Seninle Gurur Duyuyoruz! Ceylan Ceylan Yüzde 100 Bursla Dünyanın En Saygın Üniversitesi MIT'e Kabul Edildi! 👏

 > 
7bPAYLAŞIM

Daha önce sayısız başarıya imza atarak hepimizi gururlandıran İzmir Fen Lisesi öğrencisi Ceylan Ceylan, dünyanın en saygın üniversitesi Massachusetts Institute of Technology (MIT)’de yüzde 100 bursla okuyacak.

Kaynak: 1, 2, 3

İzmir Fen Lisesi 12. sınıf öğrencisi Ceylan Ceylan, dünyanın en saygın üniversitesi olarak kabul edilen ve Nobel ödüllü pek çok bilim insanını yetiştiren Massachusetts Institute of Technology (MIT)’de yüzde 100 bursla okuyacak.

Araştırma olanaklarının çeşitliliği ve uluslararası pek çok alanda başarılarıyla adından söz ettiren MIT’ten dünyaca ünlü online eğitim platformu kurucusu Salman Khan, Apollo 11 astronotu Buzz Aldrin, General Motors CEO'su Alfred Sloan, ünlü sinema oyuncusu James Wood ve 20. yüzyılın en önemli fizikçilerinden kabul edilen Richard Feynman mezun oldu.

Geçtiğimiz yıl Asya bölgesinde gerçekleştirilen Mendeleyev Kimya Olimpiyatları’nda gümüş madalya ve Uluslararası Kimya Olimpiyatları’nda altın madalya kazanan Ceylan Ceylan, başarısının tesadüf olmadığına inanıyor.

Ceylan Ceylan, TÜBİTAK tarafından yapılan bilim olimpiyatlarında daha önce bronz ve altın madalya kazandı. Buradaki çalışmaları ve İzmir Fen Lisesi ile Atatürk Üniversitesi’ndeki eğitimleri sayesinde başarıya ulaştığının altını çiziyor: “Siz yapmak istediğiniz müddetçe karşınıza çıkan bütün zorlukları aşabilirsiniz."

MIT’te aldığı 5 yıllık eğitimin ardından Türkiye’ye döneceğini ve ülkesine hizmet edeceğini söyleyen Ceylan Ceylan, Aziz Sancar gibi bir bilim insanı olmayı istiyor.

Alacağı eğitimle bilime katkı sunacak çalışmalar içerisinde yer almak için her şeyi yapacağını dile getiriyor ve ekliyor: “Bizleri yetiştiren, ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz ülkeme hizmet etmeye devam edeceğim. MİT'de alacağım eğitimle bilime katkı sunacak çalışmalar içerisinde yer almak için her şeyi yapacağım. Umarım bir gün ben de Aziz Sancar gibi kimya alanında ülkeme Nobel ödülü kazandırırım."

Başarısı, azmi ve gelecek planlarıyla göğsümüzü kabartan Ceylan Ceylan'ı ayakta alkışlıyor ve başarılarının devamını diliyoruz! 👏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir