Görüş Bildir

“Sinemada Patlamış Mısır Yemek Yasaklansın” Kampanyası

Anasayfa > Gündem

İngiltere'de yaşayan bir kişi, sinema salonlarında tüketilen patlamış mısırın sesinin ve kokusunun rahatsız edici olduğunu, film izleme keyfini azalttığını söyleyerek salonlarda mısırı yasaklanması için bir kampanya başlattı.

Radikal’in SWNS’den aktardığı habere göre; 1990’ların başında sinema salonlarında tüketimi hızla yaygınlaşan patlamış mısırın, İngiltere’deki film salonlarında tüketilmemesi için bir kampanya başlatıldı. Mike Shotton isimli 39 yaşındaki kişi, mısırın kokusunun ve tüketilirken çıkan sesin film izleme keyfini kaçırdığını söyleyerek, film salonlarında mısır satışının sonlandırılması için çalışmalara başladı.

2015’in son ayında tüm dünyada gösterime giren Star Wars: Force Awakens’ın gösteriminden sonra kampanyayı başlatma kararı alan Shotton, yalnızca sinema salonlarını ikna etmeye çalışmakla kalmıyor, hükümetinde bu konuda katı adımlar atması için çabalıyor. Star Wars gösterimi için uzun süredir bekleyen Shotton, kendisi gibi filmi dikkati dağılmadan izlemek isteyecek pek çok hayranın olduğunu bildiğini ancak salondaki patlamış mısır sesi yüzünden bunu gerçekleştiremediğini söyledi.

Ancak Shotton’ın aksine, sinema salonlarında patlamış mısır tüketiminin yasaklanmasını istemeyenler de var. Üstelik bu gruptakiler de Shatton’ın bu kampanyasına sessiz kalmak yerine, karşı bir kampanya açarak sinemada mısır satışının yasaklanmasını engelleyecek bir imza kampanyası da açtılar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
166
146
27
17
13
11
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
the_war

Kesinlikle katılıyorum, yerken ve kabından dolayı ses çıkartan tüm ürünler yasaklanmalı. Bazı umursamaz gerizekalılar, sanki mahsuz yaparmış gibi öyle gürült... Devamını Gör

rcpbyrm

kokusu da o derece çok rahatsız edici.

Nur Kızıl

Ses yapmadıkları sürece bir şeyler yemelerinde sakınca yok bence, ama anlamıyorum yani o ses o insanları nasıl rahatsız etmiyor? Beni mısırdan daha çok rahat... Devamını Gör