Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sevgilisini Mesajla İntihara Teşvik Eden Michelle Carter, İki Buçuk Yıl Hapis Cezası Aldı

 > -

Erkek arkadaşını intihara sürükleyen mesajlardan sonra kasıtsız adam öldürme suçuyla yargılanmıştı Michelle Carter. Bu Perşembe çıkan karara göre iki buçuk yıl hapis cezası aldı.

20 yaşındaki Carter, Haziran ayında, 3 yıl önce yaşanan olayda suçlu bulundu.

Conrad Roy, 12 Temmuz 2014'te kendi canına kıydı. Arabasının içinde kendini karbon monoksitle zehirledi. Gencin akıl hastalıklarıyla kötü bir geçmişi olduğu, daha önce de intihara kalkıştığı biliniyordu.

Ancak korkup araçtan çıkan Roy'u mesajlarıyla geri binmeye ikna etti Carter, bu da arkadaşlarıyla telefon konuşmalarında ortaya çıktı.

Bir üst mahkemeye taşınan eyalet suçlamaları tamamlanana kadar cezasına başlamayacak. Eğer hapis yatarsa, cezanın kalanı 1 Ağustos 2022'ye kadar askıya alındığı için yalnızca 15 ay yatacak.

Ceza, savcıların umduğundan çok daha hafif geldi.

BuzzFeed'den derlediğimiz habere göre Perşembe günkü duruşmada, hakim Moniz'in önüne sunulan ceza süresi 7 yıl ile 12 yıl arasıydı. Carter'ın savunma avukatları ise hiç hapis yatmadan 5 yıllık gözetim altına girmesini önerdiler. Bu gözetim ruh sağlığı danışmanlığı gibi özel şartlar içeriyordu.

Kararında, Carter'ın yaşının, olgunluğunun veya akıl sağlığının hareketlerine gözle görülür bir etkisi olmadığını söyledi, ancak Carter'ın yaşında bir insanın rehabilitasyon için daha büyük bir şansı olduğunu da ekledi.

Ayrıca, işlediği suçun sonucunda, rehabilitasyon ve cezanın dengeli tutulması gerektiğini söyledi.

Carter'ın, Roy'un ailesiyle ve aleyhine ifade veren lise arkadaşlarıyla herhangi bir iletişime geçmesi kesinlikle yasaklandı. 

Aynı zamanda, Carter'ı bu olaydan hiçbir şekilde kar yapmaya çalışmaması için uyardı. Yani hiçbir film veya kitap için kontrat imzalayamaz ve detay veremez.

"İnsanlığı neredeydi?"

Roy'un acılı ailesi, ifadelerinde Roy'un ölümü için Carter'ı suçladı.

"İnsanlığı neredeydi?"

"Oğlumun zayıflıklarından faydalandı ve kendi çıkarları için onu kukla gibi kullandı. Oğlum benim en yakın arkadaşımdı." dedi Roy'un babası.

"Davanın temyize gitmesi pek olası değil"

Carter'ın savunma avukatı Joseph Catalado, Carter'ın 'pişmanlık duyduğunu' ve hareketlerinin sorumluluğunu kabul ettiğini söyledi. Aynı zamanda Varter'ın kendi ruhsal problemlerini de vurguladı. Doğru çözümün hapsetmek yerine rehabilite etmek olduğunu iddia etti.

Yasa uzmanları, davanın temyize gitmesini pek de olası bulmuyor. "Carter ne kadar teşvik etmiş olsa da, yine kendi canına kıyan Roy oldu. Bu kendi kararıydı." diyor Daniel Medwed.

En iyi çözümün, Massachusetts yetkililerinin baskı altında intihar hakkında yeni bir ceza kanunu çıkarması olduğunu öne sürüyor Medwed.

Dava hakkında daha fazla bilgi almak ve Carter'ın mesajlarını görmek isterseniz 👇

Sevgilisini Mesajla İntihara Teşvik Eden Kadın, Kasıtsız Adam Öldürmekten Suçlu Bulundu - onedio.com
Sevgilisini Mesajla İntihara Teşvik Eden Kadın, Kasıtsız Adam Öldürmekten Suçlu Bulundu - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İntiharKitap
Görüş Bildir