Görüş Bildir
Haberler
Sizi Adeta Yerinize Çivileyip Başından Kaldırmayacak En İyi 13 Roblox Oyunu

etiket Sizi Adeta Yerinize Çivileyip Başından Kaldırmayacak En İyi 13 Roblox Oyunu

Beril Özge Danacı
28.02.2021 - 12:32 Son Güncelleme: 01.03.2021 - 12:34

Her yaştan oyuncunun kendi içeriklerini yaratmasına ve be bunları milyonlarla paylaşmasına izin veren Roblox'un popülerliği kolay kolay sona erecek gibi görünmüyor. Herkesin katılımına açık online bir lego oyunu olarak nitelendirebileceğimiz Roblox'un en popüler oyun modları bu listemizde. Gelin en iyi Roblox oyunlarına bir göz atalım.

1. Royale High

Roblox'un en popüler içeriklerinden biri olan ve callmehbob adlı kullanıcı tarafından yaratılmış olan bu oyunda karakteriniz ile sihirli bir dünyaya adım atabilirsiniz. Lise öğrencisi olarak farklı derslere katılabildiğiniz bu oyun modunda derslerde başarı sağlayarak ve ev ödevlerinizi yaparak seviye atlayabilir, bunun sonucunda da elmaslar ile ödüllendirilebilirsiniz.

2. Work at a Pizza Place

Roblox'un en eski oyun modlarından olan Work at a Pizza Plae aynı zamanda oyunun en popüler modları arasındaki yerini de kimselere kaptırmıyor. Bir pizza dükkanının simüle edildiği oyun modunda oyuncular pizzacı içerisinde farklı görevler üstlenerek dükkanın işlemesini sağlıyorlar. Bu esnada elbette ki işbirliği yapmak zorundalar.

3. Jailbreak

3. Jailbreak

Küçükken oynadığımız hırsız-polis oyunlarının dijital ortama aktarılmış hali de diyebileceğimiz bu oyun modunu hırsız ya da polis olarak oynayabilmek mümkün. Hırsızların amacı hapisten kaçmakken polislerin amacı ise elbette onları durdurmak. Basit ancak içine girince zamanın nasıl geçtiği anlaşılmayan oldukça renkli bir oyun modu Jailbreak.

4. Bloxburg

En büyük ve en geniş kapsamlı Roblox oyunlarından biri olan Bloxburg için adeta bambaşka bir dünya desek hiç de yanlış olmaz. Oyunculara neredeyse gerçek bir hayat simülasyonu sunan oyunda ihtimaller neredeyse sınırsız. Kendi evinize ve mesleğinize sahip olabilir, kazandıklarınızı dilediğinizce harcayabilir ve kendi düzeninizi kurabilirsiniz. Ancak elbette bu şehrin de bazı kuralları var.

5. MeepCity

Roblox oyuncularının sosyalleşme alanı da diyebileceğimiz MeepCity için en uygun tanımlardan biri de Roblox içindeki Club Penguin olabilir. Geçtiğimiz yıllarda oyunculara veda eden Club Penguin'den esintiler taşıdığı açık olan oyun modunda arkadaşlarınızla keyifle vakit geçirebilir, dilerseniz onlarla sosyalleşmenin yanında farklı mini oyunlarla da eğlenebilirsiniz. Elbette ki karakterinizi ve evinizi özelleştirme seçenekleri de size bırakılmış.

6. Super Hero Tycoon

6. Super Hero Tycoon

Batman, Superman, Spider-Man, Hulk, Captain America, Thor ve daha pek çok süper kahramanı barındıran oyun modunda dilediğiniz kahraman olarak oyuna başlayarak o süper kahramanın tesisini inşa ediyorsunuz. Tesisinizi geliştirdikçe yeni özellikler kazanarak diğer oyuncularla kapışmak için avantaj elde edebiliyorsunuz.

7. Adopt Me!

Rol yapma türündeki bu oyunda oyuncular ebeveyn ya da çocuk olarak oyuna katılabiliyorlar. Ebeveynler çocuklara bakmakla yükümlüyken çocuklar ise aileleri ile vakit geçirebiliyorlar. Evcil hayvanların da büyük bir yer teşkil ettiği oyun modunda kendi evinizi ve eşyalarınızı alarak dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

8. Natural Disaster Survival

8. Natural Disaster Survival

Roblox'un en eski ve köklü oyunlarından olan Natural Disaster Survival 2011 yılında ilk yaratıldığı günden bu yana pek çok değişiklik geçirdi ve hala Roblox'un en popüler oyunları arasında. Bir milyon ziyaretçi barajını da geçtiğimiz yılın başlarında geride bırakmayı başarmış olan oyunda amacımız meydana gelen doğal afetler esnasında hayatta kalmak.

9. Theme Park Tycoon 2

9. Theme Park Tycoon 2

Kendi eğlence parkınızı inşa edebileceğiniz bu Roblox modunda kendinizi gerçek bir lunapark sahibi gibi hissedebilirsiniz. Parkınıza koyacağınız oyuncaklardan tutun da satılacak yiyecek içeceğe kadar her şeyin sizin kontrolünüzde olduğu bu oyun modunda ziyaretçilerinizi memnun ederek para kazanıp parkın devamlılığını sağlayabilirsiniz.

10. Murder Mystery 2

10. Murder Mystery 2

2017 yılında liderlik koltuğunu MeepCity'e kaptırana kadar Roblox'un en çok oynanan oyunu olan Murder Mystery 2 oldukça sürükleyici bir maceraya davet ediyor. Oyuncular arasında bir katil bir de şerif bulunuyor. Şerifin amacı elbette katili bularak onu vurmak. Katil ise elbette bu esnada boş durmayarak masumların peşinde oluyor. Şerif katili bulduğunda oyun masumların, yanlış kişiyi vurduğunda ise katilin lehine oyun kazanılmış oluyor. Bir diğer senaryo ise elbette katilin herkesi yenmesi. Güçlü bir iletişim ve işbirliği gerektiren oyun modu popülerliğini kolay kaybedecek gibi görünmüyor.

11. Mad City

11. Mad City

Jailbreak moduna temelde çok benzese de önemli farklar barındıran Mad City modunda polis, mahkum, kahraman, kötü adam ya da suçlu sınıflarından biri ile oynayabilirsiniz. Oldukça detaylı olan oyun modunda basitçe mahkumlar hapisten kaçarak suçlu olup soygun yapmaya, polis ve kahramanlar ise onları durdurmaya çalışır. Her sınıfın farklı özellikleri olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

12. Fashion Famous

Roblox'un modayı temel alan en popüler oyun modlarından olan Fashion Famous oyunculara kendi defilelerine çıkma imkanı sunuyor. Katılımcılar belirtilen tema çerçevesinde giyinerek podyuma çıkıyorlar ve diğer oyuncular tarafından puanlanıyorlar. En çok puanı toplayan oyuncu ise elbette defileden galip ayrılıyor.

13. Scuba Diving at Quill Lake

13. Scuba Diving at Quill Lake

Roblox içerisinde yaşayabileceğiniz en huzurlu deneyimlerden bir tanesi de hiç şüphesiz Quill gölünün derinliklerini keşfe çıkmak olacaktır. Derin su altı mağaralarını, göl yüzeyini ve karşınıza çıkacak gizemli hazineleri keşfederken her an tetikte olmanızda da fayda var bizden söylemesi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
744
642
504
242
141
138
137
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?