Senin Ruhun Hangi Mevsime Ait ?

2.9bPAYLAŞIM

İlkbahar, yaz, sonbahar, kış... Acaba senin ruhun bu dört mevsimden hangisine ait? 

Öğrenmek için haydi teste!

1. Haydi başlayalım. Kahvaltı günün en önemli öğünü. Pekii sen kahvaltıda güne hangisiyle başlamayı seçersin?

Kahve
Süt
Çay
Meyve suyu

2. Günün en sevdiğin zamanını sorsak?

Sabah
Öğle
Akşam
Gece

3. En yakın arkadaşını göz önüne getir ve onun en sevdiğin iki özelliği hangisi seç bakalım!

4. Yabancı dizilerden hangisini bıkmadan izlersin?

Shameless
Vikings
The Walking Dead
Game oh Thrones

5. Çocukluğunu genel olarak nasıl tanımlarsın ?

Genel olarak iyi
Oldukça mutlu
Yalnız ve depresif
Özlem dolu

6. Hangi tatil seni daha çok rahatlatır?

Bol gezmeli tatil en güzeli
Güneş - Kum - Deniz
Herkesten uzakta kamp tatili
Kayak yapılan tatil gibisi var mı?

7. Hangi meyveyi yemelere doyamazsın söyle bakalım?

Karpuz
Üzüm
Çilek
Elma
Portakal
Nar

8. Geldik son soruya. Edvard Munch'un 'Çığlık' adlı tablosuna baktığında ne görüyorsun?

Sessiz bir çığlık
Hayatın her şeye rağmen devam ettiğini
Şekilleri bozulmaya yüz tutmuş şeyler
İç karartıcı renkler

İlkbahar!

Senin ruhun ilkbahara ait! Sen tıpkı bahar çiçekleri gibi rengarenk cıvıl cıvıl bir insansın. Seni mutsuz görmek neredeyse imkansız. Etrafındakiler için bir çeşit enerji deposusun. Gülmeyenleri güldürür, canı sıkkın olanları iyileştirirsin. Çünkü sen daima karanlığın ardındaki ışığı görürsün. Çok iyimsersin yani, umutsuzluğa kapılıp kendini üzmek yerine iyi tarafını görmeyi tercih ediyorsun her durumun. İlkbahar mevsimler arasında en ılımlı olanıdır. Sen de tıpkı ilkbahar gibi ılımlı bir insansın. Abartı yoktur senin hayatında, her şey tam kararında olması gerektiği gibidir. Bu yüzden de sevenin çoktur, çekemeyenin de. İlkbahar tam senin mevsimin. Kim temiz havanın, kuş cıvıltılarının, mis gibi çiçek kokularının tadını çıkarmak istemez ki?

Yaz!

Senin ruhun yaza ait! Sen tıpkı yaz gibi sıcacık bir insansın. Çok neşelisin, yüzünden gülümseme bir saniye bile eksik olmaz senin. İnsanlar seni gördüklerinde içleri ısınır, istemsiz bir gülümseme oluşur suratlarında. Her ortamın en aranılan, en sevilen ismi olman bundandır. Yaz çok hareketli bir mevsimdir, sende de yazın bu hareketliliğini görmek mümkün. Yerinde durmuyorsun hiç, oturup kalmak hiç sana göre değil. Hayatında daima bir hareket, enerji istiyorsun. Ayrıca sende yazın kavurucu sıcağı gibi bir öfke var. Damarına basıldığı zaman seni durdurabilene aşk olsun. Adamı doğduğuna pişman edersin sen. Tersine dikkat etmek lazım yani, seni kızdırmamak lazım. Onun dışında 10 numara bir insansın. :)

Sonbahar!

Senin ruhun sonbahara ait! Sonbahar insana hep romantik gelir; yaprakların dökülüşü, her yerin hafif turuncu bir renge bürünmesi. İşte sende sonbaharın romantikliği var. Çok ince ve romantik bir insansın sen. Kibarlık genlerine işlemiş yani. Tam anlamıyla aşkın ve romantizmin sözlükteki anlamı sensin. Ayrıca da melankolik bir insansın. Bunu çok abartmadıktan, kendini çok parçalamadıktan sonra bir sıkıntı yok bizce. Kendini değmeyecek şeyler uğruna üzme yeter. Sakın unutma: "Hiç kimse ya da hiçbir şey senden daha değerli değil.”

Kış!

Senin ruhun kışa ait! Resmen mücadele mevsimidir kış. Sen de savaşçı bir insan olduğun için kış senin mevsimin. Hep bir mücadele içindesin, istediğin şey için bıkmadan yorulmadan sonuna kadar savaşırsın sen. Ayrıca dışarıdan bakanlar senin çok soğuk ve ciddi bir insan olduğunu düşünür. Ama seni tanıyınca yanıldıklarını anlarlar. Ketum bir havan da yok değil. Fakat seni tanıyanlar seni bilirler, senin aslında ne kadar sevecen ve sempatik bir insan olduğunu. Ayrıca çok iyi bir sırdaşsın sen. Herkesin hayatında olmasını istediği türden bir insansın yani.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahmet-arda-sen

İlkbahar

rustem-orhan

yaz

kenan-inal

O değilde yaz ne zaman geliyor?

suleyman-ozden

Yaz! Yaz! Senin ruhun yaza ait! Sen tıpkı yaz gibi sıcacık bir insansın. Çok neşelisin, yüzünden gülümseme bir saniye bile eksik olmaz senin. İnsanlar seni gördüklerinde içleri ısınır, istemsiz bir gülümseme oluşur suratlarında. Her ortamın en aranılan, en sevilen ismi olman bundandır. Yaz çok hareketli bir mevsimdir, sende de yazın bu hareketliliğini görmek mümkün. Yerinde durmuyorsun hiç, oturup kalmak hiç sana göre değil. Hayatında daima bir hareket, enerji istiyorsun. Ayrıca sende yazın kavurucu sıcağı gibi bir öfke var. Damarına basıldığı zaman seni durdurabilene aşk olsun. Adamı doğduğuna pişman edersin sen. Tersine dikkat etmek lazım yani, seni kızdırmamak lazım. Onun dışında 10 numara bir insansın. :)

-177

Yaz! Senin ruhun yaza ait! Sen tıpkı yaz gibi sıcacık bir insansın. Çok neşelisin, yüzünden gülümseme bir saniye bile eksik olmaz senin. İnsanlar seni gördüklerinde içleri ısınır, istemsiz bir gülümseme oluşur suratlarında. Her ortamın en aranılan, en sevilen ismi olman bundandır. Yaz çok hareketli bir mevsimdir, sende de yazın bu hareketliliğini görmek mümkün. Yerinde durmuyorsun hiç, oturup kalmak hiç sana göre değil. Hayatında daima bir hareket, enerji istiyorsun. Ayrıca sende yazın kavurucu sıcağı gibi bir öfke var. Damarına basıldığı zaman seni durdurabilene aşk olsun. Adamı doğduğuna pişman edersin sen. Tersine dikkat etmek lazım yani, seni kızdırmamak lazım. Onun dışında 10 numara bir insansın. :)

Görüş Bildir