Sımsıcak Bir Hikaye: Çakıl Taşı Yutan Balığını Kurtarmak İçin 500 Dolar Harcayan Kadın

2.7bPAYLAŞIM

Kediler ve köpekler için gösterdiğimiz sevgi veya hastalandıklarında yaptıklarımız bir balık için de geçerli mi? Avustralya'daki koca yürekli kadının minik balığı için uğraşlarını Buzzfeed derlemiş.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/tanyachen/emerg...

Avustralya'da 21 yaşındaki bir kadın, japon balığı yanlışlıkla çakıl taşı yutunca Brisbane veterinerlerine koştu.

The Brisbane Bird and Exotics Veteriner Kliniği Conquer adlı balığın fiziksel muayenesini yaptı ve boğazının arka kısmında siyah bir çakıl taşı olduğunu söyledi.

Conquer acil cerrahi müdahaleye alındı ve taşın alınması için gereken her şey hazırlandı.

Veterinerler bu minnoşun ağzını yavaşça açtı ve özel bir ameliyat aletiyle operasyona başladılar.

Çakıl taşını tuttular...

Ve başarılı bir şekilde çıkardılar!

Klinikte çalışanların söylediğine göre, prosedür epeyce hızlıydı. Conquer iyileşme sürecinde gayet iyi gidiyor.

Conquer'in tedavi masrafları 500 dolara mal oldu. Fakat Conquer'in sahibi bu minik can için uğraşlarından ötürü veterinerlerden büyük bir alkış ve takdir aldı.

Görevlilerden biri:

"Annesinin fazlasıyla dikkatli biri olduğu su götürmez bir gerçek. Eğer evcil hayvanındaki değişimi fark etmeseydi, Conquer şu an açlıktan ölmüş olurdu." 

dedi.

Veterinerler "Kedilere ve köpeklere gösterilen bu sevginin minik bir japon balığına gösterildiğini görmek içimizi ısıttı." dedi.

"Birçok insan kedisine, köpeğine veya çocuğuna para harcama konusunda gözünü bile kırpmaz. Dolayısıyla diğer güzellikleri ve canlıları neden daha az önemseyelim."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nurten-buyukcengiz

Buradan ahkam kesenler..14 yıl aynı evi paylaştığın can yoldaşının hastalandığını görünce elinde avucunda ne varsa harcayanlar var..onlar bizim evlatlarımız.kurtarmak için neler yaptım parayı gözüm bile görmedi..ama olmadı daha fazla yaşatamadım.. :(((( iki evladımı toprağa yatırdım...şimdi ahkam kesmeyi bırakıp işinize bakın..CAN TAŞIYORLAR..NEFES ALIYORLAR..ölüme terketmek cinayettir.!

hasan_isildak

Öncelikle bu balık özel tür bir japon balığı olan ranchu' dur. Ülkemizde bu ayar bir balığı (kalite olarak düşük bir balık) 25-30 TL gibi bir rakama alabilirsiniz. Düzgün şartlarda bakıldığında 10 yıl civarı yaşatan dostlarımız mevcut. Bir akvaryum kurarken en önemli kıstas doğru kurulum yapmak, taş koyacaksan balığın ağzına alıp geri tükürebileceği büyüklükte olmalı, japon balığı akvaryumu kuracak arkadaşlara önerim hagen kumdur. Kesinlikle plastik bitki koyulmamalı ve anubias, java fern gibi sert yapraklı canlı su bitkileri eklenmeli. Konuyada yorum yapmak gerekirse kesinlikle haber değeri taşıması için abartılmış bir rakam 500 dolar.

halil-yilmaz3

şu kücük tatlı balıktaki beynine bile sahip olamayan canlılar buraya gelmiş ileri geri yorum atmış yok afrika yok şöyle yok böyle diye ne diyip diyeceğini bilemiyor insan bu durum karşısında zaten güzel kardeşim herkes bu hayvan sahibi kadar vicdanlı ve iyi niyetli olsaydı siz enbesiller afrikayada yardım yapın demezdi emin olun

culog

500 dolar Fazla lan bu ne diyenler bi okusun ;)

malcolm_ali

500 lük ne var burada ? Bu arada balığı küçümseyen embesiller sevgiye para biçilmez !!

Görüş Bildir