Soma'da Yusuf Yerkel Tarafından Tekmelenen Madenci Konuştu: 'Tek Bir Telefonla Özür Olmaz'

 > -
Abone ol

4 yıl önce 301 maden işçisinin hayatını kaybettiği Soma faciası sonrasında yapılan protestolarda bir madenciyi tekmeleyen Yusuf Yerkel, geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden tekmelediği madenci Erdal Kocabıyık'tan özür dilediğini ve affedildiğini açıklamıştı. Yerkel'in açıklamasından sonra konuşan madenci Kocabıyık, özrü kabul etmediğini ve Yerkel'i defalarca aramasına rağmen telefonlara çıkmadığını söyledi. 

Yusuf Yerkel, Twitter hesabından yaptığı açıklamada özür dilediğini ve günah keçisi ilan edildiğini söylemişti👇

4 Yıl Sonra Gelen Özür! Soma'da Madenciyi Tekmeleyen Yusuf Yerkel 'Günah Keçisi İlan Edildim' Dedi - onedio.com
4 Yıl Sonra Gelen Özür! Soma'da Madenciyi Tekmeleyen Yusuf Yerkel 'Günah Keçisi İlan Edildim' Dedi - onedio.com

'Bir kere telefon etmekle bu iş bitiyorsa, tamam'

Cumhuriyet gazetesinden Hakan Dirik'e konuşan Erdal Kocabıyık, Yerkel’le yalnızca bir kez görüştüğünü, işsiz olduğu dönemde telefonlarına bile çıkmadığını söyledi. Yerkel'in özrünü kabul etmediğini söyleyen Kocabıyık, "Halen üzgünüm, kalbim kırık. Bir kere telefon etmekle bu iş bitiyorsa, tamam" dedi.

"Telefonlar çıkmadı 'toplantıdayım' dedirtti"

Olaydan sonra çıkan fotoğrafları nedeniyle Soma'da kimsenin ona iş vermediğini söyleyen Kocabıyık, şöyle devam etti. 

"Tekme fotoğrafının yayımlanmasından sonra Soma’da kimse bana iş vermedi. Kara listeye alındım. Kaç kere yardım için telefon ettim, hiçbirine çıkmadı. Hep ‘Toplantıdayım’ dedirtti. O zaman Ankara’da görevdeydi. Ben de işsizdim. Bir yardımı olmaz mıydı? Yardım istediğimde ilgilenmedi"

'O tekme yalnızca bana değil, tüm madencilere atıldı'

Başbakanlık’ın araçlarına zarar verdiği iddiasıyla ceza alan, hakkında "provokatör" suçlamasıyla haber yapanlara açtığı davadan da olumlu sonuç alamadığını söyleyen Kocabıyık, "adalet" hakkında konuşmak istemediğini söyleyerek devam etti:

"Ben gariban bir insanım” diyerek “Davalar hep bizim aleyhimize dönüyor. O yüzden çok fazla konuşmak istemiyorum. Tek bir telefonla özür olmaz. O tekme yalnızca bana değil, tüm madencilere atıldı."

Kocabıyık'ın Yerkel'in özrünü kabul etmediğini açıklaması sosyal medyanın da gündeminde...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir