Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

20 Yıllık Kaçamağın Ardından Objektiflere Yakalanan Sihirli Tavşanla Tanışın

 > 
6.7bPAYLAŞIM

Aslında elinizi çabuk tutsanız iyi olur, çünkü bu sevimli tavşanların soyu Pandalar'ın soyundan çok daha fazla tehlikede.

Minik Ili Pika tavşanı, Çin'in kuzeybatısındaki Tianshian dağlarında yaşayan yaklaşık 20 cm boylarında bir tür. İlk defa 1983 yılında keşfedilen Ilı Pikalar'ın sayısının , %70 oranlarında azalma gösterdiği düşünülüyor. Yani sayıları neredeyse 1000'in altında.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

Peluş ayılıkla tavşanlık arasında sıkışıp kalmış sevimli tipiyle "büyülü tavşan", kayıplara karıştıktan tam 20 yıl sonra ilk defa objektiflere bu şekilde yakalanmış.

Bilimsel adı "Ochotona Iliensis" olan sihirli tavşanlar hakkında bilim dünyası maalesef çok fazla bilgiye sahip değil.

Bunun nedeni, bu tatlı yaratıkların doğada çok az bulunmaları ve adlarından da anlaşıldığı gibi sihirli bir şekilde ortadan kayboldukları için görüntülenememeleri.

"İlk keşfettiğim günden beri onların peşindeyim, gözlerimin önünde nesilleri tükenirse gerçekten çok üzülürüm."

Sihirli tavşanları 20 yıl sonra görüntülemeyi başaran vahşi yaşam tutkunu Li Weidong bu sözleriyle soyu tehlikede olan sihirli tavşanlara duyduğu üzüntüyü dile getiriyor.

Bonus: Bu sevimli tavşanı gözüm bir yerlerden ısırıyor diyorsanız size bir müjdemiz var, bu şüpheye düşen tek kişi siz değilsiniz.

Pokemon'un ünlü karakteri Pikachu'nun, sihirli tavşandan esinlenilmiş olabileceği tüm dünyada dolaşan bir söylenti. Hazır adında Pika kelimesi de varken neden olmasın diyor ve şimdi bunu komple sarıya boya, yanakları da kırmızı yap al sana Pikachu diyerek bu söylentiye destek veriyoruz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

geçenlerde bir belgeselde, bu otçul kardeşlerimize "leşlerin beyinlerini yiyolla" diye asılsız, iğrenç bir iftira atıldı. artık ne lobisidir bilmiyorum. Bir tavşan annesi olarak böyle rezalet görmedim. ayıptır

lulucan

çok şeker :DD

deli-sabit

Geri dönmeselermiş iyiymiş; nesillerini kurutur artık Çinliler...

Gizli Kullanıcı

pikaçuyla alakasını göremeyen bi ben miym??

huzunkovankusu

çok şekermiş

Görüş Bildir