Görüş Bildir
Haberler
Sepetiyle İyilik Saçıyor: Her Gün 5 Kilometre Yürüyüp Yüzlerce Sokak Hayvanını Besleyen Muazzez Teyze ile Tanışın!

etiket Sepetiyle İyilik Saçıyor: Her Gün 5 Kilometre Yürüyüp Yüzlerce Sokak Hayvanını Besleyen Muazzez Teyze ile Tanışın!

Yasin Arslan
16.02.2018 - 18:35 Son Güncelleme: 18.02.2018 - 10:13

Antalya'daki Lara sokaklarında yaşayan onlarca kedi ve köpek her sabah 60 yaşındaki 'Muazzez teyze'nin yolunu gözlüyor. 300'den fazla kedi ve 20'den fazla köpeği besleyen Muazzez Turan, her gün sabah saat 7'de yola çıkıyor ve 5 kilometrelik güzergahındaki sokak hayvanlarının karınlarını doyuruyor, hasta olanlara ilaç veriyor, barınakları kazaklarıyla yalıtıyor. 

5 yıldır Antalya'da yaşayan Muazzez teyze mesaiye sabahın erken saatlerinde başlıyor.

5 yıldır Antalya'da yaşayan Muazzez teyze mesaiye sabahın erken saatlerinde başlıyor.

Akşamdan haşladığı tavuk etlerini kemiklerinden sıyıran Muazzez teyze, etin suyu, tavuk etleri ve bazı ek gıdaları tencerede karıştırarak pişirdikten sonra büyük bir kovaya koyuyor. Tavuk kemiklerini de köpekler için ayrı poşete dolduran Muazzez teyze, hasta olan hayvanlar için daha önce veterinerden edindiği ilaçları da yanına almayı ihmal etmiyor.

İlk olarak evindeki beş kedinin karnını doyuruyor ve tekerlekli alışveriş sepetiyle yollara koyuluyor.

İlk olarak evindeki beş kedinin karnını doyuruyor ve tekerlekli alışveriş sepetiyle yollara koyuluyor.

Hayvanların yiyeceklerini ve suyunu tekerlekli alışveriş sepetine dolduran Muazzez teyze, her sabah evinde beslediği 5 kedinin karnını doyurduktan sonra yola çıkıyor.

Muazzez teyzenin alışveriş sepetinin sesinin duyan kedi ve köpekler önüne atlıyor.

Muazzez teyzenin alışveriş sepetinin sesinin duyan kedi ve köpekler önüne atlıyor.

Her gün aynı güzergahı kullanan Muazzez teyzenin yolunu gözleyen 300'ü aşkın kedi ve 20'den fazla köpek, bulundukları noktalardan geçen alışveriş sepetinin tekerleklerinin gıcırtısını duyar duymaz önüne atlıyor.

Kedi evlerindeki hayvanları kazaklarıyla ısıtıyor.

Kedi evlerindeki hayvanları kazaklarıyla ısıtıyor.

Güzergahının sonundaki parkın farklı yerlerine koyduğu ve hayvanlar üşümesin diye içlerini kullanmadığı kazaklarla yalıttığı kedi evlerini de kontrol eden Muazzez teyze, küçüklüğünden beri hayvanlara düşkün olduğunu söylüyor.

'5 yıldır hiç aksatmadan yağmurda, soğuk havalarda bile aynı yolculuğu yapıyorum.'

İki çocuğunu büyütüp evlendiren Muazzez teyze, 5 yıldır Antalya'da eşi Mustafa Turan ile yaşıyor. Daha önce Hatay'da da sokak hayvanlarını besleyen Muazzez teyze 5 yıldır her gün yağmur çamur demeden 5 kilometre boyunca hayvanların karnını doyurmak için yürüdüğünü anlatıyor ve ekliyor: 

'' 5 yıldır Antalya'dayım. Daha önce yaşadığım Hatay'da da sokak kedilerinin karnını doyuruyordum. Buraya geldikten sonra 5 kilometrelik yürüyüş yolumdaki kedi ve köpekleri beslemeye başladım. Alışveriş sepetinin tekerleklerinin gıcırtısını duyan hemen önüne atlıyor. Bir keresinde benim geçtiğim saatlerde benden önce bir bebek arabası ilerliyordu yolda. Onun sesini duyunca benim geldiğimi sanıp başına üşüştüler ama beni göremeyince hayal kırıklığıyla geri döndüler. Bu, beni çok etkiledi. Her gün benim yolumu gözlüyorlar. Ben de 5 yıldır hiç aksatmadan yağmurda, soğuk havalarda bile aynı yolculuğu yapıyorum.''

'Ben sırtımda da mamaları taşırım. Lütfen, hayvan seven herkes bana ulaşsın.'

'Ben sırtımda da mamaları taşırım. Lütfen, hayvan seven herkes bana ulaşsın.'

Emekli maaşıyla hayvanları beslemekte zorlandığını söyleyen Muazzez teyze, sadece parklardaki hayvanlar için ayda 10'dan fazla büyük torba mama aldığını söylüyor ve havyan severlerin desteğini istiyor: 

''Sadece parktaki kedilere bile ayda 10'dan fazla büyük torba mama götürüyorum. Bunun yanında tavuk ve diğer gıdalar ile ilaçlar alıyorum. Bazı hayvanseverler destek veriyor ama bu, yeterli olmuyor. Tek isteğim mama ve kediler için yiyecek. Bir de ilaç desteğinde bulunulması. Ben sırtımda da mamaları taşırım. Lütfen, hayvan seven herkes bana ulaşsın, mama desteğinde bulunsun.''

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
943
513
64
10
9
8
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?