çoğu, ercü-gus vs, daha iyisini göremeyeceğimiz oyunculuklar sergilemiş. Marlon Brando'ya da sallasaydın konuşması bir acaip diye eksik olmuş listen.

Gizli Kullanıcı

elturco bambaşka adam daha ilk bölümde döktürüyo

Görüş Bildir