Soğukkanlılığın Böylesi: Dünyanın Her Yerinden 19 Cinayet Vakası Korkudan Uykularınızı Kaçıracak!

-
Abone ol

Cinayet davaları yalnızca bir ülkeye özgü değildir. Dünyanın her yerinden cinayet vak'alarını sizler için Buzzfeed'den derledik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/annakopsky/hiii...

1. Leonarda Cianciulli, İtalya

Leonarda Cianciulli, İtalya
Leonarda Cianciulli, İtalya

1939 ve 1940 yılları arasında Cianciulli üç kadın komşusunu öldürdü ve uzuvlarını parçalara ayırdı. Kurbanlarının kalıntılarından çorba ve çay çöreği yaparak diğer komşularına dağıttı. 1970 yılında hapishanede öldü.

2. Sada Abe, Japonya

Sada Abe, Japonya
Sada Abe, Japonya

1936 yılı Mayıs ayında Sada Abe sevgilisini boğdu, adamın genital organını kesti ve yakalanana dek üç gün boyunca çantasında taşıdı. Abe, 'yaşadığı sürece başka kadınlar tarafından sevilebileceğini düşündüğü için onu öldürdüğünü' söyledi. Sevgilisine başka bir kadının dokunmasını kaldıramayacağını ekledi.

3. Katherine Knight, Avustralya

Şartlı tahliye olmaksızın idam cezasına çarptırılan ilk Avustralyalı kadın Katherine Knight oldu. 2000 yılında eşini bıçakladı, derisini yüzdü, pişirdi ve çocuklarını doyurmak için eşinin vücudundan kalanları tabaklara yerleştirdi. Hangi parça olduğunu da tabakların üzerindeki kartlara yazdı.

4. Crawford ailesi Katliamı, Avustralya

Crawford ailesi Katliamı, Avustralya
Crawford ailesi Katliamı, Avustralya

Elmer Crawford'un 1970 yılında arabayı uçurumdan atmadan önce bütün ailesini öldürdüğüne inanılıyor. Sonrasında ise ortadan kayboldu. Üç çocuğunu ve hamile eşini elektrikli sandalyede öldürdüğüne, sonrasında da arabanın arka koltuğuna yerleştirerek uçurumdan ittiğine inanılıyor. Elmer hala bulunamadı.

5. Dagmar Overbye, Danimarka

Overbye 1913 ile 1920 yılları arasında 25'ten fazla bebeği yakarak, suda veya başka şekillerde boğarak öldürdü. Kurbanlarından biri de kendi çocuğuydu. 42 yaşında hapishanede öldü.

6. Marc Dutroux ve Michelle Martin, Belçika

Marc Dutroux ve Michelle Martin, Belçika
Marc Dutroux ve Michelle Martin, Belçika

1995-1996 yılları arasında bu çift altı kız çocuğuna cinsel tacizde ve işkencede bulundu. Bunlardan dört tanesini de öldürdüler. Dutroux şu an idam cezasını çekiyor, Martin ise 13 yıl hapishanede kaldıktan sonra tahliye edildi.

7. Luka Magnotta, Kanada

Luka Magnotta, Kanada
Luka Magnotta, Kanada

2012 yılında bir adamı öldürürken çektiği videoyu internete yükledi. Kayıtta buz kıracağı ile bir adamı bıçakladığı ve sonrasında adamı keserek yediği açıkça görülüyor. Adamın kesilen bazı parçalarını ülkenin farklı yerlerinde birilerine yolladı. İdam cezasına çarptırıldı.

8. Varg Vikernes, Norveç

Varg Vikernes, Norveç
Varg Vikernes, Norveç

Vikernes, Norveç'in 90'lı yıllarda metal müzik kültürünün büyük bir parçasını oluşturuyor. Satanizm ile ilişkilendirilen Vikernes, 1992 yılında kiliseleri yakmaya başladı. Bir yıl sonrasında eski bir arkadaşını 23 kez bıçaklayarak öldürdü. 15 yıllık cezasının ardından 2009 yılında tahliye edildi.

9. Carmen, María de Jesús, Luisa, ve Delfina González, Meksika

Ayrıca Las Poquianchis olarak da bilinen bu dört kız kardeş 1950-1960 yıllarında en az 91 kadını öldürdü. Kurbanlarını köle olarak tutuyorlardı ve hayat kadını olmaya zorluyorlardı. Ayrıca köle olarak tuttukları kadınlardan hamile kalanlar olursa, bu kadınların bebeklerini de öldürüyorlardı.

10. Yorkshire Katili, İngiltere

Peter Sutcliffe en az 13 kadını öldürdü ve en az yedi kadını da çekiçle öldürmeye çalıştı. Yapılan araştırmalara rağmen birçok cinayet işlendikten sonra polis tarafından yakalanabildi. Şu an hapiste olan Peter'ın tahliye edilmesi gibi bir durum söz konusu değil.

11. Kevin Hjalmarsson'ın Ölümü, İsveç

1998 yılında dört yaşındaki Hjalmarsson'ın katili hala bilinmiyor. Mahallenin sürekli oyun oynamak isteyen çocuğu olarak bilinen bu dört yaşındaki çocuk, ormanın derinliklerinde boğazına bir çubuk saplanmış bir şekilde bulundu. Öncelikle mahalleden iki çocuk suçlandı ama bu yıl çocukların herhangi bir suçu olmadığı ortaya çıktı.

12. Luis Alfredo Garavito, Kolombiya

Garavito 90'lı yıllarda 189 erkek çocuğu öldürmekten suçlandı. Farklı kılıklara girerek çocukları kendine çektiği söyleniyor. Çocuklara para vermeyi teklif ettiği de iddialar arasında yer alıyor. 835 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

13. Kelly Anne Bates'in Ölümü, İngiltere

Kelly Anne Bates'in Ölümü, İngiltere
Kelly Anne Bates'in Ölümü, İngiltere

17 yaşındaki Bates, 49 yaşındaki bir adamla beraber yaşıyordu. Adam 1996 yılında Bates'e dört hafta boyunca işkence etti ve sonra küvette boğarak öldürdü.

14. Norman Afzal Simons, Güney Afrika

Norman Afzal Simons, Güney Afrika
Norman Afzal Simons, Güney Afrika

Güney Afrikalı Norman 1986 ve 1994 yılları arasında 22 kişiyi boğarak öldürdü. Bazı kurbanların yanında el yazısıyla yazılmış notlar bulundu. İdam cezasına çarptırıldı.

15. Raman Raghav, Bombay

Raghav'ın kurbanlarından biri de kendi kız kardeşiydi. Kardeşine tecavüz etti ve öldürdü. 1960'lı yıllarda yaklaşık 40 kişiyi öldürdü. Soruşturma sonrasında akıl sağlığının yerinde olmadığı açıklandı. 1995 yılında böbrek yetmezliğinden hayatını kaybetti.

16. Ronald Janssen, Belçika

Ronald Janssen, Belçika
Ronald Janssen, Belçika

2010 yılında Belçikalı resim öğretmeni aralarında bir çiftin de bulunduğu üç kişiyi öldürdüğünü itiraf etti. Ayrıca birçok kadını öldürdüğünden şüphe ediliyor. İdam cezasına çarptırıldı.

17. András Pándy, Belçika

András Pándy, Belçika
András Pándy, Belçika

Pandy ilk iki eşini ve çocuklarından dördünü çekiç ve tabanca kullanarak öldürdü. Cesetleri asitle eritti. 2002 yılında idam cezasına çarptırıldı.

18. Claudia Mijangos, Meksika

Claudia Mijangos, Meksika
Claudia Mijangos, Meksika

1989 yılında üç çocuğunu bıçaklayarak öldürdü. Şeytanın bedenini ele geçirdiğini ve cinayetleri işlediği evin de lanetli olduğunu iddia etti. 30 yıllık hapis cezası hala devam ediyor.

19. Hello Kity Cinayeti, Hong Kong

Hello Kity Cinayeti, Hong Kong
Hello Kity Cinayeti, Hong Kong

1999 yılında gece kulübünde çalışan Fan Man-Yee üç erkek tarafından kaçırıldı ve işkenceye maruz kaldı. İşkenceler ölene kadar devam etti. Ölümüne kaçırılması mı yoksa verilen ilaçlar mı sebep oldu bilinmiyor. Ölümünden sonra kafası kesildi ve kafa tası devasa Hello Kity oyuncağının içine sokuldu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
simge-arslan

bu nee insanda hiç mi vicdan olmaz ya nasıl psikopatlık bunlar

askito-muyum-ben

hepsini tek tek araştırıp hikayelerini okumam lazim. bazilarini biliyorum ama hepsi de cok heyecanli

belphegor

#17 Aslında böyle pislik bir adamın Charles Manson'dan daha az bilinmesi çok saçma. Tecavüz, ensest ve cinayet suçlarının dışında ceset yok etme yöntemi onu daha da tehlikeli kılıyor. Agnes itiraf etmeseydi çok daha ileriye gidecekti, zira sülfürik asit/hidroflorik asit insandan geriye parça bırakmaz. Suç dünyasında görülen ilk vaka olmasa da, en ürkütücü olanlarından.

feyk

sicak kostigin daha etkili oldugunu soyluyorlar.

belphegor

Bazı Meksika kartellerinin çatışma sonrası bizzat sodyum hidroksitle ceset erittiğini duymuştum. Kaldı ki kostiğin buharı bile yakar. Nitekim bir suçlunun kimya bilgisinin yüksek olması onu çok daha tehlikeli kılar.

feyk

cenazeleri bu sekilde defneden bir sirket var. sicak kostikde eritiyorlar. asitden cok daha etkili oldugunu soyluyorlar. cok sukur bilgili donanimli suclumuz pek yok. keza sodyum hidroksit kose basindaki marketten kolayca temin edilebilcek bir malzeme.

belphegor

Aslında Türkiye'de kezzap daha yaygın. Tabi genellikle yüze atıyorlar, alt kültür unsuru gibi bir şeye dönüşmüş durumda. Nitrik asit desen aval aval bakarlar fakat kezzap deyince illa cebinde bulundururlar. Bilhassa Türkiye'de kimya bilgisi güçlü olan insanların az oluşu şansımızdır. Zira bu tarz maddelerin alım-satımına dikkat edilmediği gibi ülkemizdeki belli bir kısmın bu kimyasal maddelerle kendi silahını üretmesi işten değil. Bilgi elbette güzeldir fakat yanlış kişilerde çok tehlikeli hale gelebilir.

feyk

kimya bilgisi olsa nitrik asitten nitroseluloz yada nitrogiliserin kolayca yapabilir. ondan sonra kendisinimi ucurur, sevdigi kizin komple apartmaninimi tahmin etmek guc.

ozok

Şu an idam cezasını çekiyor ne la?

quentynmartell

Belçika da idam cezası mı varmış . Hadi bir kaç tanesi eski de #16 2010 diyor diğerleri de çok eski sayılmaz 2002 diğeri 95-96

sagesen

Belçika’da idam cezası 1996’da kaldırıldı. “idam cezasını çekiyor” ne demek acaba 🤔

alektamovit

ömür boyu hapis cezasından bahsediyor olabilir. 300 yıl hapis cezası gibi, bunu o şekilde belirtti belki.

Görüş Bildir