Görüş Bildir
Haberler
Silvan'da Baraj İnşaatı Yoluna Yerleştirilmiş 143 Kilogram Ağırlığında Bomba Bulundu

Silvan'da Baraj İnşaatı Yoluna Yerleştirilmiş 143 Kilogram Ağırlığında Bomba Bulundu

Onedio Medya
01.08.2015 - 21:32

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'ndeki baraj inşaatına giden yolda teröristlerce yerleştirilen 4 piknik tüpüyle desteklenen bomba, güvenlik güçleri tarafından bulunup fünye ile patlatılarak, olası bir facia önlendi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Silvan İlçesi yakınlarında yapımı devam eden Silvan Barajı'na giden Boyunlu Köyü yolunda bomba ihbarı alan güvenlik güçleri tarafından yolda yapılan incelemede 4 piknik tüpüne düzeneklenmiş bomba bulundu. Yolu trafiğe kapatan güvenlik güçleri, daha sonra olay yerine bomba imha uzmanlarını çağırdı. PKK'lılarca yol kenarına gizlenmiş bomba, bomba imha ekipleri tarafından uzaktan fünye ile patlatıldı. Büyük bir gürültüyle patlayan ve yolda büyük bir çukur açan bombanın etkisiz hale gelmesi üzerine yol 6 saatlik aradan sonra tekrar trafiğe açıldı.

İMHA EDİLEN BOMBA 143 KİLOGRAM AĞIRLIĞINDA 

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'ndeki baraj inşaatına giden yola 4 piknik tüpüyle desteklenerek bırakılan ve imha edilen bombayla ilgili Diyarbakır Valiliği açıklama yaptı.

Silvan Barajı'na da giden Boyunlu Köyü yoluna konulan uzaktan kumandalı bombanın 143 kilogram ağırlığında olduğunu belirtilen valilik açıklamasında, 'Silvan 4'üncü Jandarma Komando Alay Komutanlığı tarafından, bugün sabah saatlerinde yapılan mayın aramasında Boyunlu Köyü yolu üzerinde menfeze tuzaklanmış vaziyette; 3 adet 37 kilogram mavi renkli ev tipi tüp ile 1 adet 32 kilogram mavi renkli ev tipi tüp olmak üzere, toplam 143 kilogramdan oluşan 4 adet bomba bulundu. Silvan istikametine doğru Boyunlu Yolu 1. kilometrede tespit edilen bombalarla ilgili uzman ekiplerce yapılan incelemede; bombaların uzaktan kumanda ile mekanize edilmiş vaziyette olduğu tespit edildi. İncelemelerin ardından, söz konusu bomba olay yerinde kontrollü bir şekilde imha edildi. Bombaların bulunmasıyla birlikte güvenlik güçlerimize yönelik muhtemel bir saldırı da önlenmiş oldu' denildi.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
nebusimdi

Çiçek çocukları iş başında.

Mori Grey

İŞİD falan da aynısını yapıyor o zaman onlara da barış güvercini demeli miyiz ?

Hakan Düzağaç

Nekadar da bariscil bir hareket