Sigara İçmek İstediği İçin Dövülerek Otobüsten Atıldığı İddia Edilen Ercan Dal'ın Sır Ölümü

 > -

Niğde'de otoyol kenarında polisler tarafından ağır yaralı vaziyette bulunan Ercan Dal, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 18 yaşındaki gencin sigara içmek istediği için dövülerek otobüsten atıldığı basına yansıyan iddialar arasında.  Baba Necmettin Dal, "Oğlumun çok sayıda kemiği kırıktı. Olayı net olarak bilmiyoruz. 3 farklı iddia var" dedi. Soruşturma sürüyor... 

Ercan Dal, 29 Ağustos gecesi Niğdeʹnin Ulukışla İlçesi yakınlarında, otoyol polisi tarafından yol kenarında bulundu. Ağır yaralı olarak Niğde Devlet Hastanesiʹne kaldırılan 18 yaşındaki genç yaşam mücadelesini kaybetti. 

Adanaʹnın merkez Seyhan İlçesi Dağlıoğlu Mahallesiʹnde oturan Ercan Dal'ın geçen hafta iş bulmak için İstanbulʹa gittiği, ancak iş bulamadığı ve babası Necmettin Dalʹı arayıp "Geri döneceğim" dediği aktarılıyor.

Ercan Dal, İstanbulʹdaki yakınları tarafından bir otobüs firmasına ait otobüse bindirilerek Adanaʹya gönderilmiş...

Vücudunda çok sayıda kırık olduğu belirtilen Dal, 4 Eylülʹde doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı

Yapılan otopsinin ardından Erdal Dalʹın cenazesi Adanaʹnın Küçükoba Mezarlığıʹnda toprağa verildi.

 

Baba: "Olayı net olarak bilmiyoruz. 3 farklı iddia var"

Adanaʹnın Dağlıoğlu Mahallesiʹndeki evinde taziyeleri kabul eden baba Necmettin Dal, oğlunun neden öldürüldüğünü kesin olarak bilmediğini söyledi. Oğlunun vücudunda çok sayıda kırık olduğunu belirten Necmettin Dal, şunları söyledi:

"Net olarak bir şey bilmiyoruz. Bize 3 farklı olay anlattılar. Birincisi oğlum sigara içmek isteyince muavinlerle kavga etmiş dövüp yola atmışlar. İkincisi otobüste bir kadını taciz etmiş, yolcular dövüp yola atmış. Otobüs firması da oğlumu yolda sağ ve sağlıklı olarak indirdiklerini, dayak olayının söz konusu olmadığını anlattı. Soruşturma hakkında da resmi olarak bize bir şey söyleyen olmadı. Otopsi tutanağı istedim onu da vermediler. Biz kime inanacağız bilmiyorum. Olayın ortaya çıkmasını ve sorumluların hesap vermesini istiyorum."

Henüz gözaltına alınan kimse yok

Ercan Dalʹın ölümüyle ilgili iddialar üzerine Niğde ve otobüs firmasının merkezinin bulunduğu Diyarbakırʹda polisin ortak soruşturma başlattığı, henüz gözaltına alınan kimse olmadığı belirtiliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Niğdeolay
Görüş Bildir