Şırnak'ta Saldırı: 1 Polis Şehit, 1 Polis Yaralı

 > -

Şırnak'ta, hendeklerin kapatılması için düzenlenen operasyon sırasında açılan ateş sonucu 1 polis şehit oldu, 1 polis yaralandı.

Terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi teröristler tarafından Şırnak merkez Yeni Mahallesi’nde açılan hendeklerin kapatılmasına yönelik geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

Yüksek binalara keskin nişancıların yerleştirildiği mahallenin etrafı zırhlı araçlarla abluka altına alındı. Daha sonra zırhlı polis kepçeleri ile sokak aralarına giren polis, bazı hendek ve barikatların etrafında bulunan el yapımı bombaları kontrollü bir şekilde patlatarak, barikatları yıkıp, hendekleri kapatmaya başladı.

Bu sırada polise ateş açılması üzerine çatışma çıktı. Çatışmada 1 polis memuru şehit oldu, 1 polis memuru da yaralandı. Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamada da 1 polisin şehit olduğu, 1 polisin de yaralandığı olayın faillerine yönelik operasyonların devam ettiğine dikkat çekildi.

Şehit polisin, 23 yaşındaki Furkan Çelik olduğu öğrenildi. Şehit polis Çelik'in Sakarya’nın Akyazı ilçesinde yaşayan baba evine ateş düştü.

İHA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir