Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Silahlara Veda: Silahlardan Kürek Yapan Muhteşem Sanatçı Pablo Reyes'in Hikayesi

 > 
271PAYLAŞIM

Kuliacan, Batı Meksika'da ateşli silahlarla ölümün en çok gerçekleştiği şehir. Şehirdeki uyuşturucu çetelerinin öldürdüğü kişilerin aileleriyle konuşan sanatçı Pedro Reyes, silahları bahçelerde kullanmanın bi yolunu bulmuş.

Pedro Reyes silahları eriterek kürek ucu yapma kararı almış. Bunun için de ahaliden silahlarını kupon karşılığında vermelerini istemiş.

Bu kuponlar karşılığında insanlar elektronik veya ev aletleri aldı. Bu anlamlı kampanya çok destek buldu ve Reyes 1527 adet silah topladı.

Bunları toptan ezdi, eritti, üzerinde saatlerce çalıştı. Azmi hayran olunacak derecedeydi.

Ve silahları 1527 adet kürek ucuna dönüştürdü. Şimdi bu kürekler bahçe işlerinde kullanılıyor.

Pedro Reyes, modern kültüre pozitif açıdan yaklaşan biri. Başka insanların başarısızlık gördüğü yerde yeni fırsatlar görüyor.

"Eğer bir şey çürümüşse, bozulmuşsa, onu farklı bir şekilde ele alarak güzel bir şey haline getirmek mümkündür" diyor Reyes.

Bu küreklerle kazılan yerlere binlerce ağaç dikilecek ve dikilmeye başlandı bile.

Pedro Reyes'i tebrik ediyor ve insanlığa olan umudumuzu yenilediği için kalpten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
saranghaehangul

bu dünyada hala iyi şeyler oluyor

Gizli Kullanıcı

Amk en uyuz olduğum şey de bu. Sanki bize imkan veriyolarda biz yapmıyoruz lan imkanın var ne kürek yapıyon sadece enayi. Bateri yap araba yap kapı,süpürge imkan vercekleri bana bak neler yapıyorum

mustafasen

Bence silah lazım. Her evde 1 tane olması lazım yani.

Görüş Bildir