Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sinema Aşıklarının Kaçırmaması Gereken 9 İstanbul Caz Festivali Konseri

317PAYLAŞIM

24. İstanbul Caz Festivali bu sene 4-20 Temmuz tarihleri arasında cazseverlerle buluşuyor. Ancak bu yılki festival programı sadece müzikseverlerin değil sinemaseverlerin de ağzının suyunu akıtacak!

#sarkilarkonusur #istcazfest17 #garanticazyesili

Kaynak: http://caz.iksv.org/tr/program

1. JUNUN*

Junun’un, Anderson’ın yönetmenliği eşliğinde gerçekleşen modern armoniler ve doğaçlamalarla marine edilmiş caz sunumu eşliğinde keyfini çıkarın.

*Junun featuring Shye Ben Tzur and the Rajasthan Express / Miles Mosley / Bilal Karaman Trio ve MÖE konseri 7 Temmuz'da Beykoz Kundura'da.

2. Antonio Sanchez*

Birdman müzikleriyle kulaklarımızı fetheden Antonio Sanchez’i sahnede bir de Migration ile el değmemiş tınılarla dinleyin.

*Antonio Sanchez & Migration 14 Temmuz'da Zorlu PSM Drama Sahnesi'nde. 

3. Dee Dee Bridgewater*

The Wiz müzikalini bilenler Dee Dee Bridgewater’ı hatırlayacaklar, caz müziğinin divasına şiirsel bir atmosferde eşlik edin.

*Dee Dee Bridgewater 18 Temmuz'da The Marmara Esma Sultan Yalısı

4. Nik Bartsch*

Daha önce Ingrid Lukas gibi besteci ve piyanist sanatçılarının belgesel filmlerine yapımcılık yapan Nik Bartsch’ın yaratıcılığının tanığı olun.

*Nik Bartsch's Ronin 13 Temmuz'da Zorlu PSM Drama Sahnesi'nde. 

5. Paco de Lucia*

Hakkında La busqueda isimli bir belgesel hazırlanan efsanevi Flamenko gitaristi Paco De Lucia da anısına düzenlenen “Beyond the Memory” konseriyle festivalde. (Bu arada Paco De Lucia’nın en çok bilinen şarkılarından ‘Entre dos Aguas’, Javiar Bardem ve Penelope Cruz’un oynadığı Woody Allen filmi ‘Vicky Cristina Barcelona’da kullanılmıştı.)

*Paco de Lucia "Beyond the Memory" konseri 8 Temmuz'da Zorlu PSM Ana Tiyatro'da.

6. Joshua Redman*

Festivalin en renklilerinden Joshua Redman, 2000 yılında Clint Eastwood’un yönetmenliğini yaptığı Uzay Kovboyları (Space Cowboys) filmine soundtrack hazırlamıştı.

*Joshua Redman, Christian McBride, Kandace Springs ve TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası konseri 11 Temmuz'da Zorlu PSM Ana Tiyatro'da.

7. Christian McBride*

Sting… Al This Time belgesel filminde bas çalmış, Passion Play adlı filme soundtrack hazırlamış, Mr. Dynamite: The Rise of James Brown belgeselinde kendini canlandırmış olan cazcı Christian McBride da caz festivalinin çok yönlü sanatçılarından.

*Christian McBride's New Jawn // Kandace Springs konseri 10 Temmuz'da Sultan Park-Swissotel The Bosphorus'da.

8. Parklarda Caz // Mastretta*

Festivalin kült ayağı Parklarda Caz’da ise sinemaseverlerin Torremolinos 73, El Gran Vazques gibi İspanyol filmlerinden hatırlayabileceği Mastretta grubu cazseverlerin karşısında çıkacak.

*Parklarda Caz // Mastretta 9 Temmuz'da Fenerbahçe Khalkedon'da.

9. Hindi Zahra*

Müzik kariyerinin yanı sıra, Fatih Akın ve Tala Hadid gibi
Avrupa sinemasının önemli isimleriyle çalışan Hindi Zahra’yı Fatoumata Diawara
ile birlikte dinleme şansı bulun.

* Fatoumata Diawara & Hindi Zahra konseri 17 Temmuz'da The Grand Tarabya Panaroma Terrace'da.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir