Görüş Bildir

Sokağa Çıkma Yasağı Geri Mi Gelecek? Aşı Olmayanlara Yaptırım Olacak Mı?

Anasayfa > Güncel

Türkiye’de orman yangınlarıyla boğuşuyor. Akdeniz’de ve Ege Bölgesi’nde yaşanan yangınlar, sekizinci gününde hala devam ediyor. Ayrıca koronavirüs vakaları da hızla yükseliyor. 17 günlük tam kapanma sonrası vakalar hızla düşmüş ve 5 binin altına kadar gerilemişti. Sonrasında bütün yasaklar kalkmış ve aşılama hızlanmıştı. Ancak toplumsal bağışıklık için hala yeterli aşı yapılmış değil. Ayrıca aşı karşıtları da aşı olmamak için direniyor. Son gelişmeler göz önüne alındığında vatandaşlar sokağa çıkma yasağının tekrardan olup olmayacağını araştırıyor. Bilim Kurulu, bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanacak. İşte sokağa çıkma yasakları ve aşı olmayanlara yaptırım ile ilgili son bilgiler…

Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre, 3 Ağustos’ta koronavirüs sebebiyle 126 kişi hayatını kaybetti, 24 bin 832 yeni vaka tespit edildi.

Sokağa çıkma yasağı ile ilgili kararlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine toplantısından sonra açıklanıyor.

Bugün gerçekleştirilecek Bilim Kurulu toplantısında aşılama çalışmalarının son hali gündeme gelecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada sokağa çıkma yasağı olacak kadar vaka sayılarının yükselmediğini söylemiş ve öyle bir gündemimiz yok demişti.

Aşı Olmayanlara Yaptırım Olacak Mı?

Aşı Olmayanlara Yaptırım Olacak Mı?

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de aşı karşıtları çeşitli argümanlarla aşı olmayacağını ilan ediyor. Birçok ülke, aşı olmayanların konser, maç gibi kalabalık ortamlara giriş yapamayacağını açıklamıştı. Ayrıca özel şirketler de aşı olmayan çalışanlarına karşı önlem alıyor.

Türkiye’de henüz aşı olmayanlara karşı bir kısıtlama uygulanmıyor. Ancak Bilim Kurulu toplantısında aşı karşıtları için kısıtlamaların gündeme gelmesi bekleniyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?