Seni Neden Kıskanıyorlar?

 > -
Abone ol

Kıskançlık olmasa dünya daha güzel bir yer olabilir ama ne yazık ki kıskanıyor, kıskanılıyoruz. Seni de kıskanıyorlar biliyorsun değil mi? Peki ama neden kıskanılıyorsun? Haydi bulalım.

1. Hangi cinsiyete karşı ilgin var?

2. Bir ilişkin var mı?

3. Cumartesi geceleri genel olarak sen?

4. İdolün?

Acun Ilıcalı
İlber Ortaylı
İbrahim Tatlıses
Demet Akalın
Tarkan

5. Birini artık hiçbir zaman sosyal medyda televizyonlarda görmeyeceksin. Hangisi?

Atilla Taş
Ajdar
Nihat Doğan

6. Günün hangi diliminde kendini daha iyi hissediyorsun?

Sabah erken saatlerde
Öğleden sonraları
Gece geç saatlerde
Her gün değişiyor

7. Komedi filmi izlerken sen?

8. Arkadaşının düğününde salona girerken sen?

9. Yazılması mümkün olsa hangisi CV'ye başarı olarak kesinlikle yazılmalıydı?

Dişçi koltuğuna oturmak
Platonik aşka açılmak
Şiddetli yağmurda karşıdan karşıya geçmek

10. Son olarak hangi dizi/film karakteri senin yansıman?

Fiona
Sherlock
Jack
Bihter
Rıza Baba
Khaleesi
Omar
Saga

11. Pardon burcunu sormayı unutmuşuz :)

Boğa
Akrep
Aslan
Yengeç
Yay
Terazi
Balık
Başak
Koç
Kova
İkizler
Oğlak

Çünkü sen bir prensessin!

Evet bu bir gerçek. Gülünce yüzünde güller açan, girdiği yerde ışık saçan, taşları çatlatan, gözleri kamaştıran, süzüm süzüm süzüldüğünde etrafında kelebekler uçuşan bir prensessin sen. Kıskanılman da tabiatın gereği. Kenafir gözlüler seni gördükçe fesatlıklarından çatlaya dursun, sen prenses çizginden taviz verme çünkü...

Tüm aşklar onun hayallerinde gizli 
Bak geldi masal prensesi 
Tüm tutkular onun masallarında gizli 
İşte orada masal prensesi!

Çünkü yakışıklı bir sevgilin var!

Doğruya doğru bizde yalan yok. Sevgilini kıskanıyorlar.  Aslında kıskanılan mutluluğun olabilir. Belki farkında değilsin ama çevrendeki bazı insanların sen yalnızken ve sevgilinle birlikteyken tavırları ne kadar farklı değil mi? Gözleri hep üzerinizde değil mi? Çünkü birçoklarının hayallerindeki hayatı yaşıyorsunuz. Tadını çıkarın ;)

Çünkü güzel bir sevgilin var!

hollywoodneuz.us

Doğruya doğru bizde yalan yok. Sevgilini kıskanıyorlar.  Aslında kıskanılan mutluluğun olabilir. Belki farkında değilsin ama çevrendeki bazı insanların sen yalnızken ve sevgilinle birlikteyken tavırları ne kadar farklı değil mi? Gözleri hep üzerinizde değil mi? Çünkü birçoklarının hayallerindeki hayatı yaşıyorsunuz. Tadını çıkarın ;)

Çünkü başarılısın!

Çevrendeki insanların sana nasıl gıptayla baktıklarının farkında mısın? Yaptığın işe kendini verirsen çok iyi işler çıkarabiliyorsun ve çevrende kolay sivriliyorsun. Bu sivrilme birilerini rahatsız ediyor belli ki. Kıskanılmayacak bir insan değilsin. Bir şekilde öne çıkmayı beceriyorsun ve çevrende gözler sana çevriliyor. Senin de hayatın böyle, sen başaracaksın birileri konuşacak ;)

Çünkü zarifsin!

Adeta herkesin imrenerek baktığı bir mücevher gibisin. Sütunlu, mermer, beyaz bir cadde açılmışcasına toplanan bir kalabalık ve herkesin gözü senin üstünde. Kapkaranlık gecenin ortasında parlayan bir pırlanta gibi zarif. Biraz yalnız ve nedense kıymeti az bilinen cinsten. Pırıl pırıl bakışların, duruşun, giyimin kuşamın, endamın insanların seni kıskanması için yeterli bir sebep.

Çünkü popülersin!

Evet popülersin çevrende. Bir yönünle öne çıkmışsın ve bu insanları rahatsız ediyor. Evrenin kuralı budur! Popüler olanı sevmeyen bir kitle her zaman vardır ve birileri hep paçasından tutup aşağı çekmek ister. Çünkü sen onlara göre, bu popülariteyi hak etmiyorsun. Çünkü onlar senin yerinde olmalılar. Çünkü, çünkü, seni deli gibi kıskanıyorlar...

Çünkü güçlüsün!

Karakter olarak güçlü birisin. Dokunsan dağılacak bir yapın yok. Mücadele edip bir yerlere gelmek senin için adeta çocuk oyuncağı. Güçlü olman insanların senin hakkında açıkça konuşmalarını engelliyor. Haliyle başlasın dedikodular, kulisler... Seni yıpratmak için her her türlü tüneller kazılır, sen farkına varmadan bina çöker, aman dikkatli ol.

Çünkü zekisin!

İnsan sonradan zarif, güçlü, popüler, başarılı vs vs olabilir ama zeki olmak sonradan elde edilebilecek bir özellik değil. Bırak kıskansınlar :) Hemen hemen, her konuya ilgilisin. Hepsi hakkında söyleyecek bir sözün var. Zekana aşırı güvenin, arada minik kazalara neden olsa da hiç taviz vermiyorsun.  Başkaları için öğrenmesi çok zor olan her şey, senin için çocuk oyuncağı. Çabuk öğrenip çabuk uyguluyorsun. Eh zeki olunca, sevgilin de zeki oluyor. Gel de kıskanma bu çifti ;)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mrt-ozn

Çünkü zekisin!

emir-emre1

Prenses çizgimden bundan sonra taviz vermeyeceğim!

oefes

doğru zekiyim ama arkadaşlarım bundan kıskanmadırlar hiç

oefes

Çünkü zekisin! Çünkü zekisin! İnsan sonradan zarif, güçlü, popüler, başarılı vs vs olabilir ama zeki olmak sonradan elde edilebilecek bir özellik değil. Bırak kıskansınlar :) Hemen hemen, her konuya ilgilisin. Hepsi hakkında söyleyecek bir sözün var. Zekana aşırı güvenin, arada minik kazalara neden olsa da hiç taviz vermiyorsun. Başkaları için öğrenmesi çok zor olan her şey, senin için çocuk oyuncağı. Çabuk öğrenip çabuk uyguluyorsun. Eh zeki olunca, sevgilin de zeki oluyor. Gel de kıskanma bu çifti ;)

sedef-senturk

doğru ama normalinden değil

Görüş Bildir