Sizce Ceza Ne Olmalı? Çocuklara Karşı Cinsel İstismar Suçlarında İdam Cezası Cezası Çözüm Olabilir mi?

2.2bPAYLAŞIM

Önce Ankara’nın Polatlı ilçesinde kaybolan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara'nın cansız bedenine ulaşılması bundan bir gün sonra da Ağrı'da ailesiyle birlikte gittiği bayram ziyareti sırasında köyde kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in cansız bedenine ulaşılması zaten, gündemden düşmeyen cinsel istismar konusunun daha yoğun bir biçimde konuşulmasına sebebiyet verdi.

Önce Eylül'den kara haber gelmişti.

7 gün boyunca havadan ve karadan sürdürülen çalışmaların ardından Eylül'ün cansız bedeni bulundu. Eylül'ün cansız bedeninin Yüzükbaşı Mahallesi yakınlarında bir elektrik direğinin dibinde gömülü olarak bulunduğu belirtildi.

7 Gündür Aranıyordu: Minik Eylül'ün Cesedi Bulundu - onedio.com
7 Gündür Aranıyordu: Minik Eylül'ün Cesedi Bulundu - onedio.com

Sonrasında ise Leyla'dan geldi bu kara haber.

Aradan geçen 18 günün ardından ekipler minik Leyla'nın cansız bedenini kaybolduğu köyden 3 km uzakta buldu...

18 Gün Sonra Acı Haber Geldi: Minik Leyla Dedesinin Köyünde Ölü Bulundu - onedio.com
18 Gün Sonra Acı Haber Geldi: Minik Leyla Dedesinin Köyünde Ölü Bulundu - onedio.com

Hayvan ve çocuklara yönelik saldırıların artması, toplum genelinde infiale neden oldu. Art arda yaşanan olaylardan sonra Türkiye'de gündem tekrardan ''kimyasal hadım'' ve ''idam'' oldu.

"Hükümet olarak bugüne kadar bu tür cinayetleri önleme konusunda ciddi tedbirler aldık" diyen Bozdağ, yeni dönemde cinsel kastrasyon yani kimyasal hadım uygulamasını devreye sokacalarını belirtti.

Bekir Bozdağ'dan sonra Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de çocuklara yönelik istismara ilişkin 'Kimyasal hadım konusu 2-3 gün içinde gündeme gelebilir' dedi.

Peki nedir bu kimyasal hadım?

Kimyasal hadım yönteminde çeşitli kimyasallar kullanılarak yapılan hadım etme işleminde mahkumlara belirli aralıklarla ilaç veriliyor. Kimyasal hadım yönteminde diğer hadım şekillerinde olduğu gibi penis ve testisler kesilmiyor. Haplar ve iğneler sayesinde cinsel saldırı suçunda bulunan suçlunun testosteron hormonu azaltılıyor ve cinsel isteği ortadan kaldırılıyor.

Kimyasal hadım konusunda çeşitli düşünceler ortaya atıldı. Doğruluğu, yanlışlığı tartışıldı.

Ayrıntılar için: Kaynak

Devlet Bahçeli de düşüncelerini Twitter hesabından açıkladı. ''İdam'' tartışmalarını alevlendirdi.

Kimyasal hadım konusunda olduğu gibi idam konusunda da farklı düşünceler ortaya çıktı.

Peki siz çocuklara ve hayvanlara yönelik işlenen istismar vakalarının cezalandırması için ne düşünüyorsunuz?

İdam şart.
Çözüm kimyasal hadımdır.
Öncelikle hak temelli, önleme ve koruma odaklı bir çocuk koruma sistemi kurulmalıdır.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
deniz_canfeda

Allah'ın verdiği canı, sadece Allah alabilir. O yüzden idam gelmemeli. Ama tecavüzcülere ve çocuk katillerine müebbet hapis istiyoruz!

hera-sude-r

Boş boş konuşmayın. İdam bu şerefsizler için kurtuluş olur. Bu insanları insan deneylerinde kullanacaksın. Hem acı çeker,hemde bir faydası olur bedeninin. Bilime faydası olsun pezevenklerin. Hadi kendi ülkende böyle şeyler yok diğer ülkelere pazarlayacaksın. En azından ekonomiye faydası olur pezevenkin. Bu ikisi olmadı,ülkede organ yetersizliği olduğu zaman gerektiği zaman o adamdan alacaksın. Ama hepsini birden değil,ölmek için yalvarması lazım çünkü şerefsizin. Hadi bunların hiçbiri olmadı,vatansever aktif gaylerimize işi bırakabiliriz valla...

mrtdmn

Fazla değil,ölmek için yalvarsın yeter.Biz haberlerde görmesek de olur.Sonra gebertip ölüsünü gömsünler artık hangi toprak kabul ederse

kimliibelirlen1

Önce yaşattığını yaşaması lazım , sonra cinsel organının kessinler hatta mümkünse yedirsinler. Sonra da acı çektire çektire gebertsinler.

irem-erdur

Hepsini hadım etmeden aynı yere tıkacaksın ki ömürlerinin sonlarına kadar birbirlerinin tecavüzlerine uğrasınlar

Görüş Bildir