Görüş Bildir
Haberler
Sırp Taraftarlardan Skandal Pankart

Sırp Taraftarlardan Skandal Pankart

Caner
23.11.2014 - 12:43
onedio.com
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Sırp Taraftarlardan Skandal Pankart!

Vojvodina - Rad Beograd maçında taraftarlar, Türkiye'de ölen Kızılyıldız taraftarıyla ilgili 'Kim elini daha çabuk tutacak, ilk Türk kanını kim akıtacak' pankartı açtı.

Sırp taraftarlardan Türkiye'deki ölüme tepki gecikmedi. Sırbistan Süper Ligi ekiplerinden Vojvodina'nın, Rad Beograd takımıyla yaptığı maçta olay bir pankarta imza atıldı.

'KİM ELİNİ DAHA ÇABUK TUTACAK...'

Sırp taraftarlar, açtığı pankartta 'Kim elini daha çabuk tutacak, ilk Türk kanını kim akıtacak' ifadelerine yer verdi.

NELER YAŞANMIŞTI?

Galatasaray ile Kızılyıldız arasında İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanan Euroleague maçı öncesinde olay çıkmıştı. Bir Sırp taraftar, kalbinden bıçaklanmış ve 5 saatlik ameliyat sonunda kan kaybından hayatını kaybetmişti.

NOVİ PAZAR'IN MAÇI ERTELENDİ

Öte yandan Vozdovac'ın, ligde Müslümanların desteklediği tek ekip olan Novi Pazar'la bugün oynaması gereken karşılaşma artan gerilim nedeniyle ertelendi.

DAHA ÖNCE IRKÇI SALDIRI DÜZENLEMİŞLERDİ

Novi Pazar takımı ve taraftarları, daha önce Sırp taraftarların ırkçı saldırısına maruz kalmıştı. 16 Nisan'da oynanan Krusevac maçında 'Türkiye'ye gidin', 'Türklere ölüm' tezahüratları yapılmıştı. Boşnak taraftarların koltukları kırıp sahaya atmasından sonra maça ara verilmiş, polis Müslüman taraftarları dışarıya çıkarmıştı.

eurosport

Kaynak: http://tr.eurosport.com/futbol/sirp-t...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
2
1
1
1
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam