Sıfırdan Başlayıp Milyoner Olan Herkesin İstisnasız Sahip Olduğu Basit Ama Etkili Bir Özellik Var

-

Onlar ne ailelerinden kalan miras şirketlerin yöneticisi oldu ne de bu paralar onlara piyangodan çıktı. Kendi girişimleriyle servetlerine hayat veren milyonerler bu yolda alışkanlıklarını ve hayata bakış açılarını hepimizden farklı konumlandırıyor, onların sırrı da bu. Bu sırrı çözmenin zamanı gelmişti.

Önce kimlerden bahsettiğimizi somutlaştıralım, ardından sırlarını öğrenelim.

Misal, Elon Musk. O milyoner çıtasını milyarder çıtasına yükselteli çok oluyor fakat girişim fikirleri ve azmiyle zekasını birleştirerek mevcut durumuna kendisi hayat verdi. Sadece bu üç özelliği onu zirveye taşımadı. O ve diğerlerinin alışkanlıkları bu yolda her daim belirleyici oldu, olmaya da devam ediyor.

Kendi başarısını kendi yaratan ikonların görünüşü bizlere bir başlangıç noktası verebilir.

Pozitif bir duruşu benimsiyorlar, görseldeki dünyaca ünlü milyoner Grant Cardone gibi. Mutlu imajı vermek gibi basite indirgemeden önce durun! Bilim konuşsun.

Pozitif duruş iç dünyamızı biz farkında olmasak da 'yapay' bir biçimde besliyor ve yaptığımız işlerin verimini büyük oranda artırıyor.

Prefrontal korteks üzerinde yapılan araştırmalar gösterdi ki eğer negatif, mutsuz bir duruşa sahipsek beynimiz neredeyse üçte birini devre dışı bırakıyor, yani verimini düşürüyor.

Beyni ve buradan aldığı verilerle vücudu kontrol eden prefrontal kortekste yaşanan bu etkinin sebebi beynimizde yaşamını sürdüren 'sürüngen beynimiz'.

Limbik sistem gibi sürüngen beyni olarak da tanımlayabileceğimiz, beynimizin insanlığın eski çağlarından transfer ettiği bölümleri surat ifademizi hislerimiz, zihnimiz ve direkt olarak çalışma verimimizle ilişkilendiriyor.

Olumlu görünmek güzeldir, gerçekten mutlu ve sağlıklı olup olumlu görünmek ise paha biçilemez.

İş hayatında dengeleri değiştirecek fikirleri hayata geçirirken yatırımın büyüğünü kendimize yapmamız gerek. Başarıyı kendileri kovalayıp yakalayan insanlar ofislerinde verimli olabilmek için bedenlerinin de mutlu olması gerektiğinden haberdar.

Kendi milyonlarını taştan çıkaran milyonerlere göre işinizde sebat etmenizi sağlayacak güç hayata pozitif bakışın ürünü.

Sebat ettikçe, sabır gösterdikçe bozulan dengeler yapay bir gülümsemeyle yerini çalışkanlığa bırakabiliyor.

Başarılı olmanın temel sırlarından biri, günümüzün en zor alışkanlığı odaklanmak.

Büyük başarılara sahip girişimcilerin yahut iş adamlarının ayırıcı özelliklerinden biri olsa da odaklanmak teoride basit pratikte hayli zor bir meziyet. Farklı işleri aynı anda yürüterek ihtimalleri kendimizce iyiye doğru sürüklediğimizi zannetsek de tek bir ana hedefe odaklanmak başarıyla aramızdaki o perdeyi aralamayı sağlayabilir.

Hedefinizin size sağlayacağı ödüller sanıldığı kadar uzakta olmayabilir.

Sadede gelirsek, araştırmalar gösterdi ki kendi başarısını hiçlikten alıp çıkaran başarılı insanlar önce pozitif olmayı öğreniyor, sebat ve başarı zaten bu iç huzurun yanında gelecek eşantiyonlar. Milyoner ya da değil, mutlu bir gelecek diliyoruz! (Bizim tercihimiz de milyonerlikten yana.)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
_oishii_

elon musk'da sıfırdan başladıysa biz ölelim. bi araştırın anasını babasını bari adam paranın içine doğmuş tamam zekasına laf edecek kadar hödük değilim ama sıfırdan başlamak diye bişey de yok

hukumran

bu zırvaları okuyup da zengin olmaz. go and get a fucking real job!

layd

sırrın ne olduğunu okumak için giriyorsun habere sır yok, davranış psikolojisi var..

alestatorni

Dünyadaki en zengin insanların komedyenler olması gerekmez mi o zaman ?

x1rooot

haklısın < >

alpagut-han

zaten onlar değil mi? yaptıkları iş oranında kazandıkları paraya bakarsak diğerlerine çok çok fazla kazanıyorlar...örn cem yılmaz ne yapıyor? gideri ne? masrafları ne? ne risk almış sahneye çıkarken? hiç bir şey adam çıkıyor konuşuyor ve aldığı paradan giden tek şey vergisidir...

alestatorni

komedyen derken kastettiğim cem yılmaz değildi.ülkede nice komedyen var ama adamların isimleri akla gelmiyor, mevzu açıldığında.Onlardan bahsediyorum.

huseyin-kurbuz

Adamların kast ettiği şey milyonerlerin hepsi hayata pozittif bakan insanlar ama pozitif olan herkes milyoner olacak diye bişey yok örnek verecek olursak tavuk iki ayaklıdır ancak her iki ayaklı tavuk değildir

Görüş Bildir