Görüş Bildir
Haberler
Sen Risk Alma Konusunda Ne Kadar İsabetlisin?

etiket Sen Risk Alma Konusunda Ne Kadar İsabetlisin?

miray soysal
05.05.2023 - 17:02

Risk almak büyük cesaret işidir. Göze almak da zordur tam anlamıyla başarılı olmak da... Peki, sen risk alma konusunda ne kadar isabetlisin?

Testin sonunda söylüyoruz!

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

1. İlk sorumuzla başlayalım! Ne işle meşgulsün?

2. Kimseye maaşı sorulmaz haklısın ama bir şeyi merak ettik… Kazancından memnun musun?

3. "Cesaret" bir renk olsaydı hangisi olurdu sence?

4. Söyle bakalım, iş hayatı ile ilgili bir girişim hikayen var mı?

5. Bazı insanlar vardır iş hayatı için yaratılmış kadar becerikli ve şanslı… Sen öyle biri misin? Mesela iş hayatındaki başarını puanlamanı istesek kendine kaç verirsin?

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

6. Peki, ileri görüşlü bir insan olduğunu söyleyebilir miyiz?

7. Arabanın kaskosu var mı?

8. Son olarak, diyelim ki sana bir ortaklık teklifi geldi. Elinde sadece bir evin var ve bu iş için ortaya koyman gerekiyor.Eğer kabul edersen başarılı olman halinde çok kazanç elde edebilirsin. Bu teklifi kabul eder miydin?

Iska!

Pek isabetli riskler aldığını söyleyemeyiz… Çok cesur bir karaktere sahipsin bu yüzden çoğu zaman “aklımda kalacağına yapıp sonucuna bakarım” kafasındasın. Bu gözü kara yapın genel olarak iyi bir şey olsa da olmadık riskleri de almana sebep oluyor. Başının derde girmesine neden olmadan, daha ölçülebilir ve kontrol edilebilir riskleri almayı denemelisin.

Neredeyse olcak!

Genelde sonuçları gözetir, nispeten isabetli riskleri alırsın. Yani olur olmaz her riske kendini attığını söyleyemeyiz ama bu yapmayacağın anlamına da gelmez. Çünkü bazen ilerisini düşünmeden karar verdiğin açık 😄 Risk almak büyük cesaret işidir. Göze almak da zordur tam anlamıyla başarılı olmak da bu yüzden temkinli olmakta fayda var.

Nokta atışı!

Tebrikler, risk alma konusunda fazlasıyla isabetlisin. Ölçüp tartmadan, üzerinde uzun uzun konuşmadan asla bir hayal uğruna olmayacak işlere kalkışmazsın. Hep kontrollü ve akılcı risk aldığın için hayatının her alanında başarılı bir insansın. Çünkü yerinde alınan risk, senin gibi başarılı kişilerin sırrı ;)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
13
8
4
2
1
1
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Gizem Yenikler

Iska! Pek isabetli riskler aldığını söyleyemeyiz… Çok cesur bir karaktere sahipsin bu yüzden çoğu zaman “aklımda kalacağına yapıp sonucuna bakarım” kafasında... Devamını Gör