Sert Mesajların Verildiği 2017 Super Bowl’un Çok Konuşulan En İyi 13 Reklamı

271PAYLAŞIM

Amerika'nın en büyük spor organizasyonu Super Bowl pazar gecesi sona erdi. Atlanta Falcons ile New England Patriots'ın kozlarını paylaştığı mücadele, ilk 3 çeyrekte geriye düşen Patriots'ın son çeyrekte inanılmaz bir atak yaparak zaferi kazanmasıyla son buldu.

Super Bowl'un kendinden daha meşhur reklam kuşaklarına ise, Trump karşıtı tavırlar ve toplumsal çeşitliliğin önemine vurgu yapan reklam metinleri damgasını vurdu. 👊 30 saniyesi için tam 5.5 milyon dolar ödenen bu reklamlar arasından en çok ses getirip beğenilen 13 tanesini sizler için derledik. Keyifli izlemeler!

1. Audi'nin, kızını izleyen bir babanın düşünceleri üzerinden gelirde cinsiyet eşitsizliğine vurgu yaptığı “Daughter” reklamı

Audi'nin çalışma hayatında kadın ve erkekler arasındaki gelir adaletsizliğini işlediği reklamı finalin en çok övgü alan reklamlarından biriydi.

2. Budweiser'ın çok büyük alkış alan, Trump'ın göçmen politikalarına karşıt reklamı

Tüm turnuvanın kuşkusuz en çok ses getiren, en eleştirel reklamlarından biriydi ve hayli de etkileyiciydi. Reklam, Anheuser-Busch'un göçmen kurucusu Adolphus Busch'un hikayesini işliyor.

3. Kia'nın Melissa McCarthy'li fazlasıyla eğlenceli "çevre dostu" temalı reklamı

Kia'nın çevre dostu hibrid modeli Niro için çektiği bu reklamı Wall Street Journal okurları, turnuvanın en komik reklam filmi olarak oyladı.

4. Trump'ın saçlarıyla alttan alta dalga geçen It's A 10 Hair Care reklamı

Aslında diğerlerine kıyasla hayli küçük bir saç bakım markası olan 'It's A 10 Hair Care'in reklamı şöyle başlıyor:

"Amerika, önümüzdeki en az 4 yılımızda berbat bir saç göreceğiz."

5. Honda'nın, ünlü isimlerin okul yıllığı fotoğraflarını kullandığı mükemmel "Hayallerinin peşinden git" reklamı

Birbirinden ünlü isimlerin gençliklerinden, başarıya giden zorlu yola dair hem bilgece, hem de birbirinden nüktedan tavsiyeler gerçekten de izlemeye değer.

6. Mr. Clean'in, yayınıyla eş zamanlı olarak diğer reklam verenleri Twitter'dan trollediği reklamı

Procter & Gamble'ın eğlenceli ve garip bir biçimde de seksi olan bu reklamına Twitter'daki Mr. Clean hesabının muziplikleri eşlik etti. Mr. Clean bu hesaptan, reklamı yayına giren diğer tüm markaları attığı laflarla trolledi.

😅

7. Tide'ın Terry Bradshaw'lu "Gömleğinde leke var!" reklamı

Reklam o kadar beğenildi ki, Fox TV futbol yorumcusu Terry Bradshaw'ın lekesi aynı reklamda olduğu gibi, dün Twitter'da en çok konuşulan konulardan biri oldu :)

8. Squarespace'in performansıyla herkesi güldüren John Malkovich'li reklamı

John Malkovich'i JohnMalkovich.com alan adını (domain'ini) birinden almaya çalışırken izlediğimiz hayli eğlenceli reklam yine Twitter'da çok konuşulanlar arasına girdi.

9. Google'ın evin yalnızca ev değil 'yuva' olduğunu hatırlatan Google Home reklamı

Google'ın yeni ürünü, sesli komut ve sesli arama teknolojisi Google Home'un reklamı elbette çok beğenildi.

10. Şirinlik muskası bebeklerin Super Bowl efsaneleri gibi giydirildiği nefis NFL reklamı

Mr. Ditka, Michael Irvin, VInce Lombardi, Joe Namath, Bill Belichick, Marshawn Lynch gibi Super Bowl efsanelerini, Chicago'nun unutulmaz You're the Inspiration (İlham Sensin) şarkısı eşliğinde sunan reklam Twitter'da en çok konuşulanlar arasına girdi.

11. Airbnb'nin toplumsal ve ırksal farklılıkları kucaklama temalı reklamı

Kim olduğumuzun, nereden geldiğimizin ya da hangi dine inandığımızın önemi olmadığına, her birimizin bu dünyaya ait olduğuna ve dünyayı da bu çeşitliliğin güzel kıldığına dikkat çeken reklam, herkes tarafından Trump'ın göçmen politikalarına çok güzel bir eleştiri olarak yorumlandı.

12. Türk Hava Yolları'nın Morgan Freeman'lı 'Keşfet' reklamı

Geçtiğimiz yıl Super Bowl'da yayınladığı Batman vs Superman reklamıyla inanılmaz sükse yapan THY, bu yılki sade ve nokta atışı mesajıyla da beğenilenler arasında olmayı bildi 👏👏

"Vakit geldi. Dünyanı genişlet." 

13. Son olarak orijinal versiyonu sansüre uğrayan, ve tartışmasız turnuvada en çok konuşulan 84 Lumber - Yolculuk reklamı

Yine göçmen temalı olan bu reklamın orijinali, Trump'ın Meksika sınırına öremeyi planladığı duvara gönderme olarak bir sınır duvarı içeriyordu. Reklam bu haliyle Fox tarafından reddedilince bu kısım çıkartılmak durumunda kalındı.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kanlikontesdiyin

#12 <3<3<3

gzm-ynklr

GÜZEL )))

Görüş Bildir